Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Κάποιες φωτογραφίες εσωτερικά του 650D

Δώσε ιδιαίτερη προσοχή στην σκόνη που "ντύνει" τους ανεμιστήρες της Η100.

Σας πρόλαβα :p δεν έβαλα ακόμα τα υπόλοιπα sleeve + Corsair AF120 γιατί σε 13 μέρες φεύγω για σπουδές-το κουτί δε χωράει δυστυχώς και για αρκετό καιρό το pc θα είναι τοποθετημένο (μητρική-σκληροί κλπ) πάνω στο κουτί της μητρικής αλα bench table

0n4g.jpg

o04e.jpg

Α πώς σας φαίνονται οι βίδες :) τις έβαψα :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος! Πάρε ένα cosair φουρφούρι για τις μνήμες για να μην φαίνεται το μπλε και

φτιάξε ένα στικεράκι σε κόκκινο για το τροφοδοτικό. Υπάρχουν έτοιμα, δες στο overclock.net.

...και βγάλε τι μπλέ "τάπες " απο την κάρτα γραφικών...:bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ για τις φωτογραφιες ειναι τραβηγμενες απο μαπα κινητο.

Προχειρη συναρμολογηση καθως δεν εχω ακομα τα καταλληλα εργαλεια για τα καλωδια next time :)

53hi.jpg

jnv1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

bult.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Το κουτι αψογο, γερη κατασκευη

αλλα λιγο επρεπε να αφησουν περιθωριο στο πισω μερος για τα καλωδια.

53hi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το κουτι αψογο, γερη κατασκευη

αλλα λιγο επρεπε να αφησουν περιθωριο στο πισω μερος για τα καλωδια.

53hi.jpg

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω και εγώ με το δικό μου το κουτί.

Link to comment
Share on other sites

karmen the cable manager :hehe:

αμα δεν έχεις κανει cable managment σε στακερ (χωρίς κοψίματα ) με non modular psu δεν έχεις δει τιποτα :hehe: ενας να κρατάει το κουτι να μην φύγει και ο άλλος να σπρώχνει με το γονάτο το πλαϊνό για να κλείσει :hehe:(το παράκανα λιγάκι) με δυο τρία κοψίματα έστρωσε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μια φωτό από την ολοκαίνουρια αναβάθμισή μου στον γερόλυκο το κουτί μου!

IMG_0069-web.jpgIMG_0069-web.jpg

Τα στοιχεία του συστήματος υπάρχουν στην υπογραφή μου.

Χρειάζεται ακόμα περιποίηση (δέσιμο) σε μερικά καλώδια.

Αλήθεια, κόκκινο paraflu υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μετά από μια μικρή αλλαγή με τα χρώματα (βγήκαν τα περτικαλιά και μπήκαν τα δρακουλιάρικα κόκκινα ) + την προσθήκη μονού πίσω ψυγείου

post-6306-1416077635,0136_thumb.jpg

post-6306-1416077635,064_thumb.jpg

post-6306-1416077635,1145_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από galactob
Link to comment
Share on other sites

Μετα από 3 χρονια απουσίας από το θέμα Η/Υ παλι εδώ με ένα πολύ μικρο (project) που ξεκίνησε όμως πολύ όμορφα. Πρόσφατα ένα αγαπημένο συγγενικο πρόσωπο μου χάρισε μια κεντρική μονάδα που είχε καμένη μητρική. Ετσι βρέθηκε η ευκαιρία να σμίξω με την παλια μου αγάπη. Με μια πρόχειρη ματιά, μητρική υπήρχε είδη μιας και από τότε που ασχολούμουν είχαν μείνει μερικά πραγματάκια πολύ λίγα βέβαια αλλά αρκετά. Αλλάχτηκε η μητρική, ανοίχτηκε το τροφοδοτικο και αλλαχτείτε ο ανεμιστήρας του, καθώς προστεθήκαν και αλλοι 2 στο κουτι μιας και ήταν άδειο. Στο ψάξιμο βρήκα και 2gb ram 667mhz που αντικατέστησαν την 512mb 533mhz που είχε. αλλάχτηκαν τα sata και ta ide καλώδια του κουτιού στο ψάξιμο ξέθαψα και ένα scythe kama panel 3.5 οπότε έτοιμο το κουτι. Κοπήκαν και 2-3 τρύπες βγήκε και το cage των δίσκων και να το αποτέλεσμα!

http://postimg.org/image/gdpihiyir/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ ωραίο το κουτί σου, και ισορροπημένο, μολονότι τουμπανιασμένο βγήκε ανάλαφρο ! ! !

Αλλά -δεν ξέρω βέβαια το χρόνο σου :) - είσαι φαουλ! ! !:)

Τέτοιες όμορφες δουλειές θέλουν και το Worklog τους να βλέπουμε κι οι υπόλοιποι να μαθαίνουμε ! ! ! :clap:

Edit: Οι καλύπτρες πολύ καλές και η κάτω ξεχωρίζει!

Έγινε επεξεργασία από Seafalco
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.