Jump to content


Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Έτοιμο το μωρό απο AMD πήγαμε σε INTEL

διαλεξε τοπικ!!!!

παντος ομορφο!!!

χωρις να ξερω απο WC , ειναι λογικο μεσα στο δοχειο να εχεις υδρατμους ? γιατι ετσι μου φαινονται

Link to comment
Share on other sites

Οτι ρουφάει ρουφάει, αλλά, αν υπάρχει δυνατότητα να δεις τις στροφές με και χωρίς plexi θα δεις πως σου κόβει την απόδοσή τους,άσε που δεν εισάγει φρέσκο καθαρό αέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλη χρονια σε ολους και ολες. Επειδη διακοπες χωρις να πειραξουμε κατι στο PC δεν υπαρχουν ειπα να αλλαξω καποια πραγματακια και να συμμαζεψω την ακαταστασια στο κουτι. Αλλαγες λοιπον σε ρεζερβουαρ, στη συνδεση των VGA εφυγαν οι σωληνες και μπηκε το FC Terminal της EK, το τετραπλο ψυγειο μπηκε πανω και το τριπλο μπροστα οποτε κατω υπαρχει χωρος να παιξεις μπαλα πλεον και τελος RGB λεντοταινια. Μενει να φτιαξω μια καλυπτρα για το τροφοδοτικο και τα καλωδια του, εχω ηδη τα υλικα καποια στιγμη θα το κανω. Το μπλοκ ειναι οπως ανοιχτηκε μετα απο 1,5 χρονο λειτουργιας με υγρο premixed EK Clear.

post-52744-0-39456900-1420367418_thumb.j

post-52744-0-69443800-1420367525_thumb.j

post-52744-0-13367300-1420367892_thumb.j

post-52744-0-87532600-1420368007_thumb.j

post-52744-0-69146100-1420368083_thumb.j

post-52744-0-20072300-1420369287_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω έχεις διάβρωση στο wblock, έχεις μήπως διαφορετικών ειδών υλικά στο σύστημα (πχ. αλουμίνιο - χαλκός);

Έγινε επεξεργασία από kazaboy
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω έχεις διάβρωση στο wblock, έχεις μήπως διαφορετικών ειδών υλικά στο σύστημα (πχ. αλουμίνιο - χαλκός);

Αν μιλας για το δικο μου δεν υπαρχει καμια διαβρωση στο μπλοκ εκτος απο την κλασικη οξειδωση - μαυρισμα που ερχεται με τον καιρο.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Τώρα κατάλαβα τι λες, οχι χνουδια ηταν απο τη σκόνη που είχε ο σωλήνας μέσα μάλλον τα σκούπισα με ενα χαρτί και έφυγαν. Το χάλκινο κομμάτι το έβαλα μέσα στο υγρο που έμεινε απο το blitz για τα ψυγεία και εγινε καινούργιο δεν εχω φωτο όμως...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εϊπα να κάνω μία δοκιμή για τα βραδυνά benchmarks, μπας και κάνω κανα καλύτερο σκοράκι από αυτά που έχω ήδη....οπότε κάνω δοκιμές...

 

 

JustBoot-4442-3273-935CL8-155-1375-Ambie

 

 

 

Το βράδυ να μην έχει κοντά 0°C ? Θα δείξει...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.