Jump to content



Αγορές και paypal


Recommended Posts

Εγω μετα απο αρκετο καιρο ειπα να δοκιμασω να παρω πιστες (LOL) με paypal, να δοκιμασω αν θα δεχτει τις καρτες, αλλα ειδα οτι σαν επιλογη μου ειχε μονο το balance και καλα σαν backup option (που δεν επιλεγοταν ομως) τις καρτες που ειχα μεσα. Βεβαια εκανα cancel και παρηγγειλα με σκετη καρτα χωρις paypal. Ειναι ακομα κλειστο ε? Γιατι καποιος μου ελεγε χτες οτι ανοιξε κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς μπορώ να στείλω 9 ευρώ από την alpha bank μου στην paypal ; Δοκίμασα με withdraw με iban δε με αφηνει

Από το λογαριασμό σου στο paypal, μπορείς να ζητήσεις χρήματα σε τρίτο email. Στείλε το αίτημα σε μια άλλη σου διεύθυνση και πλήρωσε με πιστωτική/χρεωστική.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

We're sorry, we couldn't complete your purchase using card Visa x-****, because it has been denied by the card issuer. Please enter a new credit or debit card to continue payment. :/

Επειδή εμπίμπτει στα ημερήσια όρια των τραπεζών, βοηθάει να δοκιμάσεις 4-5 φορές και με διαφορετικές κάρτες. Πολύς κόσμος τα έχει καταφέρει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κατάφερα και εγώ να φορτώσω balance το account μου, με το κολπάκι του request.

ζήτησα χρήματα και από την χρεωστική της Πειραιώς μου τα πέρασε με την πρώτη προσπάθεια. 

 

fyi κρατάει 3,κάτι% 

Link to comment
Share on other sites

...αυτό το

 

κολπάκι του request

ορισμένες φορές δουλεύει άλλες όχι και οι περισσότερες είναι όχι από την προσωπική μου εμπειρία με την Πειραιώς και Alpha Bank.

Στις 8 φορές που έχω δοκιμάσει τις 6 έχω "φάει" πόρτα.... 

Εκτός εάν "άνοιξε η αγορά"...? :hmm:

Το 3κάτι % ισχύει κανονικά.

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε προσπάθεια να στείλω λεφτά στον λογαριασμό του PayPal από το web bankin της alpha πήρα αυτό:

 

Υπέρβαση Ορίου Εμβασμάτων Εξωτερικού. Το όριο δημιουργείται από τα εισερχόμενα εμβάσματα εξωτερικού.

Τι συμπέρασμα βγάζετε εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε προσπάθεια να στείλω λεφτά στον λογαριασμό του PayPal από το web bankin της alpha πήρα αυτό:

 

Τι συμπέρασμα βγάζετε εσείς;

 

 

Δεν είναι το μόνο που δεν δουλεύει    :(

 

 

The card you entered cannot be used for this payment. Please enter a different credit or debit card number.

 

 

The Credit Card Verification System used by PayPal is currently unavailable.

Please try to add your credit card at a later time. We apologize for this inconvenience.

Έγινε επεξεργασία από inetus3r
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε προσπάθεια να στείλω λεφτά στον λογαριασμό του PayPal από το web bankin της alpha πήρα αυτό:

 

Τι συμπέρασμα βγάζετε εσείς;

Μάλλον ότι η Τράπεζα έφτασε το όριο που της επιτρέπουν ημερησίως/εβδομαδιαίως/μηνιαίως σε διεθνείς συναλλαγές!

Νέες εξελίξεις

Έγινε επεξεργασία από eloydark
Link to comment
Share on other sites

Εφαγα παρόμοιο ακυρο απο πειραιώς. Απ οτι καταλαβα μπορείς -και καλά- να μεταφέρεις εξω κεφαλαια που σου ήρθαν μεσα στον Ιουλιο.

Και δεν παιζει και με κανενα τρόπο ούτε visa ουτε mastercard debit.

Τελικά μετεφερα ~1κ σε προπληρωμένη απο λογαριασμό και τα κουμπωσα σε paypal με το κλασσικό request.  Oχι που θα κάτσω να σκάσω.

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο...

Έκανα το κόλπο με το request με μια δικιά μου κάρτα και την πρώτη φορά δούλεψε. Έκτοτε όσες φορές και αν δοκίμασα δεν δούλεψε ποτέ. Τώρα εστειλα ένα request για ένα σχετικά μεγάλο ποσό στην φίλη μου και με την δική της κάρτα (ίδια τράπεζα) πέρασε κανονικά.

Τυχαίο ή οι κάρτες μετά από μια φορά 'καίγονται'?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη όσες φορές δοκίμασα request σε πιστωτική κάρτα πάντα αποτυχα. Όσες φορές δοκίμασα request σε prepaid πάντα (4 φορές Δηλαδή) είχα 100% επιτυχία. Τυχαίο?

Πιστωτική Alphabank Από πρώην Citibank

Και prepay virtual prepay Εθνικής Τράπεζας

Έγινε επεξεργασία από komos
Link to comment
Share on other sites

Για να μην γίνομαι κουραστικός και ρωτάω τον καθένα σας ξεχωριστά,

 

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ να αναφέρετε την τράπεζα και τον τύπο της κάρτας που έγινε ή απέτυχε η συναλλαγή.

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 00:00 και ένα δευτερόλεπτο πρέπει να κάνεις την προσπάθεια για να υπάρχει περίπτωση να πετύχει;

 

Βασικά απευθέιας πληρωμές στο εξωτερικό μεσω της κάρτας γίνονται ή όχι; Ή απλά και εδώ υπάρχει ημερήσιο όριο της τράπεζας

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πρόσφατα απευθείας από Humble Bundle με χρεωστική Eurobank επιτυχημένα, αλλά μου χρέωσε η τράπεζα προμήθεια συναλλάγματος. Επίσης από Indiegala απευθείας χωρίς χρεώσεις κτλ γιατί έχει έδρα στην Ιταλία IIRC. To PayPal μου ζήτησε confirm της κάρτας, τράβηξε το €1.50, το επέστρεψε στο paypal acc όταν έβαλα τον 4ψήφιο, αλλά κάνει την πάπια όταν πάω να ψωνίσω κάτι. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το request monies μιας και δεν έχω χρειαστεί ακόμα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.