Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

On 10/10/2016 at 0:39 PM, artyom said:

το βαζω και εδω.

 

 

αργοτερα θα βαλω και φωτο.

 

Ισως το μονο που δε μαρεσε,ειναι οτι δεν εχει καλυμα για το τροφοδοτικο και για τα καλωδια που φευγουν απο αυτο οπως καποια phanteks, ισως φτιαξω κατι εγω.

Τωρα το ειδα. Αν φτιαξεις θα με ενδιεφερε κ εμενα καθως εχω ιδιο κουτι και εγω εχω την ιδια αποψη για την μη υπαρξη καλυμματος. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, icy20 said:

Τωρα το ειδα. Αν φτιαξεις θα με ενδιεφερε κ εμενα καθως εχω ιδιο κουτι και εγω εχω την ιδια αποψη για την μη υπαρξη καλυμματος. 

Ρε φιλε ειναι απλα ΤΡΕΛΑ το 780t!! Ειναι ΕΡΩΤΑΣ!! Δεν σου παει η καρδια να βαλεις dremel πανω του γιατι ειναι τελειο απο ολες τις αποψεις!!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SotosLg said:

Ρε φιλε ειναι απλα ΤΡΕΛΑ το 780t!! Ειναι ΕΡΩΤΑΣ!! Δεν σου παει η καρδια να βαλεις dremel πανω του γιατι ειναι τελειο απο ολες τις αποψεις!!

Συμφωνοι αλλα πολυ θα ηθελα να ειχε ενα κλουβακι εκει κατω. Κριμα να φαινονται τα καλωδια του psu λες και εχω κανενα γυφτικο κουτι των 30 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πάει το dremel :hehe:

 

πριν 16 ώρες, το μέλος icy20 έγραψε:

Τωρα το ειδα. Αν φτιαξεις θα με ενδιεφερε κ εμενα καθως εχω ιδιο κουτι και εγω εχω την ιδια αποψη για την μη υπαρξη καλυμματος. 

To σκέφτομαι κι εγώ εδώ και καιρό να του φτιάξω καλύπτρα (για το 760T) με plexiglass το πιο εύκολο και φθηνό σαν λύση, μετά παμε στα πιο ακριβά, κοπή φύλλου αλουμινίου (ή κάποιο άλλο υλικό) ή σε 3d εκτύπωση.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αν μπαινω σφηνα, αλλα αν εχετε γνωστους που φτιαχνουν τετοια καλυμματα η αν φτιαχνει καποιος απο εσας, θα με ενδιεφερε αμεσοτατα κι εμενα για το fractal-ακι μου!

Link to comment
Share on other sites

Αν και εφοσον γινει καμμια μπιζνα και φτιαξουμε για διαφορους θα με ενδιεφερε κατι να ειναι φορετο, να μην χαλασω την ομοιομορφια του κουτιου με κοψιματα κτλ. Με πλεξι που λεει ο φιλος απο πανω ναι θα ειναι μη παρεμβατικο φανταζομαι οσον αφορα το κουτι αλλα δεν θα φαινεται και παλι το τροφοδοτικο και τα καλωδια? Αρα για μενα που θελω να φαινεται πιο τακτοποιημενο ειναι λιγο δωρον αδωρο... Οποιος κινηθει για κατι τετοιο και ειναι απο Αθηνα παρακαλω ας στειλει ενα ΠΜ μηπως κανουμε καμμια μοντα και για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Το πλεξι το βαφεις,δεν νομίζω να είχε νόημα αλλιώς η καλυπτρα με αυτό τον τρόπο.

Πρέπει να είμαι ο μόνος ανώμαλος που δε με βολεύει η καλυπτρα στο κουτί μου,ενώ την έχω έτοιμη :hehe:

 

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίο μου offtopic

Spoiler

Όσον αφορά το plexi, δεν χρειάζεται βάψιμο, έχει από τελείως μαύρο ή πας στο πιο σκούρο φιμέ (μπορείς να διαλέξεις και απόχρωση) και δεν φαίνεται τίποτα.

Ανάλογα το κουτί ο καθένας πρέπει να δει σε ποια σημεία θα στερεώσεις την καλύπτρα κι αν θα είναι από την μια άκρη στην άλλη ή μέχρι το σημείο που θέλει.

Για τον οδηγό είναι καλό να υπάρχει, ας κάνει την αρχή η Karmen , θα το οργανώσει καλύτερα :p (τουλάχιστον από μένα)

Εδώ ένα σχέδιο που έκανα για 3d εκτύπωση 

Στιγμιότυπο από 2016-12-09 15-16-50.pngΣτιγμιότυπο από 2016-12-09 15-16-03.png

Στιγμιότυπο από 2016-12-10 09-43-28.png

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλύπτρα ειναι δαυτο;

Τι διαστάσεις έχει;

Ρωτάω γιατι συνήθως ειναι κάπου 40 εκατοστα μήκος οι καλύπτρες και πρέπει να βρεις ανάλογο εκτυπωτη να το αναλάβει

 

PS Σε Plexiglass με laser ίσως σου βγει πιο οικονομικό. Κάνε καμια ερώτηση :) 

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Καλύπτρα ειναι δαυτο;

Τι διαστάσεις έχει;

Ρωτάω γιατι συνήθως ειναι κάπου 40 εκατοστα μήκος οι καλύπτρες και πρέπει να βρεις ανάλογο εκτυπωτη να το αναλάβει

 

PS Σε Plexiglass με laser ίσως σου βγει πιο οικονομικό. Κάνε καμια ερώτηση :) 

:whistling:

48x32 περίπου ως μια επιφάνεια, ξέρω ότι θα μου πάει ο κούκος αηδόνι με 3d print (προτιμότερο να πάω  σε καινούριο κουτί :hehe:) ,

 με plexi (όχι ίσως) είναι η πιο οικονομική λύση περίπου 10€ η επιφάνεια.

Τιμή για plexi με laser για τις λεπτομέρειες πρέπει να ρωτήσω.

Η αρχική σκέψη είναι η παρακάτω

Spoiler

Στιγμιότυπο από 2016-12-10 11-31-17.pngΣτιγμιότυπο από 2016-12-10 11-31-46.png

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

Όνειρο θερινής νυκτός με την εκτύπωση, θα ρωτήσω εδώ http://www.vetasa.gr/el/services.html , κάνουν κοπές με laser σε διάφορες επιφάνειες και plexi, ευχαριστώ.

Αν είσαι Αθήνα κάνε ένα Corel save σε έκδοση 5 και κάνε ένα τηλ εδώ να πάρεις τιμή

http://www.vardisk.com/el/vardis-kataskeues-plexiglass-kallithea-athina-arxiki

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.