Jump to content



Ποιος θα παρει Sandy Bridge με το launch? (και τι?)


Blinky

Recommended Posts

Ναι δεν υπαρχει προβλημα με τα cooler.ΒΤW μπορει να μου προτινει καποιος μνημες για SB?θα παω σε i5 2500k + asus p8p67 pro και μνημες 2x2gb.Η μηπως να πηγαινα σε 8gb αξιζει?για gaming καθαρα.

G.Skill RipjawsX

OutOfSpecs.gr - RipjawsX, η G.Skill λανσάρει τις νέες τις μνήμες ειδικά για τους Intel Sandy Bridge CPUs

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 437
  • Created
  • Last Reply

Aυτη η intel γιατι αλλαζει socket? και ποση διαφορα θα εχουν οι νεοι επεξεργαστες? κατι ειδα για intel turbo boost 2,μουφα μου φαινεται η ολη ιστορια και σιγα τη διαφορα που θα εχουν οι παλιοι με τους νεους,βασικα ειμαι κατοχος ενος i5-760 και το πηρα πριν δυο μηνες,μηπως εκανα βλακεια που αγορασα τοτε και δεν περιμενα? αντε οι νεοι ενσωματωνουν 2mb παραπανω cashe και τι εγινε? η διαφορα ειναι μηδαμινη,ολα γινονται για το marketing,για να πουλανε........η αποδοση εδω και κατι χρονια παραμενει ιδια.......

Link to comment
Share on other sites

2600k+asus+2x6970 Το επόμενο μηχανάκι μου...

με x8? Χανεις πολυ σε επιδοσεις στα gpu οπου το cpu δεν θα στα δωσει πισω οσο και να παει, 4,6-4,8....

Αμα ειναι να κανουμε downgrade συνολικα στο μηχανημα μας τοτε δεν λεει....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και γω θελω να παω σε sandy (καιρος πια να φυγω απο το 775:p) βλεπω οτι για καποιον που τον ενδιαφερει το multi-gpu (οπως εμενα) δεν εχουμε ακομη αξιολογες μητρικες..

Απο οσο εψαξα μονο αυτη βρηκα, αλλα τουλαχιστον εμενα η τιμη της μου προκαλει γελια..Δεν λεω πολυ καλη φαινεται, αλλα ερω τουλαχιστον τοσα χρηματα για μητρικη δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω...

Εχει κανεις ιδεα ποτε (και αν) θα εχουμε μητρικες που να υποστηριζουν cf/sli χ16 σε νορμαλ τιμες?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.