Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

9 minutes ago, tommybertsen said:

Πολυ ωραιο ειναι!  Λιγο μεγαλυτερη να ηταν η R1 και θα εκρυβε και την καρτα γραφικων παντως :hehe::p Θηριο!!

Ναι ειναι μονο 1.2 kg... LOL Τα cable combs τελικα φαινονται ωραια η φαινονται καπως? 

 

ΥΓ Οριστε νορμαλ ανθρωπος που λεει τη γνωμη του για αυτο που ρωτησα. Οχι σαν τον gomez ( @GoMaR )... 

Έγινε επεξεργασία από icy20
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, εχε χαρη που με προλαβε ο @GoMaR:p 

 

Εμενα ειναι αχτενιστα τα καλωδια, οποτε εσενα με τα χτενακια ειναι gg κατα τη γνωμη μου (δλδ ναι, μου φαινονται πολυ ωραια)! Και το κουτι ειναι τερατακι ε; 

Το DVD τι το θες; :p 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tommybertsen said:

Χαχαχα, εχε χαρη που με προλαβε ο @GoMaR:p 

 

Εμενα ειναι αχτενιστα τα καλωδια, οποτε εσενα με τα χτενακια ειναι gg κατα τη γνωμη μου (δλδ ναι, μου φαινονται πολυ ωραια)! Και το κουτι ειναι τερατακι ε; 

Το DVD τι το θες; :p 

BD-R  ειναι. Γραφω καμμια φορα

Link to comment
Share on other sites

Σωστα, μεταξυ αυτου ημουν και αυτου που τελικα πηρα (lamptron fc2) στα ~40€ απο το κιτρινομαγαζο ! 

Very nice overall! :) 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά έκατσαν οι ¨κηδεμόνες" των καλωδίων, όλα σε τάξη !  :T:

Δεν ξέρω για το αν είναι η φωτογραφία, αλλά πιστεύω το επόμενο θέμα βελτίωσης είναι λίγο πιο ομοιόμορφή κατανομή του φωτισμού, με κάνα defuser.

Και φυσικά -έτσι για να βάλω καμιά δημιουργική "φυτιλιά" . . . μια δυο καλύπτρες θα το πήγαιναν στο επόμενο επίπεδο! :)

Έτσι για να υπάρχει οπτικό αντιστάθμισμα στο "κτήνος" ! :hehe:

A! 
Ο πίσω ανεμιστήρας ελπίζω να μπήκε έξω από το κουτί να βοηθάει στην εξαγωγή του αέρα .

Αν όχι , κάνε το, (μπορεί να χρειαστεί λίγο μοντάρισμα με αποστάτες και περιμετρικό διάφραγμα, για να μην κάνει θόρυβο) θα βελτιωθεί το γενικότερο air flow του κουτιού αλλά και η απόδοση της ψύκτρας καθώς θα δουλεύει πλέον με "τρείς" ανεμιστήρες!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Seafalco said:

Μια χαρά έκατσαν οι ¨κηδεμόνες" των καλωδίων, όλα σε τάξη !  :T:

Δεν ξέρω για το αν είναι η φωτογραφία, αλλά πιστεύω το επόμενο θέμα βελτίωσης είναι λίγο πιο ομοιόμορφή κατανομή του φωτισμού, με κάνα defuser.

Και φυσικά -έτσι για να βάλω καμιά δημιουργική "φυτιλιά" . . . μια δυο καλύπτρες θα το πήγαιναν στο επόμενο επίπεδο! :)

Έτσι για να υπάρχει οπτικό αντιστάθμισμα στο "κτήνος" ! :hehe:

A! 
Ο πίσω ανεμιστήρας ελπίζω να μπήκε έξω από το κουτί να βοηθάει στην εξαγωγή του αέρα .

Αν όχι , κάνε το, (μπορεί να χρειαστεί λίγο μοντάρισμα με αποστάτες και περιμετρικό διάφραγμα, για να μην κάνει θόρυβο) θα βελτιωθεί το γενικότερο air flow του κουτιού αλλά και η απόδοση της ψύκτρας καθώς θα δουλεύει πλέον με "τρείς" ανεμιστήρες!

