Jump to content


Assassin's Creed : Brotherhood


mariosdeme

Recommended Posts

acbsp20110320201742257.jpg

Uploaded with ImageShack.us

captureva.jpg

Uploaded with ImageShack.us

*SLI FIX*

1. Kανουμε copy-paste αυτο σε ενα new text document και το κανουμε save.

Profile "Assassins Creed Brotherhood"

ShowOn GeForce

ProfileType Application

Executable "acbsp.exe"

Executable "assassinscreedbrotherhood.exe"

Setting ID_0x002c7f45 = 0x00010000

Setting ID_0x00664339 = 0x00000001

Setting ID_0x00a06946 = 0x000000f5

Setting ID_0x00d55f7d = 0x00000240

Setting ID_0x1033cec1 = 0x00000003

Setting ID_0x1033cec2 = 0x00000002

Setting ID_0x1033dcd2 = 0x00000004

Setting ID_0x1033dcd3 = 0x00000004

Setting ID_0x1095def8 = 0x02400005

Setting ID_0x10ecdb82 = 0x00000001

EndProfile

2. Kατεβαζουμε το GeForce SLI Profile Tool και κανουμε import το new text document που εχουμε φτιαξει.

Manage your SLI Profiles with NVIDIA GeForce SLI Profile Tool - 3D Tech News, Pixel Hacking, Data Visualization and 3D Programming - Geeks3D.com

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 142
  • Created
  • Last Reply
Ρε παιδια εχει καταλαβει κανεις πως παιζουν τα shop quest και investments στα μαγαζια που ανακαινιζεις;

Προς το παρόν τίποτα για τα quests...:confused: Τα investments αν κατάλαβα καλά, επενδύεις κάποια χρήματα ώστε να πάρεις περισσότερα, αλλά παίζει ρόλο το popularity σε κάθε περιοχή και υπάρχει και ένας risk factor. Ψάχνω ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

τα shop quests γίνονται ως εξής: όταν "κλέβεις" τα διάφορα μπαούλα στην πόλη, σου λέει "198f + wool/pope dye/etc", όταν μαζέψεις αυτά που σου αναφέρει το quest, ξεκλειδώνεις τα όπλα/αντικείμενα.

Επίσης, αυτά που σου ζητάει να βρεις, μπορείς να τα κλέψεις στέλνοντας σε κατάλληλες αποστολές τους assassins που στρατολογείς. Hint για αυτές τις αποστολές: μπορείς να στείλεις παραπάνω από 1 σε κάθε αποστολή, ώστε να βελτιώσεις το ποσοστό επιτυχίας (εμένα μου πήρε πολύ να το καταλάβω :p)

Link to comment
Share on other sites

τα shop quests γίνονται ως εξής: όταν "κλέβεις" τα διάφορα μπαούλα στην πόλη, σου λέει "198f + wool/pope dye/etc", όταν μαζέψεις αυτά που σου αναφέρει το quest, ξεκλειδώνεις τα όπλα/αντικείμενα.

Επίσης, αυτά που σου ζητάει να βρεις, μπορείς να τα κλέψεις στέλνοντας σε κατάλληλες αποστολές τους assassins που στρατολογείς. Hint για αυτές τις αποστολές: μπορείς να στείλεις παραπάνω από 1 σε κάθε αποστολή, ώστε να βελτιώσεις το ποσοστό επιτυχίας (εμένα μου πήρε πολύ να το καταλάβω :p)

αυτό το είχα καταλάβει από την αρχή, όλοι 9 lvl είναι

εγώ δεν ξέρω που δείχνει τι παίρνω από τα contracts [εκτός από xp/fl]

edit : τώρα το ξαναέψαξα και το βρήκα ..

Link to comment
Share on other sites

τα shop quests γίνονται ως εξής: όταν "κλέβεις" τα διάφορα μπαούλα στην πόλη, σου λέει "198f + wool/pope dye/etc", όταν μαζέψεις αυτά που σου αναφέρει το quest, ξεκλειδώνεις τα όπλα/αντικείμενα.

Α δλδ ειναι τελειως ψιλος στα αχυρα... Αν τυχει και τα βρεις ... :hm:

Σε σημειο που να στρατολογω assassins δεν εχω φτασει ακομα. Οταν φτασω θα ενοχλησω για περαιτερω. :)

αυτό το είχα καταλάβει από την αρχή, όλοι 9 lvl είναι

εγώ δεν ξέρω που δείχνει τι παίρνω από τα contracts [εκτός από xp/fl]

edit : τώρα το ξαναέψαξα και το βρήκα ..

