Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Έχω διπλάσιο καλωδιομάνι από πίσω, λόγω cable extensions, και ευτυχώς ο χώρος είναι μπόλικος και σε εμένα. 

Πολύ ωραίο και προσεγμένο το κουτί σου! 

Μεγιές! 

ΥΓ: Τώρα είδα τα cable extensions τα δικά σου. Εντάξει , εμένα μπορεί να φταίει που έχω 6 δίσκους σε σύνολο και το fan controller και δε ξέρω κι εγώ τι άλλο :p 

Spoiler

(όχι όχι, δεν φταίω εγώ που βαριέμαι να τα τακτοποιήσω :hehe: )

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά το άσπρο κάνει καλή αντίθεση στον φωτισμό και ευτυχώς που τα Phantkes κουτιά έχουν RGB cable extensions από μαμά και κάνουν την ζωή μας ευκολότερη. 

Μόνο με Halos έκανες τον φωτισμό Νίκο?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, env0y said:

Γενικά το άσπρο κάνει καλή αντίθεση στον φωτισμό και ευτυχώς που τα Phantkes κουτιά έχουν RGB cable extensions από μαμά και κάνουν την ζωή μας ευκολότερη. 
Μόνο με Halos έκανες τον φωτισμό Νίκο?

Την ζωη δεν μου την εκανε πιο ευκολη. Οταν συνεδεα τον rgb controler του κουτιου στο loop για να αλλαζει και το led του on/off κουμπιου, οι αποδοσεις των χρωματων στα halos ηταν λαθος. Το μπλε εδινε μωβ, το μωβ ροζ, το πορτοκαλι κιτρινο.

Εν τελει αποσυνεδεσα το on/off απο το daisy-chain και δουλευουν σωστα.

Rgb εχουν τα 5 halos στους 5 χωρις-led-ανεμιστηρες, οι μνημες, η καρτα γραφικων και φυσικα το motherboard που ειναι σαν λατερνα και ηταν και ο μονος λογος που το επελεξα αφου η asus δεν μας εκανε ακομα την χαρη να βγαλει λατερνα.

 

Spoiler

2017101610211063_big.gif

Έγινε επεξεργασία από javaneze:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, javaneze: said:

Την ζωη δεν μου την εκανε πιο ευκολη. Οταν συνεδεα τον rgb controler του κουτιου στο loop για να αλλαζει και το led του on/off κουμπιου, οι αποδοσεις των χρωματων στα halos ηταν λαθος. Το μπλε εδινε μωβ, το μωβ ροζ, το πορτοκαλι κιτρινο.

Εν τελει αποσυνεδεσα το on/off απο το daisy-chain και δουλευουν σωστα.

Rgb εχουν τα 5 halos στους 5 χωρις-led-ανεμιστηρες, οι μνημες, η καρτα γραφικων και φυσικα το motherboard που ειναι σαν λατερνα και ηταν και ο μονος λογος που το επελεξα αφου η asus δεν μας εκανε ακομα την χαρη να βγαλει λατερνα.

 

  Hide contents

2017101610211063_big.gif

Αυτος ειναι και ο λογος που δεν σκεφτηκα ποτε να παω σε gigabyte στο Ζ370 :p

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2017 at 9:59 AM, env0y said:

Γενικά το άσπρο κάνει καλή αντίθεση στον φωτισμό και ευτυχώς που τα Phantkes κουτιά έχουν RGB cable extensions από μαμά και κάνουν την ζωή μας ευκολότερη.

 

15 hours ago, javaneze: said:

Την ζωη δεν μου την εκανε πιο ευκολη. Οταν συνεδεα τον rgb controler του κουτιου στο loop για να αλλαζει και το led του on/off κουμπιου, οι αποδοσεις των χρωματων στα halos ηταν λαθος.

 

Sorry για τα πολλαπλα μυνηματα, δεν μου δινει edit στο παραπανω.

Εχει δικιο o env0y, εγω ειχα κανει κοτσανα στην συνδεσμολογια, δεν ειχα RTFM. :D

To βρηκα ευκολα και διορθωθηκε.

 

9 hours ago, icy20 said:

Αυτος ειναι και ο λογος που δεν σκεφτηκα ποτε να παω σε gigabyte στο Ζ370 :p

 

Ο λογος να ειναι το μη φιλικο bios. Ακομα δεν εχω βρει πως να κανω OC με offset vcore.

Διαφορετικα αν σε σταματαει το τσιρκο, εχει και επιλογη OFF για τα λαμπακια.