Οπως παντα περιεκτικος! Ευχαριστω για τα tips. Δεν ηξερα οτι βοηθαει ο πισω ανεμηστηρας εξω απο το κουτι. 

Τι διαφορα εχει με οπως το εχω? 

 

Οι καλυπτρες (στο psu υποθετω αναφερεσαι) εχουν αναφερθει πιο πανω αλλα δεν ξερω που να κοιταξω και δεν θελω να βαλω χερι στο κουτι. Μονο φορετο αν μπορει. 

 

Ο φωτισμος ειναι ο κλασικος deepcool 350 rgb. Μια λωριδα πανω κ μια κατω. Τι προτεινεις για πιο καλο αποτελεσμα? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για τον ανεμιστήρα . . . μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις, πόσω μάλλον όταν η εικόνα έχει και λέξεις ! :)

 

large.5855680ae7fb5__icy20_17122016wm.jpg

 

Νομίζω ότι είναι φανερό το πόσο κρίσιμο ρόλο παίζει ο "καταφρονημένος" πίσω ανεμιστήρας ! :)

 

Για τις καλύπτρες , μιλάω μια για το PSU και μια για την περιοχή που μπαινουν οι HDD στο πλάι του εμπρός μέρους του κουτιού.

Αυτές θα δώσουν -πέρα από την αισθητική βελτίωση και άλλες δυνατότητες όσον αφορά στο φωτισμό.

Για παράδειγμα θα μπορούσε να μπεί μια λεντοταινία κατακόρυφα στην καλύπτρα των HDD και να δώσει πολύ πιο καλό φωτισμό στο hardware του κουτιού.

Τώρα για το κατασκευαστικό τους, θέλει μέτρημα και επιλογή υλικού ανάλογα με τις τεχνικές δυνατότητες που έχεις στο DIY! :)

 

 

Για το φωτισμό, από ότι καταλαβαίνω τις λεντοταινίες τις έχεις βάλει γυμνές (έτσι οπως έρχονται ) και όχι μέσα σε κάποιο αλουμινένιο προφίλ.

Οπότε μοιραία , έχεις περιοχές σκοτεινές και άλλες που βγαίνουν "καμένες" !

Αν τις βάλεις μέσα σε κάποιο προφίλ ας πούμε 45μοιρών με defuser όπως αυτά που δείχνω πιο κάτω . . .

 

http://polyfot.gr/profil_alouminiou.php

 

http://polyfot.gr/img/d40.png   http://polyfot.gr/img/d40_5.png

Model - D40 

 

Ή αυτό :

 

http://polyfot.gr/img/d50.png   http://polyfot.gr/img/d50_6.png

Model - K29

 

Θα έχεις τη δυνατότητα να διασπαρεί το φώς σε μεγαλύτερη περιοχή, και να μην είναι "σκληρό".

Έτσι οι σκιές θα είναι λιγότερο έντονες, και οι αντιθέσεις φωτεινό/ σκοτεινό θα μειωθούν.

 

Στην τοποθέτηση θέλει λίγο προσοχή στην περιοχή του τροφοδοτικού, γιατί είναι πολύ κοντά , βγαίνει πολύ φωτεινό και επιπλέον κάνει σκιά σε όλα τα υπόλοιπα!

Αν μπεί καλύπτρα σε αυτό μπορεί η καλύπτρα να έχει την κατάλληλη διαμόρφωση, για να φιλοξενήσει ένα προφίλ αλουμινίου με λεντοταινία μέσα , οπότε το φώς θα μπορεί διαχεομενο ανεμπόδιστα από αυτην να καλύψει ομποιόμορφα το hardware σου!

Ένα ακόμα θέμα είναι το πόσο δυνατός είναι ο φωτισμός , εκεί βάζεις μαι μέση στάθμη για να είναι σωστά φωτισμένο το περισσότερο hardware και αν έχεις καποια σημεία που είναι ενοχλητικά δυνατά φωτισμένα, μπορείς μασκάροντας με λίγο γαλακτερο σελοτεύπ (αυτό που μπορείς να γράψεις επάνω του) ή λίγο ριζόχαρτο  η περνώντας το εσωτερικά με λίγο λευκό μανό ( :) ), ένα μέρος από το defuser, μπορείς να μειώσεις τοπικά τη ένταση του φωτισμού.

