Jump to content



Recommended Posts

Για raid 0 δεν νομίζω ότι θα κερδίσεις και πολλά από τον perc...

Και εγώ ψήνομαι να τον βγάλω γιατί αργεί πολύ ο άτιμος στο Boot. Παρακάτω τα νουμεράκια που έχω τώρα με τους μηχανικούς (3 500αριδες Seagate)

post-403-1416074112,2813_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ψήνομαι να τον βγάλω γιατί αργεί πολύ ο άτιμος στο Boot. Παρακάτω τα νουμεράκια που έχω τώρα με τους μηχανικούς (3 500αριδες Seagate)

Τρέξε το με 1000ΜΒ για να δεις τους δίσκους.Την ram του περκ μετρας τώρα.

Καλύτερα είναι στον ich να βάλεις τον intel

Link to comment
Share on other sites

Τρέξε το με 1000ΜΒ για να δεις τους δίσκους.Την ram του περκ μετρας τώρα.

Καλύτερα είναι στον ich να βάλεις τον intel

I know. Το κατάλαβα αργότερα ότι αν είχα τέτοια νούμερα θα απογειωνόταν το pc.

99% οι intel θα μπουν στον ICH (αν ήταν πιο γρήγορος στο boot ο Perc θα έμπαιναν πάνω σε αυτόν).

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θεωρητικά έπρεπε να τους είχε το Πλαίσιο και αντί για αυτό τους έβγαλε και από το site.

Η παραγγελια αυτη που ηταν να ερθει στις 15 του μηνα , απλα ηρθε νωριτερα κατα τις 27 Αυγουστου . Τοτε πηραν ολοι απο το Πλαισιο και ξεπουλησε σε 2-3 μερες .

Η επομενη παραλαβη ειναι αγνωστο ποτε θα γινει μιας και η intel δε μπορει να καλυψει τη ζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Από e-shop σαφώς όχι .. καλύτερα από Μulti ; (με παραγγελία λέει) :

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0422595&catid=020801

εαν δεν αλλαξει κατι στο ενδιαμεσο

στις 22 του μηνα θα τους εχουμε εδω...

Link to comment
Share on other sites

X25-M 80, με το προηγούμενο firmware, βαριά χρήση και πρώτη εγκατάσταση λειτουργικού στις "9/3/2009, 7:02:22 μμ"...

vuiti6l8n672hrzwzc4s.png

Μετά από HDDErase 4.0, πέρασμα το καινούργιο firmware και image από το προηγούμενο λειτουργικό...

q5a8xh55rch2ph8o2tk9.png

uv90fgih5b7nqbvu6o6f.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σε καμία περιπτωση... απλά κάποιος που θα σκάσει 200 ευρώ για το κατι παραπάνω που προσεφερουν τα δισκακια αυτα και έχει ψαχτει πολυ πανω στο ζητημα και ζει στην Ελλάδα είναι πολύ πιθανό να ανηκει στο μεγαλυτερο ελληνικό φορουμ...

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη διαβαζω ολο για erase και format μέσα στο thread, ηθελα να ξερω αν πρεπει να κανω κατι πριν περασω vista x64. να κανω φορματ με τo cd εγκαταστασης των vista η θα πρεπει καπως αλλιώς να έχω προετοιμασει το δισκακι;

Link to comment
Share on other sites

@Jaco: HDDErase γιατί έκανες ? Δεν έχω κάνει ποτέ σε κανέναν Sammy και είναι όπως την πρώτη μέρα (όταν ήταν 4 ή οταν έμειναν 3).

Kαι εγω χρειαστηκε να κανω..μετα απο 3 συνεχομενα δοκιμαστικα setup win 7.Οι επιδοσεις των write ειχαν πεσει ακριβως στην μεση.

Προφανως εγραφε στα ιδια cells και οταν πηγαινε να ξαναγραψει στα ιδια..τα εσβηνε και τα ξαναγραφε.(ατιμο τριμ ποτε θα βγεις).

==========================================

Tip:

To HDDErase 4 δεν παιζει με τους G2.μονο το 3.3.

Επισης για τα δει τον δισκο...1)πρεπει να μπει o cntroller σε IDE Combined mode..2)να φορτωσει το hdderase και 3)μετα να συνδεθει ο δισκος γiατι αλλιως γινεται lock η λειτουργια secure erase.

Παντα secure erase και οχι enhanced secure erase (που γραφει 0101010).

===========================================

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.