Ποιοι ειναι 9 level ;

Για πες και σε μας τι βρηκες ... μην μας αφηνεις ετσι :D

Παντως ρε παιδια σε σχεση με το ΙΙ σε ριχνει πολυ με τα μουτρα στην δουλεια ...

Στο δυο ειχε και κατι τουτοριαλιστικες αποστολες που σε βοηθαγε να καταλαβεις τι παιζεται και δεν ειχα καμια απορια ... τωρα μπαμ ολα ξαφνικα και ουτε ενα bookletακι με οδηγιες στο dvd ...

Link to comment
Share on other sites

Οι assassins που στρατολογείς, όσο πηγαίνουν καλά στις αποστολές που τους στέλνεις, μαζεύουν βαθμούς, και ανάλογα με τους βαθμούς που μαζέψανε μπαίνουν σε κάποια βαθμίδα από το 1 έως το 9. Όποιος μαζέψει πόντους για πάνω από το 9 γίνεται Ασσασσίνος [σαν και τον Ezio].

Το τι παίρνεις από τις διάφορες αποστολές που τους στέλνεις το βλέπεις ως εξής:

Όλες οι αποστολές έχουν βαθμό δυσκολίας από 1 έως 5. Επίσης, ο βαθμός δυσκολίας απεικονίζεται είτε με ρόμβους, είτε με αστέρια. Όταν έχει αστέρια, εφόσον ολοκληρωθεί επιτυχώς, παίρνεις και αντικείμενο.

ΥΓ Αντικείμενα παίρνεις και από τους κλέφτες που μπορεί να σου την πέσουν και να τους σκοτώσεις. Συνήθως την ώρα που αλλάζουν οι βάρδιες, στα απομονωμένα μέρη εμφανίζονται κλέφτες.

Link to comment
Share on other sites

To καλυτερο Assasins Creed για μενα

Το μονο κακο ειναι οτι ειναι σχετικα μικρο σε διαρκεια.

Δεν εχει και πολλες αποστολες

Για το multiplayer μερος του δεν γνωριζω και ουτε με ενδιαφερει να πω την αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Το βαλα κ γω....Πολυ καλο ειναι. Ανταξιο του πολυ καλου εξισου Assassin's Creed II.

Μ'ενοχλει το γεγονος οτι θυμιζει παιχνιδι κονσολας. Αν το ειχαν σχεδιασει με γνωμονα να κυκλοφορησει πρωτα σε PC κ μετα σε κονσολες (με οποιες περικοπες) θα ηταν πραγματικα αλλο παιχνιδι κ αυτη τη στιγμη θα μιλουσαμε για ενα αριστουργημα all time classic.

Μ'ενοχλουν οι υπογειες αποστολες που θυμιζουν Tomb Raider. Πιστευω πως ειναι ασχετες με το παιχνιδι και με το feeling που δημιουργει το στορυ του.

Γενικα ειναι παρα πολυ καλο. Ειχα συγκλονιστει απο τη λεπτομερεια σχεδιασης της Φλωρεντιας και της Βενετιας στο προηγουμενο. Η Ρωμη ειναι πανεμορφη, τα μοντελα πολυ καλα και τα textures καλης ποιοτητας. Τα χρωματα κλεβουν την παρασταση καθως δημιουργουν πολυ καλη ατμοσφαιρα.

Σκεφτομαι να το αγορασω (και αυτο και το ΙΙ), αλλα επειδη αγοραζω μονο συλλεκτικες εκδοσεις και αυτη του παιχνιδιου αυτου ειναι ακριβη αρκετα το εχω σε αναμονη...

Link to comment
Share on other sites

Oντως τελικα πολυ ...λιγο.

Μετανιωσα που το αγορασα μαγκες ... :/

Eντελως expansion του ΙΙ.

Στο δε multiplayer ακομα δεν μπορω να συνδεθω.

Ψαχνει 20αλεπτα καποιο lobby και ποτε δεν βρισκει καποιο.

Το googlaρα και ειδα ειναι πολυς κοσμος με αυτο το θεμα, αναμενουν πατσ απο οτι λενε, αλλα πουντο. :(

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω οτι ειναι πολυ μικρο,δεν προλαβα να κανω και τιποτα με τα Investments και γενικα να ανεβασω την ομαδα,3 lvl ειταν ο μεγαλυτερος ....τωρα εχω κολησει στην τελευτεα πιστα το τελιωνω κανονικα και εκει που βγαζει τα γραματα αργει πολυ και δεν ξερω πως να το προχωρησω να τελειωσουν να συνεχισω...ξερει κανεις αν γινεται κιολας να συνεχησεις αφου το τερματησεις?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.