Για να καταλήξεις που ακριβώς θα κάνεις την παρέμβαση, μασκάρεις πρόχειρα με ένα χαρτονάκι (λουριδίτσα) το φως που βγαίνει από το defuser και ελέγχεις αν πετυχαίνεις το αποτέλεσμα που θέλεις.

 

Για το κουτί σου , η προσθήκη των καλυπτρών, θα σου δώσει τρεις περιοχές (μια κάτω , μια πάνω και μια στο εμπρός πλαϊνό ) όπου θα μπορείς να βάλεις λεντοταινίες και να έχεις απρόσκοπτη διάχυση του φωτός τους στο εσωτερικό του κουτιού.

 

Τώρα το καταλαβαίνω ότι σε "μπελάδες"  σε βάζω, αλλά . . .   μ' αρέσει ! ! !  :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Seafalco said:

Για τον ανεμιστήρα . . . μια εικόνα είναι χίλιες λέξεις, πόσω μάλλον όταν η εικόνα έχει και λέξεις ! :)

 

large.5855680ae7fb5__icy20_17122016wm.jpg

 

Νομίζω ότι είναι φανερό το πόσο κρίσιμο ρόλο παίζει ο "καταφρονημένος" πίσω ανεμιστήρας ! :)

 

Για τις καλύπτρες , μιλάω μια για το PSU και μια για την περιοχή που μπαινουν οι HDD στο πλάι του εμπρός μέρους του κουτιού.

Αυτές θα δώσουν -πέρα από την αισθητική βελτίωση και άλλες δυνατότητες όσον αφορά στο φωτισμό.

Για παράδειγμα θα μπορούσε να μπεί μια λεντοταινία κατακόρυφα στην καλύπτρα των HDD και να δώσει πολύ πιο καλό φωτισμό στο hardware του κουτιού.

Τώρα για το κατασκευαστικό τους, θέλει μέτρημα και επιλογή υλικού ανάλογα με τις τεχνικές δυνατότητες που έχεις στο DIY! :)

 

 

Για το φωτισμό, από ότι καταλαβαίνω τις λεντοταινίες τις έχεις βάλει γυμνές (έτσι οπως έρχονται ) και όχι μέσα σε κάποιο αλουμινένιο προφίλ.

Οπότε μοιραία , έχεις περιοχές σκοτεινές και άλλες που βγαίνουν "καμένες" !

Αν τις βάλεις μέσα σε κάποιο προφίλ ας πούμε 45μοιρών με defuser όπως αυτά που δείχνω πιο κάτω . . .

 

Polyfot : Προφίλ αλουμινίου για LED, Επαγγελματικός Φωτισμός, Φωτιστικά Σώματα

 

http://polyfot.gr/img/d40.png   http://polyfot.gr/img/d40_5.png

Model - D40 

 

Ή αυτό :

 

http://polyfot.gr/img/d50.png   http://polyfot.gr/img/d50_6.png

Model - K29

 

Θα έχεις τη δυνατότητα να διασπαρεί το φώς σε μεγαλύτερη περιοχή, και να μην είναι "σκληρό".

Έτσι οι σκιές θα είναι λιγότερο έντονες, και οι αντιθέσεις φωτεινό/ σκοτεινό θα μειωθούν.

 

Στην τοποθέτηση θέλει λίγο προσοχή στην περιοχή του τροφοδοτικού, γιατί είναι πολύ κοντά , βγαίνει πολύ φωτεινό και επιπλέον κάνει σκιά σε όλα τα υπόλοιπα!

Αν μπεί καλύπτρα σε αυτό μπορεί η καλύπτρα να έχει την κατάλληλη διαμόρφωση, για να φιλοξενήσει ένα προφίλ αλουμινίου με λεντοταινία μέσα , οπότε το φώς θα μπορεί διαχεομενο ανεμπόδιστα από αυτην να καλύψει ομποιόμορφα το hardware σου!

