Jump to content



Recommended Posts

καλημέρα,έχει άλλος πρόβλημα με αποσυνδέσεις;;ξεκινάει το ριφ φτάνω στον μπος-με πετάει /παίζω καμιά ώρα,όλα οκ,ανοίγω ριφ με πετάει...γουατ ιζ δις ρε γμτ;;;

από μεριάς μου τπτ δεν εχει αλλάξει εδώ και ένα+ χρόνο που παίζω

διαβάζω για ddos attacks στο blizz forum

 

ty 

 

διέγραψα το cache για αρχή,να δούμε

Έγινε επεξεργασία από wrong method
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίχτηκε πριν από κανα δυο μέρες και ακόμα κάνει χαζά.

Ο Πέτρος (Hercules) μάλλον άφησε το παιχνίδι του στο authentication queue, το βράδυ που έγινε το ddos ενώ παίζαμε ένα GR53, και εδώ και 48 ώρες (που δεν έχει μπει ακόμα ο Πέτρος) συμβαίνει το εξής περίεργο: στο app της Bnet τον δείχνει ότι παίζει GR53 ενώ όταν μπεις στο παιχνίδι τον δείχνει στο Menu. Έχει φάει ζαβλαμά το Bnet μάλλον.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να πιεσω για ψηλα grift (2-3-4player) εχω περιεργεια να δω πως θα καταργησουν το συστημα trials. Για να πας ψηλα η συνταγη ειναι η εξης: για παραδειγμα με τον Μιχαλη κυνηγαμε το 2players οπου εχουμε βγαλει 57. Η λογικη λεει οτι πρεπει να φαρμαρουμε keys για 58αρι. Οτιδηποτε λιγοτερο λοιπον, θα μας βαλει σε διαδικασια να πρεπει να μας "κατσει" το rift 2 φορες σερι, δηλαδη και στο 57 και στο 58 (πραγμα δυσκολο) αρα αν πχ εμεις σε trial εχουμε ταβανι το 57, πρεπει να παμε σε 3 players ή 4players trial ωστε να τα παρουμε (epic fail). Απο κει και περα, τι θες να βγαλεις; 58; φαρμαρε 10 keys και ξεκινα. Βλεπεις μεσα anarch, exarch και ολα τα mobs ranged? Εξω με τη μια και next key. Περιπου 5 με 6 guardian επισης ειναι για instaquit. Οποτε κοιταξτε ποσο rng εμπλεκεται αμεσως και θα καταλαβετε οτι αν το παιχνιδι δεν ειχε trials και ελεγε τι εχεις βγαλει; 57; μπορεις να παιζεις 58 αμεσως οσες φορες θες χωρις trial. Αποτελεσμα; σε 5 μερες εχεις φτασει στο max σου (γιατι μπαινεις, δεν σου κανει, βγαινεις!) πχ το 60 και εκει το παιχνιδι τελειωσε για σενα, δεδομενου οτι κυνηγας ancient krider με dis. Απ την αλλη με χαλαει να αφιερωνω 2 ωρες για να κανω 6 trials απ τα οποια μου κανουν μονο τα 3 και να βγαινουν "καμμενα" rift, χωρις εχθρους. Καλα οσο για την αφαιρεση perma cc, αυτο κι αν ειναι αδυνατο να γινει και να παραμεινουν τα ψηλα grift βιωσιμα.

