Jump to content



The Witcher 2: Assassins of Kings


HotPeanut

Recommended Posts

Σωστός o Stolis κι εγώ τα έβαλα όλα full και με ενεργοποιημένο το ubersampling με 2x 5770 cross το παιχνίδι τρέχει νεράκι.:dance3:

Ωραίος, και από frames πως είσαι?:)

Gog έκδοση τι εννοείτε?

Link to comment
Share on other sites

Σωστός o Stolis κι εγώ τα έβαλα όλα full και με ενεργοποιημένο το ubersampling με 2x 5770 cross το παιχνίδι τρέχει νεράκι.:dance3:

ρε παιδιά τι νεράκι με ubersampling μια 6970 πιάνει 12-24 fps πόσο να πιάσουν οι 5770 ακόμα και αν δουλεύει το cf.... μπας και έχεις και το texture downgrading στο high?

Link to comment
Share on other sites

Διαλέγοντας Ultra Spects μετά πας και βάζεις χειροκίνητα για 100% μέγιστα γραφικά τα εξής:

Texture Memory Size (MB) : Very Large (Απο Large)

LOD Distance: Far. (Απο Normal)

Έτσι έχεις μέγιστα γραφικά.

Χειροκίνητα προσέξτε τα :

Texture Downscaling: None(μέγιστα textures) ενώ high έχεις τα χειρότερα textures.

Dangling Objects Limit: Disable(physx, κουνιούνται τα μαλλιά του Geralt). Ενώ στο enable δεν κουνιέται φύλλο.

Στην ουσία μην μπερδεύεστε με αυτές τις παραμέτρους, αμα τις βάλετε high και enable έχετε χειρότερα γραφικά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι νεράκι με ubersampling μια 6970 πιάνει 12-24 fps πόσο να πιάσουν οι 5770 ακόμα και αν δουλεύει το cf.... μπας και έχεις και το texture downgrading στο high?

ξέχασα να γράψω πως εχω disable το vertical Sync και anti-aliasing,απο το configuration tool του παιχνιδιού, τα frames 35-45 σε 20άρα οθόνη με ανάληση 1680χ1050 (δεν είμαι κυνηγός των frames το μόνο που με ενδιαφέρει ειναι να είναι playable το παιχνίδι και να τρέχει χωρίς κολλήματα):yu:

Έγινε επεξεργασία από johnIV
Link to comment
Share on other sites

εμένα κομπλέ.Νόμιζα πως είχε θέμα με τους drivers και είχε πολύ λίγα fps αλλά τελικά ήταν μια επιλογή στα graphics.Κατι με umbersampling ή κάτι τέτοιο.Χωρίς αυτό,ssao και bloom έχω πάντα πάνω απο 45 fps και την περισσότερη ώρα σταθερά 60fps.Πολύ ωραίο το game γενικά και μέσα.

Link to comment
Share on other sites

τραγωδια ειναι το game, πολυ χειροτερο απο το 1

το συστημα μαχης ειναι για γελια, το story οτι να ναι, η ατμοσφαιρα μ αυτα τα πολυχρωμα κονσολιστικα μεγαλα γραφικα ανυπαρκτη,

μου θυμιζει κατι σαν action 3rd person 1995 1997 καπου εκει...

...το pc gaming οδευει στο τελος του.

Δηλαδη αν αυτο θεωρειται καλο φανταζομαι πως ηταν τα κακά τα τελευταια χρονια.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

τραγωδια ειναι το game, πολυ χειροτερο απο το 1

το συστημα μαχης ειναι για γελια, το story οτι να ναι, η ατμοσφαιρα μ αυτα τα πολυχρωμα κονσολιστικα μεγαλα γραφικα ανυπαρκτη,

μου θυμιζει κατι σαν action 3rd person 1995 1997 καπου εκει...

...το pc gaming οδευει στο τελος του.

Δηλαδη αν αυτο θεωρειται καλο φανταζομαι πως ηταν τα κακά τα τελευταια χρονια.

το game είναι άψογο.

τώρα το ότι το pc gaming οδεύει στο τέλος του το ακούω από εποχής playstation 1...

και για πες μας θα αντικαταστήσει το PC?

