Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

πες μας και πως λύθηκε το πρόβλημα και τι έφταιγε με τον υπολογιστή

σχεδόν το ίδιο σύστημα έχουμε και με ενδιαφέρει

Ναι, ναι. No problem.

Τη λύση στο πρόβλημα μου την ανέφερα μερικά posts παρακάτω στο ίδιο thread. Εν συντομία, είχα μνήμες Corsair που αποδείχθηκαν προβληματικές, μάλιστα 2 συνεχόμενα kit.

Αρχικά, έστειλα για RMA το πρώτο kit μνημών που μου αντικατέστησαν με ένα ίδιο (Lol, δείτε που έχει πάει η τιμή τους, 125 ευρώ τις είχα πάρει τον Οκτώβριο του 10'). Έπειτα, προχώρησα σε αλλαγή μητρικής καθώς το memtest έβγαζε προβληματικές πάλι τις μνήμες όποτε ήθελε (θεώρησα ότι δεν μπορεί να ξαναευθύνονται οι μνήμες, τόσο άτυχος?). Με την αντικατάσταση της mobo, δεν είδα καμία απολύτως διαφορά (πάλι bsod σε άκυρα σημεία). Οπότε, παρείγγειλα τις Kingston HyperX T1 και ησύχασα.

Link to comment
Share on other sites

@mialoudis

Το ΝΖΧΤ πόσο πήγε και από που ?

Το XTNZ μου το εστειλαν απο γερμανια πριν 2 χρονια 70 ευρο.πολυ καλο. συγνώμηγια την καθυστερημένη απάντηση Έγινε επεξεργασία από mialoudis
Link to comment
Share on other sites

Το κουτακι μου, επειτα απο καιρο. Εν αναμονη αφου αναλαβει ο κοπριτης, των εμπρος hot swap, και 3 ανεμιστηρων οροφη, πλεξυ στο πλαινο, φως μεσα κουτι και αργοτερα ενα βαψιματακι.

Προς στιγμη περιμενω 14αρη ανεμιστηρα για εμπρος. :getlost:

post-3286-1416074974,0882_thumb.jpg

post-3286-1416074974,1493_thumb.jpg

post-3286-1416074974,2043_thumb.jpg

post-3286-1416074974,2279_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από lazarosleon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε ότι η 6970 σου χωράει just, δεν είναι υπερβολή έτσι?

Δε ξέρω με τι σειρά έστησες το σύστημα σου κι αν το είχες ελέγξει πρώτα, αλλά πρέπει να υπήρξε ένα πάγωμα όταν πήγες να την εγκαταστήσεις το οποίο διαδέχτηκε μια ανακούφιση ε?:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.