Ένα ακόμα θέμα είναι το πόσο δυνατός είναι ο φωτισμός , εκεί βάζεις μαι μέση στάθμη για να είναι σωστά φωτισμένο το περισσότερο hardware και αν έχεις καποια σημεία που είναι ενοχλητικά δυνατά φωτισμένα, μπορείς μασκάροντας με λίγο γαλακτερο σελοτεύπ (αυτό που μπορείς να γράψεις επάνω του) ή λίγο ριζόχαρτο  η περνώντας το εσωτερικά με λίγο λευκό μανό ( :) ), ένα μέρος από το defuser, μπορείς να μειώσεις τοπικά τη ένταση του φωτισμού.

Για να καταλήξεις που ακριβώς θα κάνεις την παρέμβαση, μασκάρεις πρόχειρα με ένα χαρτονάκι (λουριδίτσα) το φως που βγαίνει από το defuser και ελέγχεις αν πετυχαίνεις το αποτέλεσμα που θέλεις.

 

Για το κουτί σου , η προσθήκη των καλυπτρών, θα σου δώσει τρεις περιοχές (μια κάτω , μια πάνω και μια στο εμπρός πλαϊνό ) όπου θα μπορείς να βάλεις λεντοταινίες και να έχεις απρόσκοπτη διάχυση του φωτός τους στο εσωτερικό του κουτιού.

 

Τώρα το καταλαβαίνω ότι σε "μπελάδες"  σε βάζω, αλλά . . .   μ' αρέσει ! ! !  :hehe:

Θεος... Το θεμα μονο με τον φωτισμο ειναι οτι μαλλον παραειναι ψαγμενο για μενα το ολο αυτο concept. Θα δω τι αλλο μπορω να κανω επ' αυτου.

 

Οσον αφορα τα DIY δεν το κατεχω τοσο πολυ και γιαυτο εχω παει σε ετοιμες λυσεις μεχρι τωρα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 22 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Θεος... Το θεμα μονο με τον φωτισμο ειναι οτι μαλλον παραειναι ψαγμενο για μενα το ολο αυτο concept. Θα δω τι αλλο μπορω να κανω επ' αυτου.

 

Οσον αφορα τα DIY δεν το κατεχω τοσο πολυ και γιαυτο εχω παει σε ετοιμες λυσεις μεχρι τωρα...

Γι' αυτό είμαστε εμείς  εδώ ! :p

Καλές είναι οι έτοιμες λύσεις , αλλά σαν αυτή που έφτιαξες μόνο σου ακριβώς όπως την ήθελες δεν είναι ! ;)

 

Για το φωτισμό πάρα πολλά μπορείς να βρείς με λεπτομέρειες στον οδηγό που έφτιαξε η Αγάπη :

 

https://www.thelab.gr/reviews/diy/led-strip-guide-και-εγένετο-φως-r524/

 

Θα δείς ότι τα πράγματα είναι πολύ απλούστερα από ότι φαίνεται από πρώτη ματιά !

Καλό διάβασμα !! :D

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Seafalco said:

Γι' αυτό είμαστε εμείς  εδώ ! :p

Καλές είναι οι έτοιμες λύσεις , αλλά σαν αυτή που έφτιαξες μόνο σου ακριβώς όπως την ήθελες δεν είναι ! ;)

 

Για το φωτισμό πάρα πολλά μπορείς να βρείς με λεπτομέρειες στον οδηγό που έφτιαξε η Αγάπη :

 

https://www.thelab.gr/reviews/diy/led-strip-guide-και-εγένετο-φως-r524/

 

Θα δείς ότι τα πράγματα είναι πολύ απλούστερα από ότι φαίνεται από πρώτη ματιά !

