Jump to content




ReaperX

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Και εμένα μου crashαρει σε DX11 σε άσχετες φάσεις (Το πρώτο παιχνίδι που μου crasharei). Έιμαι με 9.12 hotfix. Κολλάει και με ctl-alt-del και με end proccess κλείνει. Δοκιμασέ κανένας με 10.2hotfix; Αν παίζει με αυτούς να τους εγκαταστήσω,αν και έλεγα να περιμένω τους 10.3whql.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω για τα προβληματάκια που έχουν οι drivers μέχρι τους 10.2 και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους 9.12hf. Προτιμώ να παίζω το aliens vs predator σε DX9 παρά να βάλω έναν dirver που θα μου δημιουργήσει αλλού προβλήματα...

Οπότε περιμένω να μου πει κάποιος που δοκίμασε και αν είναι όλα ΟΚ τους εγκαθιστώ και εγώ...

Δεν έχω χρόνο δυστυχώς για beta testing...

Giogio δοκίμασες με 10.2 hotfix και είναι οκ τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω για τα προβληματάκια που έχουν οι drivers μέχρι τους 10.2 και δεν είχα κανένα πρόβλημα με τους 9.12hf. Προτιμώ να παίζω το aliens vs predator σε DX9 παρά να βάλω έναν dirver που θα μου δημιουργήσει αλλού προβλήματα...

Οπότε περιμένω να μου πει κάποιος που δοκίμασε και αν είναι όλα ΟΚ τους εγκαθιστώ και εγώ...

Δεν έχω χρόνο δυστυχώς για beta testing...

Giogio δοκίμασες με 10.2 hotfix και είναι οκ τώρα;

βαρεθηκα και το εβγαλα τελειως:to_pick_ones_nose::to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

και απο ξενα forum που διαβαζω εχουν προβλημα με το κρακρα γιατι αρκετοι εχουν τα ιδια συμπτωματα με το dx11 στο συγκεκριμενο παιχνιδι

Κανένας με το original να μας πει αν κολλάει στο DX11;

Στις επιλογές για DX11 σου βγάζει μόνο tessellation ή έχει και άλλες επιλογές;

Στο original δίνει και άλλες επιλογές: Anti Aliasing και Advanced Shadows...

Link to comment
Share on other sites

Ποιες???Εκτος απο το tessllation

Anti Aliasing και Advanced Shadows...

Εγώ το χρησιμοποιώ προσωρινά σε Dx9 που παίζει μιά χαρά. Στο guru3d λέει ένας ότι υπάρχει "kra" που διορθώνει αυτά τα crasharισματα άλλα δεν το έψαξα..

Τελείωσα το sp σαν Predator. Αρκετά καλό ήταν, αλλά πολύ λίγο...

Ξεκίνησα και σαν marine, αλλά μου φαίνεται λίγο βαρετό μετά από το Predator...

Πάντως δεν είναι άσχημο παιχνιδάκι... Πλάκα έχει...

:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έκανα τα 2 updates για το παιχνίδι και τώρα εμφανίζονται και οι 2 επιπλέον επιλογές στο DX11. Παίζει πλέον μιά χαρά και δεν κολλάει ούτε crasharει σε DX11. Μετά το update μου δημιουργήθηκε το εξής πρόβλημα. Το παιχνίδι ενώ είναι σε fullscreen αφήνει γύρω-γύρω ένα μεγάλο μαύρο πλαίσιο και ενώ η οθόνη είναι 42αρα είναι σαν να παίζω και 32αρα! Πριν δεν μου το έκανε αυτό! Καμιά ιδέα να το φτιάξω; Μάλλον πάει και το τρέχει στα 60Hz ενώ πρέπει να παίζει στα 50. Πως το αλλάζω αυτό; Δεν υπάρχει στα options επιλογή για Hertz ούτε έχει κανένα configurator...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπαιξα το 1ο stage σε Marine Campaign. Αν και σίγουρα δεν είναι κορυφαίο FPS εμένα μ'αρέσει πάντως. Δεν έχω ακόμα ολοκληρωμένη άποψη αλλά νομίζω το 5.5 του Gamespot ήταν υπερβολικά χαμηλή βαθμολογία.

Υ.Γ. Ωραίο engine έχει. Και όμορφα γραφικά πάντως.

εγω που παιζω σε eyefinity τα εχω κουρεψει τα alien για τα καλα...δεν μου την φερνουν με τιποτα....

Το single του marine ειναι πολυ ατμοσφαιρικο και ομορφο! Το 5,5 του gamespot να παει να το βαλει αλλου...

Έτσι έτσι πείτε τα..

Αν περίμενα το gamespot να μου πεί τι είναι καλό και τι όχι θα έπαιζα μόνο HALO..το game είναι ALIEN VS PREDATOR, για όσους γουστάρουν την ατμόσφαιρα των series το game MAMAEI ΚΑΙ ΔΕΡΝΕΙ...δεν είναι το καλύτερο fps ούτε και το πιο πρωτότυπο..αλλά μαμάει..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερο το παιχνίδι σε DX11. Βρήκαι και τη λύση για το refresh rate και παίζει και στα 60Hz χωρίς μάυρο πλαίσιο γύρω-γύρω...

Θα ξεκινήσω σαν marine σε DX11 με όλα στο max. Χρησιμοποιεί και πολύ καλά το crossfire, πάντα πάνω από 90% και οι 3 πυρήνες...

Link to comment
Share on other sites

χ0αχ0αχαχ0α0χα0ααχ

πολυ καλο το βιντεακι.

ρε παιδες το παιχνιδι αξιζει να το παρω?

παιζω μονο bad company 2 αυτο τον καιρο.

θα με καθηλωσει καθολου?

Θα σε καθηλώσουν οι αποστολές σαν predator. Και τα γραφικά DX11. To κακό είναι ότι σαν predator τελειώνει γρήγορα. Σαν marine το βαρέθηκα και δεν έχω προχωρήσει πολύ, μάλλον επειδή ασχολούμαι με άλλα που με τράβηξαν περισσότερο. Σαν allien είναι λίγο ζαλιστικό και βαρετό. Μάλλον θα το πάρεις, θα το τελειώσεις σαν predator και θα συνεχίσεις να ασχολείσαι με το BBC2. Γιατί δεν το δικιμάζεις πρώτα και βλέπεις μετά αν θα το αγοράσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.