Jump to content



The Witcher 2: Assassins of Kings


HotPeanut

Recommended Posts

To απεκτησα το παιχνιδακι

Πολυ ωραια γραφικα για RPG και καμια σχεση με την πατατα το Dragon Age 2

Εχει κατι ιδιαιτροπιες και το συστημα μαχης θελει λιγο συνηθειο αλλα κατα τα αλλα ειναι παρα παρα πολυ καλο :clap:

Ακομα και οι ερωτικες σκηνες μεσα στο παιχνιδι ειναι πολυ καλοφτιαγμενες

Σε Ultra Graphic Settings παντως ειναι αρκετα απαιτητικο, ακομα και μια κοινη GTX 580 μπορει να τα ψιλοβρει σκουρα iδιαιτερα σε κλειστες περιοχες μεσα στο παιχνιδι (δωματια) :hm:

Αρκετοι το εχουν ψιλοπαρατησει και περιμενουν να βγει καινουργιο driver απο την Nvidia οπου θα βελτιωνει τις αποδοσεις της σειρας GTX4xx και GTX5χχχ για αυτο το παιχνιδι και οσοι το παιζουν εχουν απενεργοποιησει το Ubersampling

Απενεργοποιησα και το Motion Βlur γιατι δεν μου αρεσει πως φαινεται το παιχνιδι οποτε γυριζω την καμερα του παιχνιδιου

Burkhardt0121 why am i getting 15 FPS on my gtx 580 on ultra with this game ??? wtf?
Έγινε επεξεργασία από Vasot
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ακόμα και ultra να βάλεις τα γραφικά δεν μπαίνουν 100% παίρνει κι άλλο.

Memory texture size=Large(very large)

Lod Distance=Normal(Far)

Έβαλες τους τελευταίους 275.27 beta ? Έκανες απεγκατάσταση των 3D driver?δες και το link πιο πάνω που έδωσε ο csaris.

Έχουνε πει την επόμενη εβδομάδα θα βγει το πρώτο patch που θα διορθώνει όποια προβληματάκια. :T:

Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που εστειλε ο csaris ( The Witcher 2 Crashes, FPS Fix, SLI Fix, ATI Graphics, nVidia Performance, No Sound, Errors and Fixes | SegmentNext )

λεει: Step 5

Once open, find “Multichip Rendering Mode”. In the middle column delete the current value (some numbers and the words The Witcher 2) and insert 0x02C04205.

Εχω την εκδοση 1.9.4.2 του nvidia inspector αλλα δεν βρισκω αυτο το MULTICHIP RENDERING MODE. Το εκανε κανενας?

Link to comment
Share on other sites

εκανε και σε σας 50 χρονια η εγκατασταση ή τα χει παιξει το drive μου?:hang3:

Έτσι έκανε και μένα, και κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση κολλάει αρκετά στο DVD μέχρι να μπει windows.

Εχω την εκδοση 1.9.4.2 του nvidia inspector αλλα δεν βρισκω αυτο το MULTICHIP RENDERING MODE. Το εκανε κανενας?

Πήγαινε και άλλαξε στο σημείο που λέει SLI Compatibility bits και απο 0x02C04005 (The Witcher 2) που έχει άλλαξέ το με ότι λέει στο Link. Αυτό πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εμένα με το PC της υπογραφής μου και ενώ μου βγάζει στο Auto-detect best settings "High", είναι φυσιολογικό οτι ακόμη και με medium έχω με το 25fps? Ubersampling απενεργοποιημένο, AA απο το παιχνίδι, απενεργοποιημένο.. wtf?

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΕΟ PATCH ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΠΟΥ ΘΑ ΒΕΛΤΙΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΔΙΑΒΑΣΤΕ

Witcher 2 patch coming next week, new videos explore cast

As noted yesterday, a patch for The Witcher 2 is in the works, though will be taking a little longer than expected, arriving sometime next week.

Besides the mouse inversion fix, keyboard rebinding will be improved and "assorted other fixes" will be included; 16:10 support is expected to arrive at a later date

The team notes the patch actually will address performance, for both memory leaks which degrade performance over time, and slow performance while indoors. Overall and especially outdoor performance seems to be the issue for most people, however -- it's not yet known if this will be addressed quite yet.

Διαθέσιμο το πρώτο DLC του The Witcher 2

Το εν λόγω DLC ονομάζεται "Troll Trouble", διαρκεί περίπου 90 λεπτά (μπορειτε να το κατεβασετε δωρεαν αμα κανετε register το παιχνιδι)

Επίσης, η CD Projekt ανακοίνωσε ότι όλα τα DLC που θα κυκλοφορήσουν στο μελλον για το Witcher 2 θα είναι δωρεάν.

