Jump to content



Recommended Posts

how much did the hair go ? :p

( μαζι με τον εκτελωνισμο εννοειται )

159$+26$ τα μεταφορικα = 186$ περιπου δλδ 143 ευρο.

τελωνειο δεν πληρωσα (ευτυχως δλδ γιατι ακομα το φυσαω και δεν κρυωνει με τα

80 ευρο που εδωσα για τα Sennheiser 650 απο Αμερικα :fist:)

Link to comment
Share on other sites

Αναμένω το ducky shine απο το pchome και απο οτι ειδα στο site του είναι στο τελωνείο εδω και μια βδομάδα. Το θεμα ειναι γιατι δε με εχουν παρει κανα τηλέφωνο και που να πάρω εγω να ρωτήσω? Ξέρει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε knight77 σε παρακαλώ επειδή και θέλω και εγώ ενα ducky μπορείς να βαλεις ενα λινκ απο που το πήρες ;

Απο εδω το πηρα : E-sports-Gaming-equipments : Shop Mechanical keyboard By Brand >> Ducky

Διαλεγεις αναμεσα απο 3 χρωματα leds (μπλε-ασπρο-κοκκινο) και τεσσερις τυπους

switches (black-brown-blue-red).

[MENTION=97]Trooper[/MENTION] Και εμενα ηταν στο τελωνειο απο τη περασμενη Τριτη.

Παρτους τηλ. στο 3538126-7 που εινα το τμημα για EMS.

Aν δεν τους επαιρνα χθες ακομα θα περιμενα :)

Με τι leds και switches το παρηγγειλες?

Μερικες φωτος ακομα με τα κοκκινα WASD keys πανω

post-334-1416076032,8712_thumb.jpg

post-334-1416076032,949_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mολις το παρελαβα!:dance3:

Πρωτες εντυπωσεις αριστες!

Απορω πως τοσο καιρο ημουν με συμβατικο πληκτρολογιο :wall:

Και μια photo

Μεγειες το ducky φιλαρακι! Πες μου ειλικρινα, τα σπανε ασχημα η οχι τα red switches οπως σου ειπα??? :clap:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες το ducky φιλαρακι! Πες μου ειλικρινα, τα σπανε ασχημα η οχι τα red switches οπως σου ειπα??? :clap:

Ευχαριστω και στα δικα σου! :p

Ναι ειναι απιστευτα τα red switches!:T:

[MENTION=97]Trooper[/MENTION] Αν τους πιεζες λιγο μπορει και να στο αποδεσμευαν την ιδια μερα.

Anyway υπομονη και θα ερθει.Οι καφε διακοπτες ηταν η επομενη μου επιλογη.

Περιμενουμε εντυπωσεις με το καλο οταν το παρεις :)

Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 10 ευρο πιο φθηνα ειναι μην νομιζεις.

Τελωνειο δεν το γλυτωνεις ειτε απο εκει ειτε απο οπουδηποτε αλλου εκτος Ε.Ε.

Το θεμα ειναι σε τι υπαλληλο θα πεσεις και τροπο αποστολης και χωρα προελευσης.

Απο Αμερικη και με courier δυσκολα γλυτωνεις τους δασμους.

Απο Ασια ειναι πιο ελαστικοι...

Link to comment
Share on other sites

Σου βγήκε 143 ευρώ (ένα 150άρι μου τα έβγαζε παλιότερα που είχα επικοινωνήσει μαζί του) ενώ από PC Home τα βγάζω 110 τελική. Το PCHome έχει και μεγαλύτερη ποικιλία.

Τελωνείο περνάνε αλλά δεν "σταματάνε" όλα. Αν πάει με απλό ταχυδρομείο και πάνε όλα καλά, τη βγάζεις καθαρή με 3 ευρώ που είναι τα ελάχιστα έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Σου βγήκε 143 ευρώ (ένα 150άρι μου τα έβγαζε παλιότερα που είχα επικοινωνήσει μαζί του) ενώ από PC Home τα βγάζω 110 τελική. Το PCHome έχει και μεγαλύτερη ποικιλία.

Τελωνείο περνάνε αλλά δεν "σταματάνε" όλα. Αν πάει με απλό ταχυδρομείο και πάνε όλα καλά, τη βγάζεις καθαρή με 3 ευρώ που είναι τα ελάχιστα έξοδα.

Nαι τελικα τωρα που το τσεκαρα εχεις δικιο για το Pc Home.

