Jump to content



Ποικιλία και διαθεσιμότητα προιόντων ΠΛΑΙΣΙΟΥ


perp

Recommended Posts

Γενικά μπορώ να καταλάβω τον στόχο για υψηλό profit margin μιας επιχείρισης, οπότε κατανοώ και την αναγκαιότητά τους να γίνουν και αυτοί super market ηλεκτρονικών ειδών, με μεγάλες αποθήκες και δίκτυο διακίνησης και λιγότερο εμπόρευμα μικρού κέρδους στα μαγαζιά...

Εξάλλου έτσι είναι ο ανταγωνισμός τους και πρέπει και αυτοί να προσαρμοστούν και για το μεγαλύτερο κέρδος από την σωστή διαχείριση, και για να κερδίζουν και από μερίδια της αγοράς που δεν ανήκουν σε εξειδικευμένους ή προσανατολισμένους καταναλωτές... Επομένως να μεγαλώνουν το λογιστικό τους κέρδος από εμπορεύματα στα οποία έχουν μεγαλύτερο κέρδος απ' τα κουμπιουτερίστικα, όπως δηλαδή τηλεοράσεις, κονσόλες, συστήματα ήχου, γραφεία κτλ κτλ...

Όμως σαν geek δεν γουστάρω που τα πλαίσιο γίνεται έτσι... touche...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 332
  • Created
  • Last Reply

Εδω και καποιες μερες η 5870 περνω ακυρο ,5850 το ιδιο και το κερασακι ενα παιχνιδι αμεσα και αυτο διαθεσιμο απο internet φυσικα και εν τελη μου στελνουν mail το δεν υπαρχει.

Το προβλημα ειναι οτι δεν αλλαζουν τα status ή σε λιγο θα μας δεινουν διευθυνση να παραγγελουμε απευθειας απο τις εταιρειες και ουτοι θα βαζουν το κερδος....

Αναγκαστικα eshop για την 5850 και το παιχνιδι απο multirara με ενα τηλεφωνακι ολα εστρωσαν

Link to comment
Share on other sites

Εδω και καποιες μερες η 5870 περνω ακυρο ,5850 το ιδιο και το κερασακι ενα παιχνιδι αμεσα και αυτο διαθεσιμο απο internet φυσικα και εν τελη μου στελνουν mail το δεν υπαρχει.

Το προβλημα ειναι οτι δεν αλλαζουν τα status ή σε λιγο θα μας δεινουν διευθυνση να παραγγελουμε απευθειας απο τις εταιρειες και ουτοι θα βαζουν το κερδος....

Αναγκαστικα eshop για την 5850 και το παιχνιδι απο multirara με ενα τηλεφωνακι ολα εστρωσαν

:rip:

Link to comment
Share on other sites

Κωστα τι να καω αναγκαστικα αφου τον ρωταγα και του λεω αν ειναι και μια εβδομαδα να περιμενω και μου λεει αυτος απο το Πλαισιο σε δυο εβδομαδες και αν.....

Εκανα και υπομονη αφοτου εδωσα την 295 αλλα με την 9600 δεν την παλευει αλλο...

Ο Θεος μαζι μας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να πάρω θερμοαγώγιμη πάστα Θεσσαλονίκη, πάω μες το καλοκαίρι στο κατάστημα ευκαρπίας δεν έχει... Πήγα 2-3 φορές. Προχθές λέω θα παραγγείλω ηλεκτρονικά και παραλαβή από το κατάστημα γιατί μου φαινόταν κουλό να πάρω ένα πράγμα 5Ε με αποστολή στο σπίτι (αν και ήξερα ότι δε θα το έχουν) και φυσικά πήρα μειλ μετά ότι δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Κωστα τι να καω αναγκαστικα αφου τον ρωταγα και του λεω αν ειναι και μια εβδομαδα να περιμενω και μου λεει αυτος απο το Πλαισιο σε δυο εβδομαδες και αν.....

Εκανα και υπομονη αφοτου εδωσα την 295 αλλα με την 9600 δεν την παλευει αλλο...