Προς το παρον εγω το παρατησα το παιχνιδι μεχρι να βγει το patch

Έγινε επεξεργασία από Vasot
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον εγω το παρατησα το παιχνιδι μεχρι να βγει το patch

και γω απ' οτι φανεται με το patch θα το ξεκινησω, ακομα η εγκατασταση ειναι κατω απο τη μεση του 1ου dvd:wall:

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και εγώ...τελείωσα το witcher 1 ξανά (είχα σβήσει τα savegame) και επιτέλους το εγκατέστησα..δυστυχώς ενώ περίμενα πως και πως το παιχνίδι μπορώ να πω με απογοήτευσε οικτρά. Ναι έχει τρομερά γραφικά (λογικό μιας και βγήκε 4 χρόνια μετά το 1ο) αρκετά καλό soundtrack κτλ αλλά αυτά ήταν αναμενόμενα..όσον αφορά το σημαντικό κομμάτι του παιχνιδιού, το gameplay, εκεί η απογοήτευση είναι μεγάλη...απίστευτα αργό, πολλά options και χαρακτηριστικά τα οποία είναι αχρείαστα και βεβαίως το χειρότερο απ΄ όλα το combat system....εντελώς ήλίθιο, δεν μπορείς να χρησημοποιείς potions κατά την διάρκεια, και γενικώς περίμενα κάτι πολύ διαφορετικό από το 1ο αλλά δυστυχώς το πήγαν στο χειρότερο...όσο για τα mini games...καλύτερα να μην τα έβαζαν καθόλου,,,το πόκερ αίσχος, το arm wrestling κακοσχεδιασμένο (λες και lagarei το mouse) και το fighting έφαγε consolisation απ΄ ότι φαίνεται...γενικώς το έκαναν σαν ταινία το παιχνίδι και δεν αξίζει σίγουρα τα λεφτά....πλέον μόνο το Deus ex μας έμεινε...ελπίζω να μην το μαμήσουν και αυτό:wall::wall::wall::wall:

Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και εγώ...τελείωσα το witcher 1 ξανά (είχα σβήσει τα savegame) και επιτέλους το εγκατέστησα..δυστυχώς ενώ περίμενα πως και πως το παιχνίδι μπορώ να πω με απογοήτευσε οικτρά. Ναι έχει τρομερά γραφικά (λογικό μιας και βγήκε 4 χρόνια μετά το 1ο) αρκετά καλό soundtrack κτλ αλλά αυτά ήταν αναμενόμενα..όσον αφορά το σημαντικό κομμάτι του παιχνιδιού, το gameplay, εκεί η απογοήτευση είναι μεγάλη...απίστευτα αργό, πολλά options και χαρακτηριστικά τα οποία είναι αχρείαστα και βεβαίως το χειρότερο απ΄ όλα το combat system....εντελώς ήλίθιο, δεν μπορείς να χρησημοποιείς potions κατά την διάρκεια, και γενικώς περίμενα κάτι πολύ διαφορετικό από το 1ο αλλά δυστυχώς το πήγαν στο χειρότερο...όσο για τα mini games...καλύτερα να μην τα έβαζαν καθόλου,,,το πόκερ αίσχος, το arm wrestling κακοσχεδιασμένο (λες και lagarei το mouse) και το fighting έφαγε consolisation απ΄ ότι φαίνεται...γενικώς το έκαναν σαν ταινία το παιχνίδι και δεν αξίζει σίγουρα τα λεφτά....πλέον μόνο το Deus ex μας έμεινε...ελπίζω να μην το μαμήσουν και αυτό:wall::wall::wall::wall:

Διαφωνώ μαζί σου 1000%

το combat system απλά θέλει προπόνηση, δεν είναι απλά click fest.... είναι απίστευτα ικανοποιητικό όταν το μαθεις και χρησιμοποιείς όλα σου τα skill σε μια μάχη...

επίσης δεν είναι diablo παίρνω 70 potion τα πίνω και μ@μ@ω. πρέπει να σχεδιάζεις από πριν..

Το παιχνίδι είναι @ρχιδ@το rpg τελεία και παύλα, με έχει τρελάνει :man_in_love:

όσο για το deus ex μα δεν θυμάσαι το δεύτερο? δεν υπήρχε κάτι χειρότερο.....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο δουλευει GG σε ingame καταστασεις! μονο στους διαλογους τα διχνει χαλια ολα αυτα χωρις WSfixer

στο 2ο γιατι οχι???

