Jump to content



Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ και επειδή στήνω ένα καινούργιο PC, σκέφτομαι τη λύση SSD ως την πιο κατάλληλη. Με μια γρήγορη αναζήτηση, όμως, βρίσκω 2 διαφορετικούς Intel X-25M, με διαφορετικές τιμές φυσικά.

Ο ένας είναι τούτος και ο άλλος αυτός. Μήπως πρόκειται για διαφορετικής τεχνολογίας δίσκους, π.χ. MLC και SLC? Μπορεί κάποιος να το διευκρινήσει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά.

Είναι το πρώτο μου μήνυμα στο φόρουμ και επειδή στήνω ένα καινούργιο PC, σκέφτομαι τη λύση SSD ως την πιο κατάλληλη. Με μια γρήγορη αναζήτηση, όμως, βρίσκω 2 διαφορετικούς Intel X-25M, με διαφορετικές τιμές φυσικά.

Ο ένας είναι τούτος και ο άλλος αυτός. Μήπως πρόκειται για διαφορετικής τεχνολογίας δίσκους, π.χ. MLC και SLC? Μπορεί κάποιος να το διευκρινήσει;

Ευχαριστώ.

Ο δεύτερος είναι ο παλιός - SSDSA2MH080G1C1

Ο πρώτος είναι ο καινούργιος - SSDSA2MH080G2C1

Τώρα πώς ο παλιός είναι πιο ακριβός από τον καινούργιο...μόνο αυτοί ξέρουν...

Εν ολίγοις πάρε αυτόν από το e-shop...

Link to comment
Share on other sites

Ο δεύτερος είναι ο παλιός - SSDSA2MH080G1C1

Ο πρώτος είναι ο καινούργιος - SSDSA2MH080G2C1

Τώρα πώς ο παλιός είναι πιο ακριβός από τον καινούργιο...μόνο αυτοί ξέρουν...

Εν ολίγοις πάρε αυτόν από το e-shop...

Ευχαριστώ πολύ. Θα την πάταγα, νομίζοντας πως έπαιρνα τον καλύτερο.

Πάντως, αυτή η λογική με κάποιο εξάρτημα παλιότερο και ακριβότερο δεν είναι η μόνη στον κόσμο των υπολογιστών. Το ίδιο συνέβαινε με τους επεξεργαστές (και συμβαίνει ακόμα για κάποιους), χωρίς να εξηγείται το γιατί.

Καλό βράδυ.

Έγινε επεξεργασία από Παναγιώτης Μελάς
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

η διαφορά είναι ότι κάποιοι που ήθελαν να εξυπηρετήσουν πελάτες ή είναι από ακύρωση παραγγελίας και τους είχαν αγοράσει στα 300 ευρώ είναι λογικό να τους πουλάνε στα 315 ευρώ. όσο για το πόσοι ξέρουν ότι υπάρχει και καινούριοσ postville ζήτημα να είναι το 10% της χώρας μας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την νέα έκδοση του Toolbox 1.3;

Έτρεξα το Optimizer και πριν μου βγάλει το παραθυράκι για run κλπ, μου εμφάνισε αυτό:

12753018.th.jpg

Αυτό το Volume Shadow Copy τι ακριβώς είναι; :confused: Προφανώς θα πρόκειται για κάποιο backup tool or something των 7, αλλά στο προηγούμενο δεν μου είχε βγάλει τέτοια ειδοποίηση...

Έγινε επεξεργασία από Cleitos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την νέα έκδοση του Toolbox 1.3;

Έτρεξα το Optimizer και πριν μου βγάλει το παραθυράκι για run κλπ, μου εμφάνισε αυτό:

12753018.th.jpg

Αυτό το Volume Shadow Copy τι ακριβώς είναι; :confused: Προφανώς θα πρόκειται για κάποιο backup tool or something των 7, αλλά στο προηγούμενο δεν μου είχε βγάλει τέτοια ειδοποίηση...

Εδω παιζει οκ..

μαλλον το VSC Service δεν τρεχει..?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ο νέος μου Postville, σε AHCI με φρέσκα Win7:

[ATTACH]37285[/ATTACH]

:D

Το ξέρω έχετε βαρεθεί να βλέπετε τέτοια posts, αλλά είμαι ενθουσιασμένος :upside:

Μετά από 5 μήνες χρήσης βλέπω μια πτώση στα Reads, εξήγηση; Όχι ότι νιώθω κάποια διαφορά στη χρήση, απλά από περιέργεια :...:

post-4676-1416074422,7261_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.