Έγινε επεξεργασία από P70
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθωντας να πιεσω για ψηλα grift (2-3-4player) εχω περιεργεια να δω πως θα καταργησουν το συστημα trials. Για να πας ψηλα η συνταγη ειναι η εξης: για παραδειγμα με τον Μιχαλη κυνηγαμε το 2players οπου εχουμε βγαλει 57. Η λογικη λεει οτι πρεπει να φαρμαρουμε keys για 58αρι. Οτιδηποτε λιγοτερο λοιπον, θα μας βαλει σε διαδικασια να πρεπει να μας "κατσει" το rift 2 φορες σερι, δηλαδη και στο 57 και στο 58 (πραγμα δυσκολο) αρα αν πχ εμεις σε trial εχουμε ταβανι το 57, πρεπει να παμε σε 3 players ή 4players trial ωστε να τα παρουμε (epic fail). Απο κει και περα, τι θες να βγαλεις; 58; φαρμαρε 10 keys και ξεκινα. Βλεπεις μεσα anarch, exarch και ολα τα mobs ranged? Εξω με τη μια και next key. Περιπου 5 με 6 guardian επισης ειναι για instaquit. Οποτε κοιταξτε ποσο rng εμπλεκεται αμεσως και θα καταλαβετε οτι αν το παιχνιδι δεν ειχε trials και ελεγε τι εχεις βγαλει; 57; μπορεις να παιζεις 58 αμεσως οσες φορες θες χωρις trial. Αποτελεσμα; σε 5 μερες εχεις φτασει στο max σου (γιατι μπαινεις, δεν σου κανει, βγαινεις!) πχ το 60 και εκει το παιχνιδι τελειωσε για σενα, δεδομενου οτι κυνηγας ancient krider με dis. Απ την αλλη με χαλαει να αφιερωνω 2 ωρες για να κανω 6 trials απ τα οποια μου κανουν μονο τα 3 και να βγαινουν "καμμενα" rift, χωρις εχθρους. Καλα οσο για την αφαιρεση perma cc, αυτο κι αν ειναι αδυνατο να γινει και να παραμεινουν τα ψηλα grift βιωσιμα.

Ναι ρε αδερφέ τα grifts έχουν καταντήσει ρουλέτα. Πριν από ένα μήνα καθάριζα 51 και τώρα με 3 καλύτερα αντικείμενα στον εξοπλισμό μου κάθονται κάτι grifts που δεν την παλεύω ούτε στο 48άρη μερικές φορές! ΗΜΑΡΤΟΝ!

Έγινε επεξεργασία από env0y
Link to comment
Share on other sites

είναι κρίμα και άδικο να σου μένουν 7 λεπτά για 53αρι grift με τον crusader μου, και να σου κάθεται η Tethrys....τελικά το τελειωσα στα 20λεπτά. Πρέπει να παρακαλάω, να κάνω τάμα, προσευχές στον Zakaroum και στην Itar σε όποιον διάολο πιστεύουν τελοσπάντων, για να κάτσει ο Hamelin ¨η κάποιος να spawnάρει mobs...

 

Τι να πω πλέον δηλαδή; Δεν ξέρω.. Από την μία θα ήθελα όλα μου τα keystones να μετατρέπονται σε 53άρια ανάλογα το grift Που έχω τελειώσει, για να μην χάνω ανούσιο χρόνο σε trials. αλλά μετά τι; Θα καίω τα keystones Μου όταν κάποιος έχει μόνο 50άρια; Θα ήθελα κάθε φορά το density ναι είναι πυκνό με εκατοντάδες mobs (το randomness στο είδος δεν με πειράζει καθόλου), αλλά από την άλλη σε μια εβοδμάδα θα βαριόμουνα...

 

Anyway. Καλά να είμαστε να δούμε τι αλλαγές θα κάνουν μετά το season. Ο Παντέλας έχει εν μέρη δίκιο. Ναι μεν αλλά αν είναι σε group play πρέπει να αλλάξει και το gamestyle. Δηλαδή έβλεπα τους zero empathy σε ενα βίντεο, και τι έκαναν οι καμμένοι; Προχώραγαν, προσπερνούσαν τα mobs και μετά αφού πέρναγαν 2-3 pack τότε σε μια πλατεία έμπαιναν οι damage dealers (wiz και DH) σε μια γωνιά, τους μάζευαν ο wd και ο sader στο κέντρο, ο crusader μάζευε αυτούς που είχαν προσπεράσει και αυτούς που ήταν πιο μετά και γινόταν ένα pack 200-300 mobs τα οποία καθάριζαν σε 1 λεπτό περίπου. O crusader παίζει ένα πολύ περίεργο build με roland, manald heal κλπ (P70 knows) οπότε σε συνδυασμό με τον wd τίποτα μα τίποτα δεν κουνιόταν.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, τα ξέρουμε αυτά rng κλπ τα έχουμε πει (50αρι σόλο σε 10 λεπτά και καπάκι χαμένο 46αρι σε 20 λεπτά). Τα rankings δεν τα θεωρώ αξιόπιστη κλίμακα performance, από την στιγμή που ένα κακό mob μπορεί να κάνει 5 λεπτά (το 33% ενός GR) διαφορά στους χρόνους σου.