Ο Θεος μαζι μας

δε χανεται ο κοσμος δεν εχεις τη καρτα 2 βδομαδες,αντιθετως θα βαρας το κεφαλι σου στο τοιχο οταν(οχι εαν) αντιμετωπισεις το rma-nightmare του eshop

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο έχει ΟΤΙ θέλεις... αλλά "αναμένεται σύντομα".

Πέθαναν οι DDR3 μου (όχι triple) και επειγόμουν για καινούριες και βλέπω στο site ωραία κομμάτια σε ωραίες τιμές και όλα ήταν σε αναμονή εκτός από κάτι -συγκριτικά- μπάζα σε πολύ ακριβότερες τιμές. Πήρα να ρωτήσω για τον χρόνο αναμονής και το παιδί ήταν αρκετά ειλικρινές για να μου πεί ότι δεν ξέρει και να ξανακαλέσω σε μία εβδομάδα. Έχουν περάσει 2 εβδομάδες και τα ίδια κομμάτια ακόμη σε αναμονή είναι. Νομίζω είναι απαράδεκτος τρόπος για να προσπαθήσεις να αποτρέψεις τους πελάτες σου να αγοράσουν από αλλού. "Περίμενε, τώρα τα φέρνουμε". Τουλάχιστον το e-shop ότι δεν έχει διαθέσιμο συνήθως δεν το εμφανίζει στο site.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα εχεις δικιο αλλα και το ακυρο που εφαγα συν τοις αλλοις η καρτα με το που την περνεις την βαζεις επανω και τελος ή δουλευει ή δεν δουλευει τωρα αν κατι βγαλει θα την παρουν πισω δεν ειναι πχ μητρικη που την εφαγα την αλλη φορα με τα πινακια.

Παντως εχεις δικιο αυτη η βιασυνη μας και το αγχος θα μας φαει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να βρείτε σε κατάστημα Πλαισίου WD 1TB Green και όποιος τα καταφέρει με την πρώτη (ή την δεύτερη) κερδίζει λουκουμάκι. Και μιλάμε για έναν από τους most wanted δίσκους στην πιάτσα αυτήν τη στιγμή.

Και μην ακούσω κανένα Παρήγγειλέ το μέσω Internet. Πριν από 2 εβδομάδες περίπου,Σάββατο απόγευμα παραγγέλνω online από το Πλαίσιο 1 δίσκο και αφού έχω περάσει από 3-4 μαγαζιά και έχει πέσει περονόσπορος. Σκάει email την Δευτέρα η παραγγελία έφυγε και ότι θα ερχόταν και καλά Τρίτη. Τρώω όλο μου το πρωινομεσημεριανό περιμένοντας το δέμα. Κλάιν Μάιν. Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε πως υπήρχε πρόβλημα με την μεταφορική και πως θα φρόντιζαν να το πάρω την επόμενη μέρα και μάλιστα θα ήμουν από τους πρώτους που θα γινόταν η παράδοση. Ξανασηκώνομαι 9 και περιμένω...Περιμένω..Περιμένω...Πάει 3 και αρχίζω τα τηλέφωνα. Το Πλαίσιο με στέλνει μπάλα στην μεταφορική.Η μεταφορική από τα κεντρικά με στέλνει μπάλα στο τοπικό τμήμα. Και εκεί οι τύποι μου λένε πως δεν έχουν ιδέα αν έχει φύγει το δέμα ή όχι αφού αυτό είναι θέμα του οδηγού του φορτηγού. Μετά από κανα τέταρτο από την στιγμή που το έκλεισα φτάνει επιτέλους το φορτηγό και μου αφήνει το δέμα. Ανοίγω το δέμα και είχε έναν φάκελο φουσκωμένο μέσα. Λέω "χωράει ο σκληρός στον φάκελο??¨"

Ανοίγω το φάκελο και surpriseee...Είχε γύρω στις 10 μνήμες ddr2. Τρώω το σόκ. Καλώ την μεταφορική, μου δίνουν το κινητό του οδηγού και αφού τον παίρνω τηλέφωνο ξαναέρχεται και μου δίνει το κανονικό πακέτο...Και εννοείται πως ο δίσκος είχε διαθεσιμότητα 24ωρο.

Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω πιστευω οτι υπαρχει προβλημα με το πλαισιο , TRUE120 αναμενεται εδω και 2 μηνες και ομως στην αποθηκη εχει κομματια οπως μου ειπε υπαλληλος σε καταστημα. Να πουμε για προιοντα που δεν υπαρχουν στην σελιδα ή το αναποδο?

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να παραγγειλω ολοκληρο συστημα και διαθεσιμα λεει πως ειναι μονο μητρικη, επεξεργαστης και dvd.

Τροφοδοτικο, μνημες, ψυχτρα, καρτα (5850), ανεμιστηρες αναμενωνται συντομα!

Ευτυχως που εχω κουτι και σκληρο δισκο!

Link to comment
Share on other sites

Κυριακή βράδυ παραγγέλνω τα πραματα της υπογραφής mobo, cpu, ram, ψυκτρα και noctua fan. Τριτη κανω καταθεση σε τραπεζα καθοτι ειναι μεγαλο το πακέτο, και σήμερα ήρθαν..!

είχα μια φοβία οταν τα παράγγελνα μηπως δεν υπάρχει κατι , παρολο που εγραφε σε ολα 24 ώρες, αλλα τελικά ήρθαν :whistle2::banging:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να βρείτε σε κατάστημα Πλαισίου WD 1TB Green και όποιος τα καταφέρει με την πρώτη (ή την δεύτερη) κερδίζει λουκουμάκι. Και μιλάμε για έναν από τους most wanted δίσκους στην πιάτσα αυτήν τη στιγμή.

Και μην ακούσω κανένα Παρήγγειλέ το μέσω Internet. Πριν από 2 εβδομάδες περίπου,Σάββατο απόγευμα παραγγέλνω online από το Πλαίσιο 1 δίσκο και αφού έχω περάσει από 3-4 μαγαζιά και έχει πέσει περονόσπορος. Σκάει email την Δευτέρα η παραγγελία έφυγε και ότι θα ερχόταν και καλά Τρίτη. Τρώω όλο μου το πρωινομεσημεριανό περιμένοντας το δέμα. Κλάιν Μάιν. Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε πως υπήρχε πρόβλημα με την μεταφορική και πως θα φρόντιζαν να το πάρω την επόμενη μέρα και μάλιστα θα ήμουν από τους πρώτους που θα γινόταν η παράδοση. Ξανασηκώνομαι 9 και περιμένω...Περιμένω..Περιμένω...Πάει 3 και αρχίζω τα τηλέφωνα. Το Πλαίσιο με στέλνει μπάλα στην μεταφορική.Η μεταφορική από τα κεντρικά με στέλνει μπάλα στο τοπικό τμήμα. Και εκεί οι τύποι μου λένε πως δεν έχουν ιδέα αν έχει φύγει το δέμα ή όχι αφού αυτό είναι θέμα του οδηγού του φορτηγού. Μετά από κανα τέταρτο από την στιγμή που το έκλεισα φτάνει επιτέλους το φορτηγό και μου αφήνει το δέμα. Ανοίγω το δέμα και είχε έναν φάκελο φουσκωμένο μέσα. Λέω "χωράει ο σκληρός στον φάκελο??¨"

Ανοίγω το φάκελο και surpriseee...Είχε γύρω στις 10 μνήμες ddr2. Τρώω το σόκ. Καλώ την μεταφορική, μου δίνουν το κινητό του οδηγού και αφού τον παίρνω τηλέφωνο ξαναέρχεται και μου δίνει το κανονικό πακέτο...Και εννοείται πως ο δίσκος είχε διαθεσιμότητα 24ωρο.

Εγώ φίλε μου το πήρα με τη πρώτη:dance3:

Το Σάββατο που μας πέρασε πήγα στο Πλαίσιο Περιστερίου και τον πήρα.:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να βρείτε σε κατάστημα Πλαισίου WD 1TB Green και όποιος τα καταφέρει με την πρώτη (ή την δεύτερη) κερδίζει λουκουμάκι. Και μιλάμε για έναν από τους most wanted δίσκους στην πιάτσα αυτήν τη στιγμή.