κριμα και ιθελα να το παρω :hm:

Eμενα δεν ξεκιναει το παιχνιδι σε fullscreen mode τωρα... Οτι να ναι!

Ας ειναι καλα ο θειος ο Ξυραφης!:p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Eμενα δεν ξεκιναει το παιχνιδι σε fullscreen mode τωρα... Οτι να ναι!

Ας ειναι καλα ο θειος ο Ξυραφης!:p

Δεν σε προσεξε καλα ο θειος Ξυραφης μαλλον και σουδωσε κοπια του πεταματου μου φαινεται.:p:hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ μαζί σου 1000%

το combat system απλά θέλει προπόνηση, δεν είναι απλά click fest.... είναι απίστευτα ικανοποιητικό όταν το μαθεις και χρησιμοποιείς όλα σου τα skill σε μια μάχη...

επίσης δεν είναι diablo παίρνω 70 potion τα πίνω και μ@μ@ω. πρέπει να σχεδιάζεις από πριν..

Το παιχνίδι είναι @ρχιδ@το rpg τελεία και παύλα, με έχει τρελάνει :man_in_love:

όσο για το deus ex μα δεν θυμάσαι το δεύτερο? δεν υπήρχε κάτι χειρότερο.....

lol περίμενα κάποιος θα πει το παραπάνω αλλά όχι κ έτσι...δλδ πρέπει να μαντέυο πότε θα γίνει μάχη για να προετοιμάζομαι? και εκεί που βολτάρεις ξαφνικά βρεθείς αντιμέτωπος με καμμία 10ρια αντιπάλους τι κάνεις? μίσο να κάνω meditate να πάρω potions? από την άλλη αν είναι να γνωρίζεις εκ των προτέρων πότε θα μπεις μάχη τότε αυτό χαλάει την ροή του παιχνιδιού σωστά? ούτως η άλλως όλος ο κόσμος/reviewers κλπ παραδέχονται ότι το combat system είναι εντελώς :tomato:....

btw ποιο deus ex 2 μου λές?? εδώ για το HR μιλάμε...:fun:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το combat system και όσο ανεβάζεις το χαρακτήρα σου σε περιμένουν πολλές εκπλήξεις.

Όσο για τα potions λογικό είναι οταν είσαι σε περιοχές με εχθρούς και εκτός των πόλεων και χωριών να έχεις πιει μερικά. Το quick save(f5) σε αυτές τις περιπτώσεις είναι σωτήριο. Να επισημάνω οτι δεν είναι Dragon Age2 άντε γιούργια στα αγγούρια και όποιον πάρει ο χάρος, το παιχνίδι έχει απίστευτο βάθος, ο κάθε εχθρός αντιμετωπίζεται ξεχωριστά και κατα πόσο είσαι αποτελεσματικός μετράει τι βιβλία έχεις διαβάσει για αυτούς και ανάλογα το experience που έχει ανεβάζει ο χαρακτήρα σου σκοτώνοντας όλο και περισσότερους.

Για να βγάλεις δηλαδή εύκολα κάποιους εχθρούς θα πρέπει να συμβουλεύεσαι το journal/monster και το character abilities/attributes/knowledge μενου που σου επιδεικνύει πως να βγάζεις πιο αποτελεσματικά τα τέρατα.

Πχ για να βγάλεις τις βασίλισσες σκουλήκια σου λέει οτι πρέπει να εμπλουτίσεις το σπαθί με εντομοκτόνο λάδι και να μην πας να τις χτυπήσεις απο μπροστά γιατί έχουν καλή πανοπλία και immune σε μαγικά, πρέπει να χτυπάς απο πλάγια και απο πίσω τους χρησιμοποιώντας τις τούμπες, Τι να λέμε τώρα το παιχνίδι είναι απίστευτο!:smoke:

Όταν τώρα σου κάνουν γιούργια πολλοί δεν πρέπει σε καμιά περίπτωση να τους έχεις απο πίσω σου γιατί σου κάνουν damage +200%, κάνεις τούμπες τους αποφεύγεις και τους φέρνεις face to face, και συνχρόνος ρίχνεις με τα signs μερικούς η τους κάνεις stund για να αντιμετωπίζεις έναν έναν. Όταν και εφόσων ανεβάσεις τον χαρακτήρα έχει skills για πολλαπλά combos σε πολλούς εχθρούς συν χρόνος με το σπαθί και με τα μαγικά!:happy2:

Έγινε επεξεργασία από Dovakin
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.