Jump to content


The Witcher 2: Assassins of Kings


HotPeanut

Recommended Posts

Δες εδώ, με 40€ τι παιρνεις!!!:dance3:

Με 30 το πήρα...:fun:

Άμα δεν στηρίξουμε και αυτα τα games, τι θα στηρίξουμε?:fist:

Είχα πραγκατικά πολύ καιρό να πάρω παιχνίδι.........:dance3::fist:

Απο τις πιο καλές αγορές που έκανα γενικά τον τελευταίο καιρό......χαλάλι 4-5 ξυδοπότηρα λιγότερα αυτο το μήνα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το πήρα και εγώ, έχει τρελά γραφικά!

πολύ απαιτητικό έχει γονατίσει τις 2 6950 (70) μου!!!

έκοψα το ubersampling και πήγα από τα 12-25 fps στα 32-40, το crossfire δείχνει ότι δουλεύει full....

θα μειώσω και λίγο σκιες να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ενώ και οι δύο κάρτες δουλεύουν 95% έιτε με μία είτε με 2 έχω την ίδια απόδωση ακριβώς.

άρα κάτι πάει στραβά με το cf!

όλα ultra και ακόμα περισσότερο. μόνο το texture downscaling = none διότι χειροτερεύει τα γραφικά και το umbersampling off. ;exv 32-45. to ssao δεν έχει διαφορά στην απόδωση καθόλου. είναι 1920*1080

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ενώ και οι δύο κάρτες δουλεύουν 95% έιτε με μία είτε με 2 έχω την ίδια απόδωση ακριβώς.

άρα κάτι πάει στραβά με το cf!

όλα ultra και ακόμα περισσότερο. μόνο το texture downscaling = none διότι χειροτερεύει τα γραφικά και το umbersampling off. ;exv 32-45. to ssao δεν έχει διαφορά στην απόδωση καθόλου. είναι 1920*1080

Για νέο μας το λες; :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα εδώ αναλυτική περιγραφή του τι κάνει κάθε setting, για μας που δεν ξέρουμε τόσα πολλά.;)

Εγώ με i7 920 (stock) και HD4890(λίγο o/c) παίζω στα 40-45 frames πολύ άνετα (από fraps), με τις εξής ρυθμίσεις:

tw2settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι φανταστικό και απολύτως εθιστικό τα χαλάει λιγάκι στον χειρισμό όμως

ολα τα υπόλοιπα καλύπτουν αυτή την ατέλεια, ενα μεγάλο μπράβο λοιπόν στους δημιουργούς του.

Έγινε επεξεργασία από johnIV
Link to comment
Share on other sites

45-60 .... 1920* όλα ultra και όσα επιτρέπουν ακόμα παραπάνω. μόνο umber disabled.

το cf δεν δουλεύει σωστά, είτε με μία είτε με 2 κάρτες πιάνω τα ίδια.

α και AF forced 16x

Έγινε επεξεργασία από The_Blade
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται να έχει παίξει κάποιος το 1 από άποψη ιστορίας;

Όχι απαραίτητα.:)

Και τώρα που ψηνόμουν να καω, πάει το πισι. Μαλλον ιός, και αφού ήθελε που ήθελε φορματ, ηρθε η ώρα!(μόλις τελειώσω εξετάσεις) Και δεν είχα προλάβει ουτε το introduction να τελειώσω...:hm:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το παιχνίδι δεν υπάρχει, τολμώ να πω οτι είναι ενα απο τα καλύτερα rpg που έχω παίξει ever, θα δείξει στη συνέχεια αν θα είναι το καλύτερο. Tod Howard δεν σε βλέπω καλά!:p

Το σύστημα μάχης είναι πολύ καλό και ανώτερο απο το πρώτο αλλά θέλει λίγη εξοικείωση. Ακόμη και στο normal δεν μπορείς να κάνεις ντου, πρέπει να χρησιμοποιείς τα signs αρκετά και να κάνεις parry προσπαθώντας να απομονώσεις έναν έναν τους εχθρούς, με προτίμηση τους αδύνατους πρώτα. Άμα το συνηθίσετε είναι απίστευτο γιατί συνδυάζοντας magic&meel ο χαρακτήρας κάνει απίστευτα fatality combos που παρουσιάζονται με καταπληκτικό κινηματογραφικό τρόπο!

Τι να πρώτο πω για το journal? απίστευτο, υπερ πλήρες! έχει τα πάντα για τους χαρακτήρες για τις περιοχές για τα τέρατα lore κτλ, τα οποία ξεκλειδώνουν όσο προχωράμε στο παιχνίδι. Τα μενού του crafting/meditation/character/drink potion/ map/ world map δεν πιστεύω οτι θα μπορούσαν να αποδοθούν καλύτερα, πανέμορφα απλοποιημένα με όλες της πληροφορίες επι της οθόνης. Potions δεν μπορείτε να πιείτε την ώρα της μάχης, μόνο σε σημεία που δεν υπάρχουν εχθροι και σε meditation mode ο χαρακτήρας, αυτό με προβλημάτισε στην αρχή αλλά όσο προχωράω μου αρέσει πιο πολύ, είναι πιο ρεαλιστικό.

Για τα γραφικά τι να πω? best looking RPG ever! δεν ξέρω αλλά η λεπτομέρεια των υφών(textures) στα αντικείμενα και οι φωτισμοί είναι εξωπραγματικοί! τι crysis και πράσινα άλογα! :p Οι χαρακτήρες είναι λεπτομερείς μέχρι αηδίας και τα τοπία χάρμα οφθαλμού, ειδικά το κάστρο La Valette σε ταξιδεύει!

Ρε επιμονή αυτή η κ@λο σαύρα! τα έχει κάνει πο@τάνα όλα στο παιχνίδι!:hehe:

witcher2201105191911459.jpg

Πάω για λιώσιμο see u. :happy2:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

παιδιά συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.

το παιχνίδι είναι ταυτόχρονα Κλασικό και γεμάτο Καινοτομίες.

Είναι ένα πραγματικό διαμάντι. Gameplay φοβερό, Χαρακτήρες με πολύ ενδιαφέρον, γραφικά που κάνουν το dx11 να ψάχνει κρυψώνα.

απολαυστικό. σε κάνει να θέλεις να παίξεις, όχι να το τερματίσεις. πόσα παιχνίδια μπορούν να το πετύχουν πια αυτό? Ελάχιστα....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

SLI Fix!

Δεν δουλευει σε Surround γαμ@ την τρελα μου!

στο πρωτο δουλευει GG σε ingame καταστασεις! μονο στους διαλογους τα διχνει χαλια ολα αυτα χωρις WSfixer

στο 2ο γιατι οχι???

κριμα και ιθελα να το παρω :hm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.