Καλό διάβασμα !! :D

 

Ενταξει αυτο με τις ταινιες θα μπορουσα να το κανω δεν λεω. Το αλλο με τις καλυπτρες ειναι κατι ομως που με ενδιαφερει περισσοτερο καθως εκει πιστευω οτι ειναι το μειονεκτημα του κουτιου αυτου. Στο που εχει τους δισκους (εκτος αν εβαζα 2.5αρηδες αλλα και παλι δεν θεωρω οτι ειναι τοσο αξιοπιστοι οπως οι ηδη υπαρχοντες) και στο οτι ειναι ανοιχτο κατω το τροφοδοτικο και τα καλωδια...

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί σου δεν το έχω χρησιμοποιήσει, αλλά από ότι βλέπω από το review που έχει κάνει η @karmen1983  παίζει να είναι ένα από τα πιο εύκολα για κάλυμμα του τροφοδοτικού του

 

Καλυμμα 780Τ.jpg

 

Κάνε κλικ στη φωτό για να την δεις καθαρά

Το κάλυμμα που "έφτιαξα" θεωρεί ότι τα δυο διπλώματα δεν είναι στο ίδιο ύψος! 

Είναι πολύ πρόχειρο αυτό που προσπάθησα εδώ, αλλά δείχνει εύκολα ότι οι λύσεις υπάρχουν , λόγο προσεκτικό κοίταγμα και μερικές μετρ΄σηεις θα σου δώσουν μια ιδέα του τι μπορεπι να γίνει .

Και απο εκεί και πέρα παίρνεις χαρτόνι χοντρο , κόβεις και δοκιμάζεις την ιδέα σου και βλέπεις αν σου κάνει ή πάσχει κάπου και ανάλογα προχωράς !

Και όταν καταλήξεις έρχεται η ώρα της επιλογής του υλικού, όπου και εκεί υπάρχουν αρκετές επιλογές ! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι ετσι ακριβως οπως το δειχνεις. Το εξω μερος ειναι λιγο πιο κατω απο το τελειωμα κατω απο τη μητρικη. Χμ αυτο με το χαρτονι καλο ακουγεται. Αραγε θα μπορω να δωσω το χαρτονι ως δειγμα για να μου το φτιαξουν οτι αποφασισω? BTW εγω τους σκληρους οπως φαινεται στις προηγουμενες φωτο τους εχω κρεμασμενους απο τα 5.25" και εχω μονο το ενα cage. Ευτυχως εχουν καποιες τρυπες που θα μπορουσε να στηριχτει πλεξι με πριτσινια υποθετω για να μην φαινονται... Εκει ειναι ευκολο θα μπορουσα να δωσω το 2ο cage που δεν χρησιμοποιω και να φτιαχτει πανω σε αυτο η οποια κατασκευη. Βεβαια δεν ξερω τι γινεται επειδη ηδη τα πλαστικα στηριγματα των σκληρων ηδη βγαινουν αρκετα εξω και σχεδον ακουμπανε το παραθυρο...Θα χωραει αραγε?

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Αραγε θα μπορω να δωσω το χαρτονι ως δειγμα για να μου το φτιαξουν οτι αποφασισω?

Δεν νομίζω!

Με το χαρτόνι -εφόσον το έχει κόψει προσεκτικά , θα ελέγξεις τις διαστάσεις που θέλεις και μετά θα δώσεις τις διαστάσεις .

Μια καλή πατέντα για να τσακιζει το χαρτόνι εκεί που θές είναι να χαράξεις με ένα ξυράφι ελαφρά την ακμή της γωνιάς του τσακίσματος, από τη μεριά που θα είναι ορατή.

Βάζεις και ένα χάρακα δίπλα στη γραμμή τσακίσματος, και κάνεις το δίπλωμα με ένα άλλο χάρακα .

 

Tsakisma xartoniou.png

 

Με το ψαλιδάκι (ή με το κοπίδι) τριμάρεις ότι λεπτομέρειες χρειάζεται και μετά μετρά προσεκτικά και έχεις τις διαστάσεις σου ! :)

 

Link to comment
Share on other sites

@icy20

Το λοιπόοοον ! !

Άμα γεράσει ο άθρωπος μη το παρεξηγήτε ! :p

Μια χαρά σωστή απάντηση έδωσα πρίν, αλλά . . . δεν ήταν για σένα ! ! ! !

