Jump to content



Recommended Posts

απο τότε έχουν βγάλει καινούργιο firmware

My bad

No performance degradation at all ?

My bad

No performance degradation at all ?

Με καλύπτει αυτό το site.

Ευχαριστώ για το insight.

Happy User :)

X25-MCrystalDiskMark.jpg

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
TRIPLE POST.
Link to comment
Share on other sites

να υπολογιζεις 74.5 τοσο χωρο εχουν

To Ξέρω ότι έχουμε κάτι τις λιγότερο απο χώρο αναφέρομαι όμως στην χωρητικότητα που δείχνουν τα windows, τέσπα

Σχετικά με τα υπόλοιπα ερωτήματα γνωρίζει κάποιος να απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

To Ξέρω ότι έχουμε κάτι τις λιγότερο απο χώρο αναφέρομαι όμως στην χωρητικότητα που δείχνουν τα windows, τέσπα

Σχετικά με τα υπόλοιπα ερωτήματα γνωρίζει κάποιος να απαντήσει;

τοσο δειχνουν τα windows οσο εχουν

Link to comment
Share on other sites

Το κυκλωμένο τι δείχνει δηλαδή; Δεν δείχνει την χωρητικότητα του δίσκου στα 1000KB όσο δηλαδή δίνει ο κατασκευαστής και το δεξιά στα 1024 όσο διαβάζουν τα windows? :whistle2:

Πολύ το κουράσαμε παιδιά το θέμα με τα offtopic, ρωτάω κάποια συγκεκριμένα πραματάκια, αν κάποιος γνωρίζει-έχει γνώμη ας την πει

post-955-1416074025,8961_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κυκλωμένο τι δείχνει δηλαδή; Δεν δείχνει την χωρητικότητα του δίσκου στα 1000KB όσο δηλαδή δίνει ο κατασκευαστής και το δεξιά στα 1024 όσο διαβάζουν τα windows? :whistle2:

Πολύ το κουράσαμε παιδιά το θέμα με τα offtopic, ρωτάω κάποια συγκεκριμένα πραματάκια, αν κάποιος γνωρίζει-έχει γνώμη ας την πει

Το ίδιο δείχνουν και τα δύο. Πχ 1ΚΒ=1024bytes, 1MB=1024KB κτλ.

Άλλο είχες ρωτήσει όμως.

Η απάντηση είναι ότι το άδειο κομμάτι του δίσκου δεν έχει διαφορά αν είναι αφορμάριστο ή φορμαρισμένο ή σπασμένο σε ένα ή σε δύο ή σε 4 partitions.

Αλλά κάθε λειτουργικό θέλει ένα αέρα. Αυτό είναι μια διαφορετική απαίτηση όχι του SSD αλλά του λειτουργικού. Τα Vista πχ θέλουν 10-15GB. Αν λοιπόν έχεις δύο λειτουργικά υπολόγισε ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

να μαι και γω-δεν αντισταθηκα του πειρασμου και ειπα να τον benchαρω..ο δισκος εχει 1.5 μηνα απο το τελευταιο φορματ και μισογεματος...

πρεπει να με προβληματιζει το "σχετικα χαμηλο" read-write στα 4Κ (κυριως write)???

post-11416-1416074035,2049_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από goku_dbz
Link to comment
Share on other sites

να μαι και γω-δεν αντισταθηκα του πειρασμου και ειπα να τον benchαρω..ο δισκος εχει 1.5 μηνα απο το τελευταιο φορματ και μισογεματος...

πρεπει να με προβληματιζει το "σχετικα χαμηλο" read-write στα 4Κ (κυριως write)???

Χαμηλο? Εχεις δει random write 4K απο αλλους δισκους?

Link to comment
Share on other sites

να μαι και γω-δεν αντισταθηκα του πειρασμου και ειπα να τον benchαρω..ο δισκος εχει 1.5 μηνα απο το τελευταιο φορματ και μισογεματος...

πρεπει να με προβληματιζει το "σχετικα χαμηλο" read-write στα 4Κ (κυριως write)???

μια χαρα εισαι! Παιζει λιγο αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Χαμηλο? Εχεις δει random write 4K απο αλλους δισκους?

δεν εννοω αλλου δισκους γενικα...ιντελ μονο!

ολα τα αλλα benches που ειδα εχουν ~60mb/s στο 4Κ write!

edit: απλα επειδη, ειτε το πιστευετε ειτε οχι, αυτο ειναι το πρωτο μου bench του δισκου ειπα να ρωτησω να μου φυγει η απορια...

Έγινε επεξεργασία από goku_dbz
Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορούσες να κάνεις 2 εβδομάδες υπομονή, που θα βγούν οι καινούριοι?

Και εγώ θέλω άλλα μόλις το είδα αυτό μαζεύτηκα.

Καλοδούλευτος πάντως

Έγινε επεξεργασία από tasatva
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.