Jump to content



Περί των προβλημάτων του TheLab.gr


TheLab

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από spc [Σήμερα, στις 14:51]

Ένα περίεργο φαινόμενο τελευταίως:

Πολλές φορές η σελίδα του lab αρχίζει και σέρνεται και ταυτόχρονα (αυτό είναι το περίεργο) ανεβάζει το cpu util της process του IE του παραθύρου του lab (μόνο αυτού) στο 99% με αποτέλεσμα να σέρνεται όλο το μηχάνημα.

Αυτό συμβαίνει μόνο στο παράθυρο του lab και όχι με κανένα άλλο.

Αν κλείσω το labοπαράθυρο, όλα ΟΚ (με τα υπόλοιπα παράθυρα του ΙΕ να τρέχουν κανονικά).

Όταν ξανανοίξω νέο παράθυρο ΙΕ είναι ΟΚ μέχρι να μπω στο lab οπότε και αρχίζουν τα παραπάνω προβλήματα!

?????

Και εμενα μου το εκανε αυτο οταν ειχα ΙΕ6....

Την τελευταια βδομαδα που εβαλα Fiefox ειναι ολα τζετ....εκτος απο μια φορα που δεν συνδεονταν καν με τον λαμπη....(εβγαζε μηνυμα λαθους)...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Opera 7.54

Παιδες οποτε παω στο "δειτε τις νεες απαντησεις" αλλωτε δεν μου δειχνει καμια, αν κ υπαρχουν! αλλωτε μου δειχνει πολλες αλλα πολλες απο αυτες ειναι ηδη απαντημενες απο εμενα...

Δεν θα επρεπε να μου βγαζει οσες δεν εχω απαντησει?Νομιζω ετσι ηταν πριν...

Μηπως δεν θυμαμαι καλα, κ τελικα δεν εχει προβλημα??

Χθες μου εβγαλε 3 σελιδες, απο τις οποιες οι 2 ηταν ή αναγνωσμενες ή απαντημενες...μονο η πρωτη δεν ειχε διαβαστει απο εμενα....

Ενω σημερα μου βγαζει κανονικα οσες δεν εχω διαβασει/απαντησει...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [21-01-2005 14:51]

Ένα περίεργο φαινόμενο τελευταίως:

Πολλές φορές η σελίδα του lab αρχίζει και σέρνεται και ταυτόχρονα (αυτό είναι το περίεργο) ανεβάζει το cpu util της process του IE του παραθύρου του lab (μόνο αυτού) στο 99% με αποτέλεσμα να σέρνεται όλο το μηχάνημα.

Αυτό συμβαίνει μόνο στο παράθυρο του lab και όχι με κανένα άλλο.

Αν κλείσω το labοπαράθυρο, όλα ΟΚ (με τα υπόλοιπα παράθυρα του ΙΕ να τρέχουν κανονικά).

Όταν ξανανοίξω νέο παράθυρο ΙΕ είναι ΟΚ μέχρι να μπω στο lab οπότε και αρχίζουν τα παραπάνω προβλήματα!

?????

το ειχα παρατηρησει αυτο παλαιοτερα σε 3 συστηματα με XPproENG SP2 IE6....

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΛΥΘΗΚΕ

με απεγκατασταση του Acrobat Reader 6....(μετα απο απειρο ψαξιμο)

τωρα εχω βαλει τον 7 και no problems so far....

α! και κατι αλλο μετα απο clean install των XP...

το Spybot Resident μου βγαζει ειδοποιηση για καταχωρηση του "IT Bar Layout"

κατα την πρωτη συνδεση με τον Λαμπη...

επιλεγω deny στην καταχωρηση στη registry και ολα λειτουργουν κανονικα...

ειναι κατι γνωστο και χρησιμο???

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ειναι σοβαρο ζωυφιο για μενα να βλεπεις τα ποστ των ανθρωπων που εχεις βαλει στη μαυρη λιστα στα quotes τριτων που δεν ειναι στη μαυρη λιστα. Διαταρασει ξαφνικα την ηρεμια μου βιαια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Αρχική απάντηση από wrong method [22-07-2005 00:43]

Με firefox 1.0.5 όλα καλά.

Με explorer η σελίδα κάνει συνεχώς refresh!!!

Καθάρισα cookies,temp&history αλλά....

ddfff.jpg

κι εδω μου εκανε το ιδιο (MS WinXP - IE6, NIS2005)

και απλα ενεργοποιωντας τα ads & popups απο τις επιλογες του Nortonα

ΕΦΤΙΑΞΕ....:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Χθες, στις 17:00]

για καποιο λογο εδω και δυο εβδομαδες δεν μπορω να μπω απο τους: proxy.forthnet.gr 8080 και proxy.hol.gr 8080. Μου βγαζει να αποθηκευσω root. Παλιοτερα εμπαινα κανονικοτατα.

Το ιδιο προβλημα ακριβως εχω κι εγω απο τοτε που γυρισα απο τις διακοπες (μεσα Ιουλιου) με proxy της Otenet ομως. Πιστευα οτι ειναι ο ISA Server αλλα τελικα ειναι προβλημα του site. Το μηνυμα ειναι το παρακατω...

(προσπαθει να κανει download το site αντι να το "φορτωσει")

post-51-1416072092,6237_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480

Το ιδιο προβλημα ακριβως εχω κι εγω απο τοτε που γυρισα απο τις διακοπες (μεσα Ιουλιου) με proxy της Otenet ομως. Πιστευα οτι ειναι ο ISA Server αλλα τελικα ειναι προβλημα του site. Το μηνυμα ειναι το παρακατω...

(προσπαθει να κανει download το site αντι να το "φορτωσει")

LOL! Το ίδιο παθαίνω εδώ και μια βδομάδα από την δουλειά και νόμιζα ότι με πετάξανε από τον proxyτα! Μέχρι και trouble ticket σήκωσα, πάλι ρόμπα θα γίνω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.