Και μην ακούσω κανένα Παρήγγειλέ το μέσω Internet. Πριν από 2 εβδομάδες περίπου,Σάββατο απόγευμα παραγγέλνω online από το Πλαίσιο 1 δίσκο και αφού έχω περάσει από 3-4 μαγαζιά και έχει πέσει περονόσπορος. Σκάει email την Δευτέρα η παραγγελία έφυγε και ότι θα ερχόταν και καλά Τρίτη. Τρώω όλο μου το πρωινομεσημεριανό περιμένοντας το δέμα. Κλάιν Μάιν. Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε πως υπήρχε πρόβλημα με την μεταφορική και πως θα φρόντιζαν να το πάρω την επόμενη μέρα και μάλιστα θα ήμουν από τους πρώτους που θα γινόταν η παράδοση. Ξανασηκώνομαι 9 και περιμένω...Περιμένω..Περιμένω...Πάει 3 και αρχίζω τα τηλέφωνα. Το Πλαίσιο με στέλνει μπάλα στην μεταφορική.Η μεταφορική από τα κεντρικά με στέλνει μπάλα στο τοπικό τμήμα. Και εκεί οι τύποι μου λένε πως δεν έχουν ιδέα αν έχει φύγει το δέμα ή όχι αφού αυτό είναι θέμα του οδηγού του φορτηγού. Μετά από κανα τέταρτο από την στιγμή που το έκλεισα φτάνει επιτέλους το φορτηγό και μου αφήνει το δέμα. Ανοίγω το δέμα και είχε έναν φάκελο φουσκωμένο μέσα. Λέω "χωράει ο σκληρός στον φάκελο??¨"

Ανοίγω το φάκελο και surpriseee...Είχε γύρω στις 10 μνήμες ddr2. Τρώω το σόκ. Καλώ την μεταφορική, μου δίνουν το κινητό του οδηγού και αφού τον παίρνω τηλέφωνο ξαναέρχεται και μου δίνει το κανονικό πακέτο...Και εννοείται πως ο δίσκος είχε διαθεσιμότητα 24ωρο.

και δεν τις κρατησες να τις πουλησεις 200 ευρω να παρεις μετα τρείς 1tb green;; :p

Link to comment
Share on other sites

Το Πλαίσιο έχει ΟΤΙ θέλεις... αλλά "αναμένεται σύντομα".

Θα παραφράσω λίγο:

Το Πλαίσιο έχει ότι ΔΕΝ θέλεις.... και αυτό ύστερα από αναμονή.

Για κανένα φλασάκι (τα φθηνά, όχι τίποτα Corsair), κανένα άδειο DVD, για κανένα εκτυπωτή laser της HP (τους φθηνούς), κανέναν Intel CPU για desktop, κανέναν SATA σκληρό δίσκο του 1TB, για καμιά Samsung οθόνη με TN Panel, κανένα USB ψευτοTV tuner καλό είναι.

Τώρα εγώ που θέλω SAS σκληρούς δίσκους, firewire HD enclosure με Oxford chip, Opteron 2425 HE, waterblock για την ΑΤΙ 4890, και DDR3 για το macbook δεν κάνει.

Η ποικιλία του Πλαισίου και γενικότερα της ελληνικής αγοράς είναι πραγματικά τραγική.

Link to comment
Share on other sites

Θα παραφράσω λίγο:

Το Πλαίσιο έχει ότι ΔΕΝ θέλεις.... και αυτό ύστερα από αναμονή.

Για κανένα φλασάκι (τα φθηνά, όχι τίποτα Corsair), κανένα άδειο DVD, για κανένα εκτυπωτή laser της HP (τους φθηνούς), κανέναν Intel CPU για desktop, κανέναν SATA σκληρό δίσκο του 1TB, για καμιά Samsung οθόνη με TN Panel, κανένα USB ψευτοTV tuner καλό είναι.

Τώρα εγώ που θέλω SAS σκληρούς δίσκους, firewire HD enclosure με Oxford chip, Opteron 2425 HE, waterblock για την ΑΤΙ 4890, και DDR3 για το macbook δεν κάνει.

Η ποικιλία του Πλαισίου και γενικότερα της ελληνικής αγοράς είναι πραγματικά τραγική.

και δεν χρειάζεται να πας τόσο μακρυά. ακόμα και για πιο mainstream πράγματα έχει περιορισμένη ποικιλία. πραγματικά κρίμα για το όνομα και την ποσότητα των καταστημάτων που έχει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.