Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Για αυτούς που ρώτησαν για τον 200ρη πάνω, δεν είναι δυνατό να μπει χωρίς σφάξιμο. (δλδ είναι, απλά ανοίγετε τις τρύπες για την στήριξη, αλλά θα μπλοκάρεται σημαντικά το airflow από το πολύ μικρό άνοιγμα του κουτιού)

Δείτε παλιότερες φώτο με τις πρώτες περιπέτειες του κουτιού:

stacker.jpg

230720101138.jpg

030820101174.jpg

Link to comment
Share on other sites

εμένα και η μητρική ανάποδα.

γιατι φιλοc?

μονο σε αυτη την περιπτωση και στο benchable φαινεται η σωστη πλευρα της vga και τι μπλοκάκι της και ειναι όλα τα ευρώ :happy:

inverted ATX FTW!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τελείωσε (προς το παρών :p) ας δείξω και εγώ τον κύβο μου.

dsc-0803-8903.jpg

dsc-0810-8904.jpg

dsc-0822-8905.jpg

dsc-0842-8906.jpg

dsc-0844-8907.jpg

βίντεο με την rgb λεντοταινία στο fade.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=CTGJXxB7koY]Corsair 540 RGB Led - YouTube[/ame]

Να ευχαριστήσω την [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] για όλες τις υποδείξεις και την βοήθεια όπως επίσης και τον [MENTION=16220]sotoscorfu[/MENTION]

Έγινε επεξεργασία από Alexopus6
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το στήσιμο!!!!

Εκείνο το χτένισμα το άφησες για όταν θα πέσει η πίεση ε? ( :) )

Βάλε και καμιά φωτό με το πλαϊνό πάνω και καμιά 3/4 εξωτερική και έτσι για την ιστορία

(αν τολμάς :p ) από την πίσω πλευρά ! :)

Καλή διασκέδαση και να το χαίρεσαι!!!

Άντε καλό "κάψιμο"!!!!

:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

αυτό που αναφέρει ο @Seafalco για το χτένισμα δεν έχω δει κάποια ιδέα πρωτότυπη για να μένουν τα καλώδια "στρατιωτάκια" (ζυγισμένα -στοιχισμένα)....απ' ότι καταλαβαίνετε αυτό προυποθέτει τέλειες μετρήσεις και διαφορετικά μήκη καλωδίων αναλόγως την διαδρομή τους εντός κουτιού αν και στο τελείωμά τους (στο τροφοδοτικό) συνήθως μπορούν να κρυφτούν οι όποιες ατέλειες...κάποιο (α) έλασμα (-τα) από plexiglass ισως με εγκοπες για να συγκρατούν τα καλώδια, ανά 10-15cm, ίσως έκανε δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ μια χαρά έγινε ρε συ κουκλι το άτιμο :magic: :T:

Ο σκύλος που είναι; :p

[MENTION=5271]sstav[/MENTION] λύσεις υπάρχουν πολλές. Εγινε σε αυτό το κουτί εκ των υστέρων βέβαια και όχι στις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει στο φόρουμ αυτό που περιγράφω

http://www.thelab.gr/cases-psu-and-mods/deikste-to-kouti-sas-2737-480.html#post1063438134

Και επίσης το ίδιο έχω κάνει και στο True Violet

http://i.imgur.com/02MiS.jpg

πέρα απο τις οπές παίζει και άλλος τρόπος πιο περίπλοκος και με περισσότερο κόπο και είναι αυτός που περιγράφεις. Αλλά πραγματικά είναι πολύ δουλειά και το αποτέλεσμα δεν είναι τόοοοοσο καλύτερο σε σχέση με το απο πάνω για να αξίζει ο χρόνος και ο κόπος που θα διαθέσεις

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το στήσιμο!!!!

Εκείνο το χτένισμα το άφησες για όταν θα πέσει η πίεση ε? ( :) )

Βάλε και καμιά φωτό με το πλαϊνό πάνω και καμιά 3/4 εξωτερική και έτσι για την ιστορία

(αν τολμάς :p ) από την πίσω πλευρά ! :)

Καλή διασκέδαση και να το χαίρεσαι!!!

Άντε καλό "κάψιμο"!!!!

:crazy_pilot:

Thanks στέλιο!! Τώρα στο θέμα του "χτενίσματος", είναι σκληροπυρηνικό το κουτάκι και του αρέσει το free look :p

Η μορφή των sleeves είναι η τελική και είναι όπως φαίνονται στις φωτό. Μπορώ να πω πως μου αρεσει αρκετά.

πέρα απο τις οπές παίζει και άλλος τρόπος πιο περίπλοκος και με περισσότερο κόπο και είναι αυτός που περιγράφεις. Αλλά πραγματικά είναι πολύ δουλειά και το αποτέλεσμα δεν είναι τόοοοοσο καλύτερο σε σχέση με το απο πάνω για να αξίζει ο χρόνος και ο κόπος που θα διαθέσεις

Φωτό με το πλαινό

dsc-0902-8910.jpg

3/4 θα κοιτάξω να βγάλω απο αυριο, την πίσω πλευρά του κουτιού την αφήνω στην φαντασία σας :p

@Alexopus6, σε διαστάσεις είναι σαν το Arc mini;

Καμία σχέση σύγκρισης του ενός κουτιού με το άλλο, είναι τελείως διαφορετικά.

http://www.thelab.gr/cases-reviews/corsair-carbide-air-540-o-kyvos-errifthi-124439.html

Alexopus6 πολύ ωραίο :D μπορείς να μας βγάλεις και μια φωτογραφία πώς φαίνεται το κουτάκι πάνω στο γραφείο μία έτσι μακρινή λήψη ;

ευχαριστώ :)

dsc-0896-8909.jpg

Αλεξ μια χαρά έγινε ρε συ κουκλι το άτιμο :magic: :T:

Ο σκύλος που είναι; :p

Thanks!!!! :D

Ο σκύλος ε? >>

έχει περάσει το softbox για κλουβάκι μεταφοράς

:hehe:img-9120-8893.jpg

Έγινε επεξεργασία από Alexopus6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.