Jump to content



Eνας ΙΝΤΕL Noob ανάμεσά σας...


Dagalidis

Recommended Posts

Πάει..ήρθε το τέλος..ο dagalidis πήρε intel..είναι γραμμένο..τίποτα δεν μας σώζει τώρα..(ίσως ο τσακ θα μπορούσε αλλά έχει πάει στο εξοχικό του θείου του Στίβεν για να περάσει το πάσχα, οπότε..:rip::rip:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply
E ναι εχεις παρει εκεινη την ECS mobo εδω και ενα χρονο σε προσφορα 50 ευρω με το 945...

Καπου στο 2010 θα αγορασεις και επεξεργαστη και θα στησεις το συστημα.

Μην βιαζεσαι.

1) Asrock ήτανε, dual vsta.

2) Αυτή είναι στο pc του αδερφού, μόνο 6 μήνες έμεινε στο queue.

(ψήνομαι να πάρω την ECS πάντως τώρα που έχει 50, μην ακριβήνει!)

Link to comment
Share on other sites

H DFI που καηκε ηταν η πρωην δικη μου??? :weep:

Αντε Μητσο, παρε c2D να σκοτωνεις αβερτα στο COD τους νουμπαδες με τους AMD:rofl:

Nαι, η δική σου πρώην ήταν αλλά τώρα είναι ελαφρύ το χώμα που την σκεπάζει....:rip:

Ηταν μια άξια σύντροφος για τον ΟPTERON Μου και μου χάρισε στιγμές ευτυχίας...... αλλά βλέπεις η χαζομάρα μου με το watercooling σκότωσε αυτό το τέλειο ζευγάρι..... :hug:

Βρε παλικάρια, μπορεί να πάω σε INTEL για λιγουλάκι, αλλά πάλι σε σύντομο χρονικό διάστημα πίσω στην AMD θα είμαι (εαν υπάρχει ακόμη βέβαια):hmm:

Οσο για την επιλογή μου την έκανα με βάση την ευκολία μεταπώλησης που θα έχω σε περίπτωση αλλαγής και πάλι.....

Η καρδιά μου χρώμα δεν αλλάζει.... :look:

Λέτε να έχω προβλήματα με το ASUS P5K Pro και να μην αναγνωρίζει τον Ε8400 ? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Με ένα bios update θα τον βλέπει μια χαρά;)

Nαι αλλά θα κάνει ΒΟΟΤ για να φλασάρω ?

Δεν έχω εφεδρικό CPU εαν χρειαστεί , και απ'όσο γνωρίζω ένας παλιός AMD ΒARTON 1800 που έχω δεν κάνει για το SOCKET..... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

(Βρε παλικάρια, μπορεί να πάω σε INTEL για λιγουλάκι, αλλά πάλι σε σύντομο χρονικό διάστημα πίσω στην AMD θα είμαι)

Εάν πας στην σκοτεινή πλευρά θα παραμένεις εκεί τζενταη νταγκ(αλλά από ότι φαίνεται 'εχεις είδει προσχωρήσει σε αυτήν).

Link to comment
Share on other sites

ω ρε π@@στη μου, πάει χάλασε ο κόσμος ... Dag μην ανησυχείς, τα λάθη κάνουν τους σοφούς ...

Δες και τον συνδυασμό Ε7200 + 2χ2GB Ram (στα ίδια λεφτά βγαίνει)

Αν σου αρκούν 2χ1GB, τότε πήγενε σε D9GMH kit (AxeRam N)

+1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα οι επιλογες σου για συστημα. Επειδη εχω το ιδιο setup να ξερεις οτι μπρεις να παιζεις 24/7 με τις μνημες στα 1066 cl4 με περιπου 2.2v απο bios. Οσο για fsb... ας σου βγει καλος ο 8400 και η μητρικη δε θα σε κοψει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Aμα 500σαρίσει το FSB χωρίς προβλήματα, μια χαρά θα είμαστε...:happy2:

Πιστεύω να συνεχίσει το σερί που έχω στην Κ@λοφαρδία μου στην επιλογή CPU....

Με την αλλαγή του μήνα θα τα έχω στήσει με΅WATERCOOLING.....:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι man, όταν άλλαξα τον Opteron (2.6 με "φορτωμένα" ΧΡ) με τον Ε6600 (2.4 με "φρέσκα" ΧΡ), πραγματικά αισθανόσουν πολύ έντονα τη διαφορά. Μετρήσεις για να γίνουν χρειαζόμαστε χρονόμετρα ακριβείας και απίστευτα πολλές επαναλήψεις (ανθρώπινος παράγοντας μέσα), αλλά το καταλαβαίνεις θεωρώ με το μάτι.

Είναι απλά πιο αποκρίσιμος, οι Intel είναι σα να έχουν input lag. Δεν έχω και προκατάληψη με κανέναν από τους δύο, μπλε ή πράσινους, σου λέω τι είδα.

Ειλικρινά, μέχρι να τον κλοκάρω στα 3.6, θεώρησα ότι τζάμπα έδωσα τον Opteron. Στα 3.6, ντάξει, εκεί ήταν ownage. Σε απόκριση ήταν στα ίδια επίπεδα ενώ στα υπόλοιπα όλα απλά έσπερνε.

BTW, κάπου είχα δει ένα άρθρο, Pentium III vs Core 2 Duo, όπου στα ίδια MHz ο Core έτρωγε σκόνη - κάπου μέσα λέγανε κιόλας γι αυτό το φαινόμενο της "αποκρισιμότητας".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.