 

Αλλά παίζει λίγο ρόλο και το skill και η εμπειρία, μην υπερβάλλουμε. Τόσο καιρό παίζω αποκλειστικά με τους ίδιους 2 φίλους και δεν είχα κάνει κανένα συνταρακτικό χρόνο, δεν το κυνηγούσαμε ιδιαίτερα, αλλά όταν κάναμε απόπειρες, πέφταμε στο μέτριο. Πριν από 5 μέρες με καλέσανε σε ένα community και έχω πάθει πλάκα με αυτά που έχω δει.

 

Καταρχάς μέσα σε μερικές ώρες είχαμε βγάλει 62 σε 4άδα. Και δεν θεωρώ τον εαυτό μου ιδιαίτερα έμπειρο, την πρώτη μέρα μου διορθώσανε passive.

Επίσης, το πρώτο (χωρίς υπερβολή) 57άρι ντουέτο που έκανα με έναν wd, το βγάλαμε σε 13 λεπτά. Και Corrupted angels και τα άλλα τα γλυφτράκια, όχι ευκολάκι, απλά ο τύπος μοίραζε σακουλίτσες, μάζευε λες και είχαμε και έναν αόρατο crusader στο ντουέτο.

 

Έπαιξα με zdps crusader που μου έπεσε το μασέλι. Μιλάμε μας είχε κάτσει ο RG που πετάει τα άπειρα τα electrified και ο τυπάς με το xephirian τσιμπούσε τα projectiles ένα-ένα μπροστά από μένα και τον άλλον τον DH, έτριβα τα μάτια μου.

 

Υπάρχει support και υπάρχει και "support". Ο slowball DH είναι 95% positioning και 5% να μην σε πάρει ο ύπνος επειδή πατάς 2 κουμπιά. Από κει και πέρα την διαφορά την κάνει η υποστήριξη.

 

 

Α, και να μην ξεχνιόμαστε, το χτεσινό "upgrade" που έριξε η dh μου :hehe:

 

8DYFiPK.jpg

Έγινε επεξεργασία από Chosen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πως παιζουμε diablo..??? Το εχω ποσο καιρο και ακομα να το καταλαβω τελειως...!!! Μονο ξυλο και κρεας τιποτα αλλο..!!! Κατι που να το κανει ενδιαφερων?? Πως παιζω με αλλους..???

 

1) Χρειάζεσαι ένα PC με ποντίκι και keyboard. Τι εννοείς πως παίζουμε;

2) Έχω=/=παίζω. Όπως και με κάθε παιχνίδι, επενδύεις κάποια ώρα/ώρες και βλέπεις άμα σ' αρέσει. Εναλλακτικά, υπάρχουν και βίντεΑ στο Youtube που δείχνουν με λεπτομέρειες πως είναι το endgame για κάθε class.

3) Hack'n'slash είναι το παιχνίδι, τι άλλο ήθελες; Στρατηγική; :hehe:

4) Το "ενδιαφέρον" είναι υποκειμενικό, άλλοι το παρατήσανε μετά από 1 ώρα, άλλοι μετά από 2 χρόνια και άλλοι παίζουν ακόμα καθημερινά. Από την στιγμή που το έχεις ήδη, δοκιμάζεις και αποφασίζεις, τι απάντηση περιμένεις στην ερώτηση αυτή;

5) Μπορούν να παίξουν εώς και 4 άτομα μαζί στο ίδιο party και υπάρχουν 4 τρόποι για να βρεις με ποιους θα παίξεις: Public games, Communities, Clans, Friends.

Link to comment
Share on other sites

gallery_52838_678_1070242.jpg

 

μπορώ και 54, αλλά πρέπει να κάτσει zombie rift και τρελό density και βάλε έναν Hamelin, binder...οπως και να έχει ήταν μια παραγωγική μέρα..

Έγινε επεξεργασία από tavliban
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τους diablo gamers :)

Έχουμε κάνα teamspeak server ή καμιά clan να παίξουμε?

Συνήθως διαβάζω όλο το thread αλλά στη προκειμένη περίπτωση είναι πολλές σελίδες για αυτό ρωτάω.

 

THELAB λέγεται το clan. Κάνεις request invite και σε βάζει κάποιος από τους officers όταν το δει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.