Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδας


Chosen

Recommended Posts

Α ρε πατέρα, τρεις μήνες μπροστά ήσουν. :p

Μας κλέψαν το μοτό.

579210_3679874794831_1213881873_3660732_1258946546_n.jpg

Xθες μάλωνα πάλι για τον ίδιο λόγο...

τι τους καίει ; ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ Να διασφαλίσουν την οποια σύνταξη όσο μικρή είναι (τους έδιναν αυξήσεις με το σταγονόμετρο 2-3% και τους τα παιρνουν μαζικά πίσω -15% κτλ), απόπου και αν τους τα παίρνουν (έκτακτα χαράτσια κτλ) παρά να χρεωκοπήσουν και να τα χάσουν όλα ...ποιά όλα δηλαδή για τα 5-10-15 χρόνια που θα ζήσουν ακόμα....ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΙ ΓΙΑ ΨΗΦΟ! ΑΓΥΡΙΣΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ!

Δυστυχώς ζητείται ελπίς.......

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και τα 2 από αυτά που παραθέτουν οι Καζάκης-Καμμένος. Εντοπίζω κοινά στοιχεία αλλά και μεγάλες διαφορές ως προσεγγίσεις στο ζήτημα της οικονομικής κρίσης. Και τα δύο τολμηρά από άποψη εφαρμογής , αλλά προφανώς η κατάσταση δεν πρόκειται να λυθεί - αν θέλουμε να αλλάξει κάτι - με ήρεμο τρόπο, κάποια αυγά θα σπάσουν , τώρα ποια θα είναι αυτά δεν ξέρω. Διότι αν πιστέψει κανείς τα φούμαρα που πουλάνε οι της νυν συγκυβέρνησης , περί αλλαγής των όρων των μνημονίων , ευχολόγια κλπ είναι άξιος της μοίρας του. Και αυτό επειδή έχουν δεσμευτεί εξαρχής ότι θα υλοποιήσουν αυτά που προβλέπονται .

Τώρα οι ταμπέλες - δεξιός ,αριστερός κλπ - δεν νομίζω ότι έχουν κανένα νόημα , θεωρώ ότι ο καθένας από αυτούς εξυπηρετεί κατά προτεραιότητα το συμφέρον του και τίποτα άλλο με τον όποιο τρόπο. Κανένας δεν είναι άγιος και όλοι έχουν το παρελθόν τους , άλλος μαύρο και άλλος όχι και τόσο. Αν περιμένει κανείς να μαζευτούν 300 αμόλυντοι όχι κυβέρνηση δε θα κάνουν , ούτε τραχανά δε θα απλώσουν.

Το θέμα είναι τί προτείνει ο καθένας τους ότι πρέπει να γίνει από δω και πέρα και τί θεωρούμε εμείς εφικτό (ρεαλιστικό) ώστε , σε συνδυασμό πάντα με την προσωπική μας ιδεολογία , να επιλέξουμε ο καθένας μας τον καταλληλότερο υποψήφιο .

Link to comment
Share on other sites

αμα ψαξεις λιγο περισσοτερο θα δεις ποιοι ειναι ανεξαρτητοι και ποιοι ειναι καθοδηγουμενοι απο συγκεκριμενα γνωστα κομματα.

και μαλιστα συγκεκριμενοι μας πρηζανε να κατεβουμε συγκεκριμενα κομματικα ψηφοδελτια.:slap:

οποιος θελει ας ριξει μια ματια εδω

κι εδω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσωπικά δεν βγάζω άκρη και λες:

αμα ψαξεις λιγο περισσοτερο θα δεις ποιοι ειναι ανεξαρτητοι και ποιοι ειναι καθοδηγουμενοι απο συγκεκριμενα γνωστα κομματα.