Έγινε επεξεργασία από vakis
Link to comment
Share on other sites

τραγωδια ειναι το game, πολυ χειροτερο απο το 1

το συστημα μαχης ειναι για γελια, το story οτι να ναι, η ατμοσφαιρα μ αυτα τα πολυχρωμα κονσολιστικα μεγαλα γραφικα ανυπαρκτη,

μου θυμιζει κατι σαν action 3rd person 1995 1997 καπου εκει...

...το pc gaming οδευει στο τελος του.

Δηλαδη αν αυτο θεωρειται καλο φανταζομαι πως ηταν τα κακά τα τελευταια χρονια.

Φίλε μου δεκτή η κριτική σου όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε πως τα μέτρα και τα σταθμά της συγκεκρυμένης ομάδας

που ανέπτυξε το παιχνίδι είναι πολύ μικρότερα απο κάποιες άλλες ομάδες που έχουν πολλαπλάσια δύναμη στον χώρο και δεν σέβονται ούτε κάν τους πελάτες τους, μόνο και μόνο για αυτό πρέπει να επικροτούμε και να στιρίζουμε τέτοιες προσπάθειες και να είσαι σίγουρος πως κάποια στιγμή θα μας το ανταποδώσουν.

Link to comment
Share on other sites

το game είναι άψογο.

τώρα το ότι το pc gaming οδεύει στο τέλος του το ακούω από εποχής playstation 1...

και για πες μας θα αντικαταστήσει το PC?

δεν μιλαω για το pc, για το pc gaming παρεθεσα την γνωμη μου.

οπως και το το Witcher 2, κατα την γνωμη μου ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ, τι να κανουμε τωρα?

Να ειναι με το ζορι κατα την γνωμη μου καλο? δεν γινονται αυτα τα πραγματα :hehe:

Φίλε μου δεκτή η κριτική σου όμως δεν πρέπει να ξεχνάμε πως τα μέτρα και τα σταθμά της συγκεκρυμένης ομάδας

που ανέπτυξε το παιχνίδι είναι πολύ μικρότερα απο κάποιες άλλες ομάδες που έχουν πολλαπλάσια δύναμη στον χώρο και δεν σέβονται ούτε κάν τους πελάτες τους, μόνο και μόνο για αυτό πρέπει να επικροτούμε και να στιρίζουμε τέτοιες προσπάθειες και να είσαι σίγουρος πως κάποια στιγμή θα μας το ανταποδώσουν.

ενταξει δεν εχεις αδικο αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια...

επι της ουσιας ξαναβαλα μετα απο καιρο game στο pc επειδη το witcher 1 ηταν αρκετα καλο

και το witcher 2 imo ειναι EPIC FAIL, με εξεπληξε με το ποσο κακο μπορει να ειναι...

και μαλιστα απο οπου και να το πιασεις δεν βρισκεις θετικο...

μπορει να δοκιμασω και το hitman που εχεις στο avatar, το προηγουμενο ηταν κορυφαιο.

αλλα πλεον κραταω μικρο καλαθι.

Εγω απορω αυτα τα θηρια VGA των τελευταιων χρονων για ποια games τα βγαζουν....

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

ας το δούμε από την άλλη πρέπει να είναι με το ζόρι κακό για εμάς?

διάβασε τα σχόλια και θα δείς ότι το παιχνίδι αρέσει σε πολύ κόσμο. Για να μην πούμε το τι γίνεται στο metacritic.

και το pc-gaming τι θα το αντικαταστήσει ? οι κονσόλες δεν κάνουν ούτε για πασιέντζα πλέον :dance3::p

Link to comment
Share on other sites

ας το δούμε από την άλλη πρέπει να είναι με το ζόρι κακό για εμάς?

ειπα πουθενα vakis μην παιζεις το witcher 2 δεν ειναι καλο?

ο καθε ανθρωπος που κανει ενα post αντιπροσωπευει τον ιδιο.

το οτι πηρε πολλα θετικα σχολια, δεν αλλαζει την αποψη μου, το game ειναι τραγικο. & -

απλα για να πηρε θετικα σχολια αυτο φανταζομαι τα αλλα ....