Σήμερα μόλις και μόνο μετά από την επίμονη υπόδειξη της Αγάπης, είδα ότι τελικά στο κουτι σου υπάρχει πίσω ανεμιστήρας μέσα στο κουτί ! ! ! ! ! !LOL! ! ! :hehe:

Οπότε εσύ μια χαρά είσαι,  το πολύ πολύ επειδή το κουτί σου είναι φαρδύ, και ο πισω ανεμιστήρας είναι λίγο έκκεντρα σε σχέση με την ψύκτρα, να πούμε ότι δεν βοηθάει την ψύκτρα όσο θα μπορούσε αν ήταν ακριβώς στον ίδιο άξονα με αυτήν, αλλά αυτό είναι "ψιλά γράμματα" !

Το μόνο που μπορεί να εξεταστεί εδώ είναι αν αυτός ο ανεμιστήρας έχει αρκετή ροή για να ρουφάει όλο τον αέρα της ψύκτρας και ένα μέρος από αυτόν του υπόλοιπου κουτιού.

Συνεπώς γράψε ένα . . .  σωστό λάθος! ! :p

 

Εκεί που έχει ιδιαίτερη αξία αυτό που σχεδιάσα πιο πρίν, είναι σε ΑΙΟ που δεν μας χωράει το κουτί να την στήσουμε σε Push-Pull, όπου η τοποθέτηση του πίσω ανεμιστήρα έξω απότο κουτί φέρνει μεγάλη βελτίωση!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Seafalco said:

@icy20

Το λοιπόοοον ! !

Άμα γεράσει ο άθρωπος μη το παρεξηγήτε ! :p

Μια χαρά σωστή απάντηση έδωσα πρίν, αλλά . . . δεν ήταν για σένα ! ! ! !

Σήμερα μόλις και μόνο μετά από την επίμονη υπόδειξη της Αγάπης, είδα ότι τελικά στο κουτι σου υπάρχει πίσω ανεμιστήρας μέσα στο κουτί ! ! ! ! ! !LOL! ! ! :hehe:

Οπότε εσύ μια χαρά είσαι,  το πολύ πολύ επειδή το κουτί σου είναι φαρδύ, και ο πισω ανεμιστήρας είναι λίγο έκκεντρα σε σχέση με την ψύκτρα, να πούμε ότι δεν βοηθάει την ψύκτρα όσο θα μπορούσε αν ήταν ακριβώς στον ίδιο άξονα με αυτήν, αλλά αυτό είναι "ψιλά γράμματα" !

Το μόνο που μπορεί να εξεταστεί εδώ είναι αν αυτός ο ανεμιστήρας έχει αρκετή ροή για να ρουφάει όλο τον αέρα της ψύκτρας και ένα μέρος από αυτόν του υπόλοιπου κουτιού.

Συνεπώς γράψε ένα . . .  σωστό λάθος! ! :p

 

Εκεί που έχει ιδιαίτερη αξία αυτό που σχεδιάσα πιο πρίν, είναι σε ΑΙΟ που δεν μας χωράει το κουτί να την στήσουμε σε Push-Pull, όπου η τοποθέτηση του πίσω ανεμιστήρα έξω απότο κουτί φέρνει μεγάλη βελτίωση!

A ok γιατι μου ειχε φανει και εμενα περιεργο. Το πολυ πολυ να παρω εναν ιδιο ανεμιστηρα με αυτους της cryorig να βαλω πισω στο κουτι να εχει ιδια παροχη αερα. Thanx again

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος icy20 έγραψε:

A ok γιατι μου ειχε φανει και εμενα περιεργο.

Μόνο περίεργο ?

Πολύ ευγενικό σε βρίσκω  !  ! :T:

:hehe:

Το θέμα είναι να μην κολήσεις !
Αφού το συζήταγα με την Αγάπη, και μου λέει

-Ρε συ το κουτί έχει πίσω ανεμιστήρα !

-Βρε δεν έχει !

-Μα έχει σου λέω !

Οπότε ξανανοίγω τις φωτογραφίες σου και . . .  επήλθε σιγή ! ! !  :hehe: 

. . . . . . . . .

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.