Jump to content



Recommended Posts

Βασικα το 4κ πρεπει να ειναι πανω απο 55! Αλλα μπορει να ειναι και λαθος, κανε ενα restart, ξανατρεξε το προγραμμα....Δειξε μας και ενα hd tune!

Aπενεργοποιησες οσα λεμε πιο πισω?

Εαν ναι τοτε για παιξε με IDE! Το IDE σε μενα μου εδωσε καλυτερα και πολυ πιο σταθερα νουμερα απο oτι το ACHI! Οσο για το setup μου δες την υπογραφη μου!

Eγω εχω τον παλιο intel και win 7 64 bit!

Restarts όσα θέλεις έκανα :getlost:. Το ίδιο πρόβλημα έχω και σε IDE mode μόνο που εκεί το 512k read πάει 160mb/sec:suicide2:

Έχω ήδη απενεργοποιήσει defrag/swap file. Επίσης μου κάνει 31sec να μπει στα Windows από την οθόνη με το λογότυπο των windows και τα μόνα progs πού έχω πάνω είναι τα office, drivers και 2-3 games. :fist:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Οι εντυπώσεις πολύ καλές από το συγκεκριμένο "δισκο", από το lab είδα ότι υπήρχε στο eshop κι αγόρασα ένα πριν λίγες μέρες..

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί αλλά ανασυγκρότηση γίνεται στα vista και στα windows 7 και κατά την εκκινησή τους όταν χρειάζεται

Άρα πρέπει να απενεργοποιηθεί και αυτή η λειτουργία..

http://www.vistax64.com/tutorials/157352-defragment-boot-files-enable-disable.html

Link to comment
Share on other sites

Τα νουμερα που ανεφεραν μερικοι για τα 4Κ writes ειναι normal και ειναι θεμα λειτουργικου. Τα x64 win7 ειναι πιο γρηγορα στα 4Κ writes.

Δεν ειναι μονο αυτο ρε Zax..

Αμα ξεσκισεις τον SSD σε Bench και γενικα σε Re-Writes ..λογικο ειναι να πεσουν τα νουμερα λιγο.:)

Μεχρι να βγει το τριμ δλδ..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τρελαίνεστε με τα νούμερα;

Πρόβλημα θεωρείται όταν ο δίσκος κολλά και το σύστημα δεν πάει σωστά.

Όχι όταν στα 4κ εγγραφών στο crystaldisk δίνει 40 αντί για 45.

Και σύμφωνα με datasheet απο Ιντελ, 45-50 είναι και ΟΧΙ παραπάνω απαραίτητα. Όποιος βλέπει λίγο παραπάνω είναι απλά τυχερός.

Επίσης μην τα παραλέμε. Οι μηχανικοί έχουν 0.5 ως .αντε 2-3. Οι ssd οι πιο πολλοί δεν πάνε πάνω απο 10-12. Μας πειράζει που ο ιντελ του ενός πάει 45 και του άλλου "πέφτει" στα πχ. 42;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Και πάλι για όσους δεν πρόλαβαν

POSTVILLE 80GB & 160GB διαθέσιμοι στο E-SHOP. Οι 80άρηδες είναι λίγα κομμάτια.

160άρηδες διαθέσιμοι και στο Πλαίσιο.

Έγινε επεξεργασία από Seaside
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα μου ηρθε και μολις εκανα φορματ..Πραγματικα τα 198 ευρω ακριβως που εδωσα επιασαν τοπο..

Εχω καποιες ερωτησεις

1) Επρεπε να αφησω καποιο unpartitioned space στην εγκατασταση?

2) Πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις μεσα απο τα windows? Ειναι τσεκαρισμενη μονο η επιλογη allow indexing service κλπ..Πρεπει να τσεκαρω και το Compress Drive κλπ?

3) Πρεπει να ρυθμισω κατι απο Bios για καλυτερη λειτουργεια ισως?

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Έγινε επεξεργασία από KostantinosGr
Link to comment
Share on other sites

1) όχι

2) Ultimate SSD Speed Tweaks Kάνε τα περισσότερα αν όχι όλα...

Όχι Indexing, ΟΧΙ Compress Drive!

3) Όχι...

Καλώς τα δέχτηκες! :meeting:

Ευχαριστω..Το χαμογελο δεν λεει να φυγει απο το προσωπο μου:hehe:

Επισης κατι αλλο που ξεχασα.Τον δισκο τον εβαλα στον πατο του κουτιου ετσι χωρις στηριγμα χωρις τιποτα.Το κουτι δεν κουνιεται οποτε δεν προκειται να κουνηθει και ο δισκος.Πρεπει να τον στερεωσω η δεν υπαρχει καποιο προβλημα?:D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω..Το χαμογελο δεν λεει να φυγει απο το προσωπο μου:hehe:

Επισης κατι αλλο που ξεχασα.Τον δισκο τον εβαλα στον πατο του κουτιου ετσι χωρις στηριγμα χωρις τιποτα.Το κουτι δεν κουνιεται οποτε δεν προκειται να κουνηθει και ο δισκος.Πρεπει να τον στερεωσω η δεν υπαρχει καποιο προβλημα?:D

Πάρε ένα τέτοιο μπιχλιμπίδι και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τέτοιο μπιχλιμπίδι και είσαι κομπλέ.

Καλο φαινεται.Με την πρωτη ευκαιρια θα το χτυπησω για να γινει σωστη δουλεια.

Τωρα που εκανα disable indexing επελεξε apply changes C subfolders and files.

Αυτο επρεπε να επιλεξω η το πρωτο που λεει C only?

Link to comment
Share on other sites

Καλο φαινεται.Με την πρωτη ευκαιρια θα το χτυπησω για να γινει σωστη δουλεια.

Τωρα που εκανα disable indexing επελεξε apply changes C subfolders and files.

Αυτο επρεπε να επιλεξω η το πρωτο που λεει C only?

Ολο το C & subfolders and files.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.