Jump to content



Recommended Posts

μολις τελειωσα την εγκατασταση σε εναν ολοκαινουργο intel 80gb 320 :) εγκατασταση με usb stick 9 λεπτα!

gigabyte x58-ud3r-achi mode πρωτο bench

ssd-5884.png

ssd-as-5885.jpg

εχω παθει σοκ απο την ταχυτητα!ποσο περιμενα αυτην την μερα!τερμα το γρκρου γκρου απο τον δεινοσαυρο...

απιστευτη αμεσοτητα,τα προγραματα πιο πολυ κανουν να κατεβουν απο το νετ,παρα να γινει εγκατασταση..

απο 3λεπτα που εκανε να φορτωσει ο βροντοσαυρος,εχω πεσει στα 16sec..

εδω αποτελεσματα του δισκου της αρχαιολογιας...

hdd-5886.jpg

παντως ρε παιδια εχω μια απορια..ειναι δυνατον καινουργιος δισκος,να εχει τετοια οψη?λες και εχει πεσει επανω χημικο?και στην πανω γωνια δεξια εχει καποιες γρατζουνιες μικρες..ο δισκος ελενχθηκε με smart να δω αν ειναι χρησιμοποιημενος αλλα δεν ηταν.ενοειται οτι το σακουλακι ηταν σφραγισμενο.

p2228-01-13-05-11-5887.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε πόσα gb περιμένεις ότι πιάνει δηλαδη το λειτουργικό? Ακόμα και windows 7 64bit ultimate να βάλεις πάνω δεν καταλαμβάνουν 30gb.

δηλαδη εσεις βαζετε μονο το λειτουργικο. ουτε κανενα αλλο προγραμμα κανετε εγκατασταση ουτε τιποτα. τον υπολογιστη τον εχετε απλα να τον ανοιγετε για το internet? εγω με corel, photopaint, που δουλευω office 3d mark και ενα προγραμμα επεξεργασιας βιντεο εχω γεμισει 60. εβαλα και δυο παιχνιδια πηγα 69.αμα θες ταχυτητα ποιοσ ο λογος να βαλεις μονο το λειτουργικο? για να λες οτι εχεις ssd. το γρηγορο boot σας ενδιαφερει μονο?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσεις βαζετε μονο το λειτουργικο. ουτε κανενα αλλο προγραμμα κανετε εγκατασταση ουτε τιποτα. τον υπολογιστη τον εχετε απλα να τον ανοιγετε για το internet? εγω με corel, photopaint, που δουλευω office 3d mark και ενα προγραμμα επεξεργασιας βιντεο εχω γεμισει 60. εβαλα και δυο παιχνιδια πηγα 69.αμα θες ταχυτητα ποιοσ ο λογος να βαλεις μονο το λειτουργικο? για να λες οτι εχεις ssd. το γρηγορο boot σας ενδιαφερει μονο?

Αυτό δεν τον ρώτησες ?

και πως χωρεσεςτο λειτουργικο εκει?

ACAD,Rhino, Office και κάποια άλλα basics 22.8 εδώ (pagefile κλειστό)...

Προφανώς και γίνεται σε 30GB να έχεις σύστημα που να λειτουργεί για τα βασικά και κάτι παραπάνω...δεν σημαίνει όμως ότι είναι και βέλτιστο...πρέπει να έχεις και λίγο αέρα...

Επίσης το ότι γίνεται δεν σημαίνει και ότι είναι εφικτό για όλους γιατί απλά τα βασικά για καθέναν είναι διαφορετικά...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσεις βαζετε μονο το λειτουργικο. ουτε κανενα αλλο προγραμμα κανετε εγκατασταση ουτε τιποτα. τον υπολογιστη τον εχετε απλα να τον ανοιγετε για το internet? εγω με corel, photopaint, που δουλευω office 3d mark και ενα προγραμμα επεξεργασιας βιντεο εχω γεμισει 60. εβαλα και δυο παιχνιδια πηγα 69.αμα θες ταχυτητα ποιοσ ο λογος να βαλεις μονο το λειτουργικο? για να λες οτι εχεις ssd. το γρηγορο boot σας ενδιαφερει μονο?