Τουλαχιστον τα προσφερει σαν επιλογη σε αντιθεση ας πουμε με την HERO που κοστιζει και ~20 ευρω παραπανω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 17/11/2017 at 1:11 ΠΜ, το μέλος javaneze: έγραψε:

Την ζωη δεν μου την εκανε πιο ευκολη. Οταν συνεδεα τον rgb controler του κουτιου στο loop για να αλλαζει και το led του on/off κουμπιου, οι αποδοσεις των χρωματων στα halos ηταν λαθος. Το μπλε εδινε μωβ, το μωβ ροζ, το πορτοκαλι κιτρινο.

Εν τελει αποσυνεδεσα το on/off απο το daisy-chain και δουλευουν σωστα.

Rgb εχουν τα 5 halos στους 5 χωρις-led-ανεμιστηρες,

 

Ότι ισχύει για τα halos frames λογικά θα ισχύει και με τον rgb controller του κουτιού, η phanteks χρησιμοποιεί άλλη σειρά στα καλώδια των χρωμάτων,

αν πάρεις μια κλασική ταινία led ή κάποιον controller η σειρά των χρωμάτων είναι 12V-GRB ενώ η Phanteks ακολουθεί τον παρακάτω χρωματισμό 12V-BGR

https://www.thelab.gr/news/enthoo-pro-m-special-edition-και-halos-rgb-fan-frames-από-την-phanteks-r4763/?do=findComment&comment=10274

 

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος idonthave έγραψε:

 

Ότι ισχύει για τα halos frames λογικά θα ισχύει και με τον rgb controller του κουτιού, η phanteks χρησιμοποιεί άλλη σειρά στα καλώδια των χρωμάτων,

αν πάρεις μια κλασική ταινία led ή κάποιον controller η σειρά των χρωμάτων είναι 12V-GRB ενώ η Phanteks ακολουθεί τον παρακάτω χρωματισμό 12V-BGR

https://www.thelab.gr/news/enthoo-pro-m-special-edition-και-halos-rgb-fan-frames-από-την-phanteks-r4763/?do=findComment&comment=10274

 

 

 Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο που αναφερεις, δικια μου ηταν η κοτσανα το εγραφα πιο κατω στο αλλο thread, και διορθωθηκε ευκολα. Και το On/Off του κουτιου και τα 5 halos ειναι συνδενδεμενα πανω στης μητρικης την υποδοχη και δουλευουν κομπλε. Οτι χρωμα δωσω στην μητρικη το ιδιο ακριβως και τα halos. Α και το header της μητρικης ειναι νομιζω 12vRGBW. Aπλα το W μενει στον αερα.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος javaneze: έγραψε:

Δεν ξερω πως βρεθηκε σε αυτο το thread το ποστ αλλα οκ. Δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο που αναφερεις, δικια μου ηταν η κοτσανα το εγραφα πιο κατω στο αλλο thread, και διορθωθηκε ευκολα. Και το On/Off του κουτιου και τα 5 halos ειναι συνδενδεμενα πανω στης μητρικης την υποδοχη και δουλευουν κομπλε. Οτι χρωμα δωσω στην μητρικη το ιδιο ακριβως και τα halos. Α και το header της μητρικης ειναι νομιζω 12vRGBW. Aπλα το W μενει στον αερα.

Επειδή είναι απ'την ίδια εταιρεία case & halos frame έχουν την ίδια θέση οι χρωματισμοί στα halos και στον controller,

αν συνδέσεις έξτρα ταινία τότε θα έχεις διαφορετική απεικόνιση των χρωμάτων πχ μπλε στα halo πράσινο στην ταινία.

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2017 at 6:14 PM, def said:

Στολή σας φέτος το δεντρο:hehe:

 

2017-12-16-18-14-08.jpg

Πολυ ομορφο το setup σου!

(με μονη εξαιρεση το διαφορετικο επιπεδο σε mouse και keyboard που δεν μπορω καν να φανταστω πως βολευει)

 

Καμια πιο κοντινη το κουτι; Info για fans;

Και διακρινω καθετη GPU;


 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ποτε δεν μου αρεσε ο τροπος που εβαζαν τις καρτες γραφικων οποτε το αλλαξα.

Συνεχεια με hard tubing και αλλαγη χρωματος. Πολυ μεγαλο προβλημα η επιλογη του χρωματος παντως :hehe:

 

26972935_10214716022515308_1357068515_o.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Θα βγαλω μετα για παρτυ σου μονο.

Γιατί έχεις έτσι την κάρτα;

Επίσης, οι σωλήνες δεν κάνουν λίγο σε μακαρονάδα;

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Γιατί έχεις έτσι την κάρτα;

Επίσης, οι σωλήνες δεν κάνουν λίγο σε μακαρονάδα;

Γιατι ετσι πρεπει να μπαινουν οι καρτες.

Οι σωληνες και η θεση του ψυγειου ειναι προχειρα εκει μεχρα να ερθουν τα υπολοιπα πραγματα και να στηθει σωστα.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.