Βγαινει 30 ευρο πιο φθηνα.:T:

Το δικο μου σταλθηκε με ΕΜS δλδ express ταχυδρομειο.

Aπο οτι εμαθα ομως μονο ενας υπαλληλος ειναι στο τμημα και για αυτο καθυστερουν.

Οι αλλοι λειπουν με αδεια.Κανονικα ξεμπερδευεις μεσα σε μια μερα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε... μην τρελενεστε!!! χαχα,θα γεμισει παπια ο τοπος.

Οχι τωρα ειλικρινα,αν δεν χρειαζεστε το numpad περιμενετε λιγο να παρετε ενα πανεμορφο tenkeyless με leds να γουσταρετε και να γλιτωσει το ποντικι σας λιγο χωρο.

Τα κοκκινα ειναι υπεροχα αλλα αναλογα τα χερια ,οποτε και εδω προσοχη...

[MENTION=616]Shaman[/MENTION], ρε τρελε,το πηρες η ακομα γραφεις σε σιλικόνη?

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα λοιπόν και παρήγγειλα ενα Filco majetouch 2 tenkeyless με black switches.:p

Σε πρώτη εντύπωση μιας και δεν έχω κατσει να γράψω πολύ, είναι πολύ ωραίο, παρα πολυ στιβαρό πληκτρολόγιο και παρόλο που είναι μικρό, είναι πολύ βαρύ.

Περισσότερα θα μπορώ να πω μετά από καμια βδομάδα ενασχόλησης να το έχω συνηθίσει λίγο.

Προς το παρόν και εν αναμονή της πάπιας, μερικές φωτό απο το Filco. Και επαναλαμβάνω φταίει ο [MENTION=616]Shaman[/MENTION] που με πόρωσε :tomato:

post-97-1416076037,1192_thumb.jpg

post-97-1416076037,4181_thumb.jpg

post-97-1416076037,6429_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=616]Shaman[/MENTION], ρε τρελε,το πηρες η ακομα γραφεις σε σιλικόνη?

Φοβάμαι ότι, τώρα που έχει φύγει και ο SLN, αν πάω σε μηχανικό, θα μου λείψουν τα σιλικονάτα... :p

[Μετά την ιστορία με το PCHome και το refund που σου είχα πει, δεν ξανα-έκανα απόπειρα. Τώρα υπάρχει σε στοκ ΚΑΙ το πληκτρολόγιο που ήθελα ακριβώς, αλλά πρέπει να σταματήσω να δίνω λεφτά στο ηχοσύστημα/DIY πρώτα... Κανένα χιλιάρικο έχει φύγει αυτούς τους μήνες πάλι.. :whip:]

Καλορίζικο Trooper! Περιμένουμε συγκριτικό όταν τα παραλάβεις όλα. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το φίλκο εχει γίνει λατρευτο δωρακι στα χερια της κυράς,σημερα ερχόμενη απο το κομμωτήριο ήρθαν και τα 100% custom painted keycaps.

Το απιστευτο της υποθεσης ειναι οτι δεν ξεθωριαζουν ουτε αφηνει χρωμα στο δερμα!

Που θα τα βρείτε? Στο πληκτρολόγιο σας και σε όλα τα τρελα μαγαζακια μανικιουρ!

χαχαχα, ακόμα γελάω!Το αποτελεσμά?δειτε...

IMG_4093.jpg?t=1334406315

!!!ειναι τρελες οι γυναικες...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοον, ήρθε τελικά το πληκτρολόγιο...

Το κακό είναι οτι έφαγα 45 ευρώ τελωνείο:wall:

Δε βαριέσαι, παμε στα παρακάτω.

Ωραίο το ducky, αρκετά διαφορετικά τα brown switches, νομίζω οτι ειναι καλυτερα για typing απο τα black.

Overall ως αίσθηση, το filco είναι καλύτερο και πιο ποιοτικό. Αυτο που μου άρεσε ειναι οι διαφορετικοί φωτισμοί. Δειτε φωτό για να καταλάβετε :)

Σημερα το έβαλα, δεν έχω γράψει πολύ, λεω να κανω και ενα videaki μόλις μπορέσω με τη διαφορα και στον ήχο.

post-97-1416076041,8104_thumb.jpg

post-97-1416076041,8849_thumb.jpg

post-97-1416076041,9959_thumb.jpg

post-97-1416076042,0665_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.