Jump to content



Περί των προβλημάτων του TheLab.gr


TheLab

Recommended Posts

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Παιδιά χλωμό να είναι το lab, εχθές συγκεκριμένα στο msn με ρώτησαν 2 παιδιά πότε θα σηκωθεί, την στιγμή που το έβλεπα οκ, και posts γινόντουσαν κλπ.

Γενικότερα, όποτε κάνει κάποιος posts και είμαι μέσα, το τσεκάρω και δουλεύει οκ.

Να σας θυμήσω ότι το thelab δεν είναι hosted στην Ελλάδα, αλλά US.

edit: σύμφωνα με τον isp, παρατηρήθηκαν ορισμένα πρβλήματα routing, για την ακρίβεια :

"Earlier today we became aware of an issue resulting in intermittent TCP connectivity problems for servers at DC2 routing towards specific destinations.

Tonight we isolated the problem to a new backbone link and router, and at this time we have routed traffic around the link in question. The problem was hard to spot because it seems to only affect large TCP packets and is not visible with large ICMP pings or UDP traces.

At this time, we continue to work towards a permanent solution..."

Γι'αυτό ίσως ορισμένοι είχαν/έχουν πρόβλημα και άλλοι όχι. Μόλις έχω νεώτερα θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

εμενα σχεδον σιγουρα φταει η φορθνετ...

ενω εγω δεν μπορουσα να μπω

ενα φιλαρακι με acn στον απο πανω δρομο εμπαινε κανονικα και επισης ενα αλλο παλικαρι με φορθνετ μερικα χιλιομετρα απο μενα παλι εμπαινε κανονικα...

η φορθνετ παρεπιπτωντος δηλωσε προβληματα σε θεσαλλονικη,β.ελλαδα και μερικα μερη της αττικης...μαλλον ειμαι απο τους "τυχερους"...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω παρατηρήσει ότι αφότου πατήσω το link για να δώ τα μη-αναγνωσμένα νέα μηνύματα στο φόρουμ και αφού περάσει σχετικά λιγη ώρα, είτε idle είτε διαβάζοντας μηνύματα, μου βγαίνουν όλα αναγνωσμένα και αναγκάζομαι να τα διαβάσω με τα ενεργά topics της τελευταίας μέρας.

Firefox 1.5.0.1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω απενεργοποιησει να μου ερχονται mail για οτι απαντηση σε οποιο Thread εχω απαντησει αλλα συνεχιζουν να ερχονατι...:(

Ξεχναω κατι?

Μονο αυτο εδω εχω απενεργοποιησει....

Ειδοποίηση με Email εξ ορισμού

Χρησιμοποιώντας αυτή την επιλογή, σας αποστέλλεται e-mail κάθε φορά που κάποιος απαντήσει σε ένα θέμα στο οποίο έχετε συμμετάσχει

Πρεπει και κατι αλλο?:o

Link to comment
Share on other sites

δεν προκειτρε περι προβληματος , αλλα μια προταση εχω να κανω . Στις πωλησεις αρκετοι (και εγω) κανουνε νεα και νεα θεματα περι ιδιων πραγματων που ξομειναν απο προηγουμενες αγγελιες και απλα βαζουνε νεα θεματα γιατι εχουν τη δυνατοτητα να κανουν μονο ενα και τελευταιο ποστ περα απο το αρχικο, ,ετα κλειδωνει. Μηπως θα ητανε χρησιμο να γινοτανε μια αυξηση του αριθμου ποστ πριν κλειδωσει το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

δεν προκειτρε περι προβληματος , αλλα μια προταση εχω να κανω . Στις πωλησεις αρκετοι (και εγω) κανουνε νεα και νεα θεματα περι ιδιων πραγματων που ξομειναν απο προηγουμενες αγγελιες

αρκετοί = ea6gka + family (''ξαδέρφια'' κλπ) :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

δεν προκειτρε περι προβληματος , αλλα μια προταση εχω να κανω . Στις πωλησεις αρκετοι (και εγω) κανουνε νεα και νεα θεματα περι ιδιων πραγματων που ξομειναν απο προηγουμενες αγγελιες και απλα βαζουνε νεα θεματα γιατι εχουν τη δυνατοτητα να κανουν μονο ενα και τελευταιο ποστ περα απο το αρχικο, ,ετα κλειδωνει. Μηπως θα ητανε χρησιμο να γινοτανε μια αυξηση του αριθμου ποστ πριν κλειδωσει το θεμα?

Δεν έχεις άδικο. Θα το κοιτάξουμε το ΣουΚου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 16:54]

δεν προκειτρε περι προβληματος , αλλα μια προταση εχω να κανω . Στις πωλησεις αρκετοι (και εγω) κανουνε νεα και νεα θεματα περι ιδιων πραγματων που ξομειναν απο προηγουμενες αγγελιες και απλα βαζουνε νεα θεματα γιατι εχουν τη δυνατοτητα να κανουν μονο ενα και τελευταιο ποστ περα απο το αρχικο, ,ετα κλειδωνει. Μηπως θα ητανε χρησιμο να γινοτανε μια αυξηση του αριθμου ποστ πριν κλειδωσει το θεμα?

Καλο θα ηταν να γινει,αλλα με την προυποθεση οτι θα μπορει ν'απαντησει μονο ο δημιουργος(μην πιασουμε και την παρλα στις αγοροπωλησιες;) ).

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deadlock7

Καλο θα ηταν να γινει,αλλα με την προυποθεση οτι θα μπορει ν'απαντησε μονο ο δημιουργος(μην πιασουμε και την παρλα στις αγοροπωλησιες;) ).

Σωστά, μόνο ο δημιουργός για 2-3 bumps.

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξεχασα μιλαμε για τον δημιουργο και μονο, απλα ειναι για την ελαχιστοποιηση των θεματων και προς αποφυγη παρεξηγησεων οπως πχ να βαζω την ιδια μητρικη και να νομιζουν αλλοι οτι βαζω 2-3 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Βασιλης

Εχω απενεργοποιησει να μου ερχονται mail για οτι απαντηση σε οποιο Thread εχω απαντησει αλλα συνεχιζουν να ερχονατι...:(

Ξεχναω κατι?

Μονο αυτο εδω εχω απενεργοποιησει....

Πρεπει και κατι αλλο?:o

Me αυτο βρηακε κανενας την λυση????:(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.