Πες μου, είσαι με αυτούς που βγαίνουν στην τηλεόραση -πατέρας και γιος- (ο ίδιος στο βίντεο με τον Άδωνι που έβαλα), γιατί εκείνοι έχουν πει δημοσίως για εκλογές και ζητούνε ψήφο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προσωπικά δεν βγάζω άκρη και λες:

Πες μου, είσαι με αυτούς που βγαίνουν στην τηλεόραση -πατέρας και γιος- (ο ίδιος στο βίντεο με τον Άδωνι που έβαλα), γιατί εκείνοι έχουν πει δημοσίως για εκλογές και ζητούνε ψήφο.

ναι.

Link to comment
Share on other sites

αμα ψαξεις λιγο περισσοτερο θα δεις ποιοι ειναι ανεξαρτητοι και ποιοι ειναι καθοδηγουμενοι απο συγκεκριμενα γνωστα κομματα.

και μαλιστα συγκεκριμενοι μας πρηζανε να κατεβουμε συγκεκριμενα κομματικα ψηφοδελτια.:slap:

οποιος θελει ας ριξει μια ματια εδω

κι εδω

Ναι, τα έχω δει όλα αυτά. Και έχω δει και αυτό το οποίο λέει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, όπως και ο ανεπίσημος σχολιασμός του εδώ, όπου φαίνεται ότι δεν είναι ούτε απλά τα πράγματα ούτε είναι πολύ αθώο το τωρινό "ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ".

Link to comment
Share on other sites

ριχτε μια ματια σε αυτο,τελικα αυτος ο σκαι εχει μεγαλη πλακα,οταν τους στριμωχνουν και τους τα λενε χυμα παντα το κοβουν για διαφημισεις,με την δικαιολογια οτι δεν εχουν χρονο.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=-SN7oj9Gvyg]Πάνος Καμμένος @ ΣΚΑΙ με τον Νίκο Ευαγγελάτο 17-4-2012 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Είναι "ηλίθιος" ο Ευαγγελάτος! Του λέει ο Καμένος "διάβασες το κεέιμενο της διαβούλευσης" και αυτός λέει "αυτό δεν είναι το πρόγραμμα?" "Μα είναι το κείμενο της διαβούλευσης, αυριο στις 9:15 θα βγει το τελικό". Ξανά το χαβά του ο Ευαγγελάτος...

Έγινε επεξεργασία από neuromancer
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα έχω δει όλα αυτά. Και έχω δει και αυτό το οποίο λέει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, όπως και ο ανεπίσημος σχολιασμός του εδώ, όπου φαίνεται ότι δεν είναι ούτε απλά τα πράγματα ούτε είναι πολύ αθώο το τωρινό "ΚΙΝΗΜΑ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ".

αυτοι δεν εχουν καμια σχεση με μας,ειναι συριζαιοι

Link to comment
Share on other sites

Αν λέτε από τώρα "αυτοί", "εμείς", "εσείς" και οι "άλλοι" είστε χαμένοι από χέρι. Πολλή φασαρία για μια τρύπα στο νέρο.

Δεν μου πέρασε ποτέ από το μυαλό ότι αυτοί που δεν πληρώνουν διόδια είναι ομαδοποιημένοι σε περισσότερες από μία ομάδες. Και περιμένουμε μετά να βγει ο κόσμος στους δρόμους. Πιόνια όλοι στα χέρια των κομματικών συμφερόντων.

Link to comment
Share on other sites

απλα εμεις δε θελαμε να παιρνουμε οδηγιες απο κομματα εντος και εκτος της βουλης.

αν το ψαξεις λιγο θα δεις οτι μονο σε μας εχουνε κανει μηνυσεις και μας κυνηγανε στα δικαστηρια.

Link to comment
Share on other sites

νιώθω απογοήτευση , τίποτα δεν θα αλλάξει! Οσο δεν ξυπνάμε και συνεχίζουμε να κοντράρουμε μεταξύ μας αυτοί θα τρώνε απο την πίτα και εμεις θα τρώμε τα π@π@κια μας φρικασέ.

όπως ειχε πει ένας αρχαίος ήρωας πριν το τέλος..εκτέλεστεν !!:rip:

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και τίποτα δεν θα αλλάξει.