(για μενα μιλαω παλι, μην το δεις παλι αναποδα ε? και ξαναλεμε τα ιδια)

Link to comment
Share on other sites

το οτι πηρε πολλα θετικα σχολια, δεν αλλαζει την αποψη μου, το game ειναι τραγικο. & -

απλα για να πηρε θετικα σχολια αυτο φανταζομαι τα αλλα ....

(για μενα μιλαω παλι, μην το δεις παλι αναποδα ε? και ξαναλεμε τα ιδια)

κι ομως σε πληροφορω ειναι 5 φορες ανωτερο σε gameplay+style απο το πρωτο και 10 φορες ανωτερο σε γραφικα...οποτε ισως για Χ,Ψ, λογους δεν σου αρεσει το παιχνιδι, ομως οι λογοι που αναφερεις ειναι τραγικοι...σορρυ κιολας...αλλα ετσι ειναι...θα μου πεις καλυτερο το witcher 1, που ειναι full buggy + NPC quests...ελεος...κλαιω ειλικρινα...με αποτυχημενα γραφικα και unstable frames...σε οτι και να το συγκρινω με το 1...μα σε ολα ειναι απο πανω...:whip:

μπες λιγο gaming mode...κονσολιστικα γραφικα, το πρωτο παιχνιδι σε quality, που ξεπερασε ολα τα crysis.?:toomuchne...!?!?!?:dance3::shout: πες απλα δεν μ'αρεσει...αλλα επιχειρηματα να θιξεις το κορυφαιο RPG δεν υπαρχουν...:T::rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dem δεν εννοώ το παιχνίδι αλλά εσένα, λες και εμείς είμαστε τυφλοί και ήρθες να μας ανοίξεις τα μάτια. τεσπ.

Να πεις οτι δεν σου αρέσει το σύστημα μάχης να πω οκ και μένα στο πρώτο με χάλαγε, αλλά να λες οτι δεν έχει ατμόσφαιρα το παιχνίδι και γραφικά κονσόλας:slap: όταν η μηχανή του φτιάχτηκε απο την αρχή με γνώμονα τα Pc. Αλήθεια έχεις δει πολλά παιχνίδια σε κονσόλα με τέτοια γραφικα?

Αν είχες σκοπό να πεις κατι σοβαρά θα το δεχόμουν αλλά φαίνεται οτι μπήκες να τρολάεις καθαρά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δε του αρέσει το παιχνίδι. Πώς να το κάνουμε; Να τον βασανίσουμε μήπως για να του αρέσει;

Ο καθένας μπορεί να έχει όποιο λόγο θέλει που δεν του αρέσει κάτι. Μπορεί να μην του αρέσουν τα γραφικά. Δεκτό. Μπορεί να μην του αρέσει η ατμόσφαιρα. Δεκτό. Από τη στιγμή που αναφέρεται σε υποκειμενικά πράγματα, τι πάτε με το ζόρι να του αλλάξετε τη γνώμη;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σει Honda είναι τα καλύτερα γραφικά που έχουμε δει ποτέ σε παιχνίδι rpg μη λέμε οτι θέλουμε τώρα, να θίξουμε άλλους παράγοντες να πω ναι, αλλά τα γραφικά? έχετε ξανα συναντήσει ποτέ πιο ζωντανό και πιστικό δάσος? ακόμα και το δάσος του Oblivion κάνει να μοιάζει παντόφλα μπροστα του.

81881199.jpg

Link to comment
Share on other sites

να λες πολυχρωμα κονσολογραφικα, το παιχνιδι "witcher 2" που οταν το φουλαρεις, ειναι το TOP αυτη τη στιγμη σε ποιοτητα και κανενα δεν το ανταγωνιζεται, σε τιποτα...δειχνει καθαρα οτι το ατομο δεν το γουσταρει το παιχνιδι...αλλα μπορει να το πει με μια προταση...

αυτα τα γραφικα και αυτοι οι φωτισμοι, αυτα τα texture δεν υπαρχουν...ουτε dx12 να ηταν δηλαδη...ας ειμαστε cool:thank_you2:...το παιχνιδι ανεβασε τον πηχη πιο ψηλα απο οποιοδηποτε αλλο σε ατμοσφαιρα, ηχο, ρεαλισμο και γραφικα...το ζεις, θες δε θες...:shout:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.