φιλε λογο τις δουλειας μου ο χρονος ειναι πολυτιμος για μενα εαν ηθελα να μεταφερο 14GB αρχειο σ'ενα φακελο θα επερνε αρκετα λεπτα ενω τωρα με το ssd με περνει δευτερολεπτα :)

edit: παρεθεσα το λειτουργικο μου λιγο ποιο πανω δειτε το ;)

Έγινε επεξεργασία από Iraklis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν τον ρώτησες ?

ACAD,Rhino, Office και κάποια άλλα basics 22.8 εδώ (pagefile κλειστό)...

Προφανώς και γίνεται σε 30GB να έχεις σύστημα που να λειτουργεί για τα βασικά και κάτι παραπάνω...δεν σημαίνει όμως ότι είναι και βέλτιστο...πρέπει να έχεις και λίγο αέρα...

Επίσης το ότι γίνεται δεν σημαίνει και ότι είναι εφικτό για όλους γιατί απλά τα βασικά για καθέναν είναι διαφορετικά...

1+ απο μενα :T:

Link to comment
Share on other sites

@ Iraklis : Τώρα το τσέκαρα...κι εσύ είπες στην αρχή 30GB...τον Κingston (X25-V 40GB ) έχεις ?

BTW...δεν φαίνεται άσχημος ο 320 80Gb...πώς να παίζει άραγε σε ICH8-M ?

Έχω ένα Dell XPS Μ1530 που την έχει γλυτώσει τόσο καιρό....

Link to comment
Share on other sites

@ Iraklis : Τώρα το τσέκαρα...κι εσύ είπες στην αρχή 30GB...τον Κingston (X25-V 40GB ) έχεις ?

BTW...δεν φαίνεται άσχημος ο 320 80Gb...πώς να παίζει άραγε σε ICH8-M ?

Έχω ένα Dell XPS Μ1530 που την έχει γλυτώσει τόσο καιρό....

ναι το 40GB!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν τον ρώτησες ?

ACAD,Rhino, Office και κάποια άλλα basics 22.8 εδώ (pagefile κλειστό)...

Προφανώς και γίνεται σε 30GB να έχεις σύστημα που να λειτουργεί για τα βασικά και κάτι παραπάνω...δεν σημαίνει όμως ότι είναι και βέλτιστο...πρέπει να έχεις και λίγο αέρα...

Επίσης το ότι γίνεται δεν σημαίνει και ότι είναι εφικτό για όλους γιατί απλά τα βασικά για καθέναν είναι διαφορετικά...

συμφωνω απόλυτα μαζι σου, απλα το "ναι ρε" που απαντησε μου τι βιδωσε λιγο και ξεφυγα. δεν θυμαμαι εγω να εγραψα καποιο "ρε". νομιζα οτι εγραφα σε forum υπολογιστων, οχι οπαδων ομαδων.Τελως πάντων το τελειωνω εδω ρε!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απόλυτα μαζι σου, απλα το "ναι ρε" που απαντησε μου τι βιδωσε λιγο και ξεφυγα. δεν θυμαμαι εγω να εγραψα καποιο "ρε". νομιζα οτι εγραφα σε forum υπολογιστων, οχι οπαδων ομαδων.Τελως πάντων το τελειωνω εδω ρε!

Το συνδέω με το ότι μερικοί άνθρωποι ίσως γράφουν όπως θα μιλούσαν σε φιλικό mode σε κάποιος που έχουν απέναντί τους...μερικές φορές η οθόνη σε φέρνει πολύ πιό κοντά από ότι είσαι...δεν νομίζω πάντως να υπήρχε κάποια πρόθεση...

Οn topic τώρα, έχει κάποιος οποιονδήποτε Ιντελ ssd σε ICH8-M εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Οn topic τώρα, έχει κάποιος οποιονδήποτε Ιντελ ssd σε ICH8-M εδώ?

Δες εδω:

SSD vs HDD: Αληθινές μετρήσεις, για πραγματικά συμπεράσματα - ( HWBOX ) O/C on first boot

Σελίδα 8 και μετα. Ειναι σε Toshiba Satellite P300 με ICH8-M.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.