Όταν σε πολύ καλύτερους καιρούς όλοι επεδίωκαν με κάθε τρόπο να ζήσουν (καλώς ή κακώς, με δουλειά ή τεμπελιά) με βάση το δημόσιο, δεν είναι παράξενο που αυτό επιδιώκει ο πολύς κόσμος και σήμερα, πόσο μάλλον όταν ο ιδιωτικός τομέας έχει κι αυτός τεράστια χάλια. Στα μεγάλα τα κόμματα έχει "άκρες" ο πολύς κόσμος, αυτά θα ψηφήσει και πάλι. Μόνο όσοι με τον Α Β τρόπο δεν έχουν μεγάλη ανάγκη μπορούν να ξεκολλήσουν.

Link to comment
Share on other sites

απλα εμεις δε θελαμε να παιρνουμε οδηγιες απο κομματα εντος και εκτος της βουλης.

αν το ψαξεις λιγο θα δεις οτι μονο σε μας εχουνε κανει μηνυσεις και μας κυνηγανε στα δικαστηρια.

Θέσεις για οικονομική πολιτική, μεταναστευτικό, παιδεία, ναυτιλία κ.ά έχετε ή μόνο "δεν πληρώνω" είναι η θέση σας;

Δεν έχω καμμία αρνητική διάθεση, αλλά χωρίς να βλέπω θέσεις που ανέφερα, θα δυσκολευθώ να ψηφίσω τον ψαρά απ' τη Στυλίδα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν λέτε από τώρα "αυτοί", "εμείς", "εσείς" και οι "άλλοι" είστε χαμένοι από χέρι. Πολλή φασαρία για μια τρύπα στο νέρο.

Δεν μου πέρασε ποτέ από το μυαλό ότι αυτοί που δεν πληρώνουν διόδια είναι ομαδοποιημένοι σε περισσότερες από μία ομάδες. Και περιμένουμε μετά να βγει ο κόσμος στους δρόμους. Πιόνια όλοι στα χέρια των κομματικών συμφερόντων.

- Ψηφίστε εμάς που σηκώνουμε τις μπάρες. Σύνθημά μας: "Ανοιχτές μπάρες".

- Όχι ψηφίστε εμάς που ξηλώνουμε εντελώς τις μπάρες. Σύνθημά μας: "Χωρίς μπάρες".

- Σιγά τα αυγά ρε. Εμείς γκρεμίζουμε τα διόδια. Εμάς ψηφίστε. Σύνθημά μας: "Χωρίς διόδια".

- Χα χα χα. Ρε αυτοί είναι πολύ πίσω λέμε. Εμάς ψηφίστε και κάθε φορά που θα περνάτε από τα διόδια δεν θα πληρώνετε, αλλά θα πληρώνεστε. Σύνθημά μας:............

"Λεφτά υπάρχουν"!!!

Link to comment
Share on other sites

ριχτε μια ματια σε αυτο,τελικα αυτος ο σκαι εχει μεγαλη πλακα,οταν τους στριμωχνουν και τους τα λενε χυμα παντα το κοβουν για διαφημισεις,με την δικαιολογια οτι δεν εχουν χρονο.

Βρήκε δουλειά μετά από τόσα χρόνια πάλι ο βλάκας και προσπαθεί να την κρατήσει με νύχια και με δόντια, σαν κακιασμένη προσπαθούσε να του την πει... Δεν είναι και η συμπάθειά μου ο καμένος, αλλά ο ευαγγελάτος τον έκανε να φαίνεται συμπαθής, αντί να τον ξεφτιλίσει... καλά δεν είχε εξαφανιστεί αυτός, τι τον ξεθάψατε πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Έβλεπα πριν λίγο τον Χρυσοχοΐδη να μιλάει στον Αlpha για τα ναρκωτικά στην Αθήνα και κατευθείαν μου ήρθε σκηνικό από το The Wire.

Λες του μπει καμιά ιδέα να δημιουργήσει κάνα hamsterdam μαζί με τα κέντρα διαμονής τον λαθρομεταναστών;

:p

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.