Jump to content



Recommended Posts

Mid September (Price: $219.99)

playtech

Με χαλάει ο κόκκινος φωτισμός σε συνδυασμό με τα Cherry MX blue. Το επόμενο μηχανικό θα έχει μάλλον λευκό backlit. Κάνα brown και κάνα red δεν θα βγάλουν pre-order;

Link to comment
Share on other sites

Με χαλάει ο κόκκινος φωτισμός σε συνδυασμό με τα Cherry MX blue. Το επόμενο μηχανικό θα έχει μάλλον λευκό backlit. Κάνα brown και κάνα red δεν θα βγάλουν pre-order;

Ενα κλίκ είναι τσ τσ τσ τσ. :p

http://www.playtech.co.nz/afawcs0139234/CATID=794/Keyboard%20-%20Mechanical.html

Εδώ άλλη τιμή και ΕΤΑ 28/9/12

Ducky

προς τέλος σεπτεμβρίου για τους ενδιαφερόμενους μάλλον για price να στοκάρουν όσα

μαγαζιά θα στοκαρουν και να βγει μια τιμή.

Εγώ προτιμώ keyboards χωρίς backlit για να μπορώ να "παίζω" με keycaps.

Αλλα το επόμενο πρέπει να είναι tkl γιατι 2 full πανω στο γραφείο δεν χωράω αλλιώς θα κράταγα και το cm pro :/

Link to comment
Share on other sites

Ενα κλίκ είναι τσ τσ τσ τσ. :p

Εδώ άλλη τιμή και ΕΤΑ 28/9/12

Ducky

:/

Τα 149 μου φαίνονται χαμηλή τιμή. Δηλαδή τώρα αν κάνω preorder από αυτούς θα το πάρω τόσο, ενώ το dragon είναι κατά 20δολάρια ακριβότερο:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τα 149 μου φαίνονται χαμηλή τιμή. Δηλαδή τώρα αν κάνω preorder από αυτούς θα το πάρω τόσο, ενώ το dragon είναι κατά 20δολάρια ακριβότερο:confused:

Φερνουν ομως κατα δω? μια δοκιμαστικη παραγγελια που πηγα να κανω ζηταγε συνδεση και δν εχουν πληροφοριες για τα μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

This joke is getting old. :hehe:

Τι να κάνω δεν έχει βγεί κάτι καινούργιο και το συγκεκριμένο αρμόζει ταμάλα :p

Τα 149 μου φαίνονται χαμηλή τιμή. Δηλαδή τώρα αν κάνω preorder από αυτούς θα το πάρω τόσο, ενώ το dragon είναι κατά 20δολάρια ακριβότερο:confused:

149$ για τους αμερικλάνους είναι όχι απλα καλή τιμή αλλα ληστεία.

Βέβαια οι περισσότεροι δεν στέλνουν ευρώπη και τα μεταφορικά πολλές φορές τσούζουν.

μηχανικό με brown switches (δε θέλω να ακούγεται κλικ γιατί φωνάζει η γυναίκα), backlit, μεγάλο enter, υπάρχει ?

Κλίκ θα ακούγετε θες δεν θες είτε brown είτε red, black, blue, clears, green etc (bottoming clonk.)

http://www.thelab.gr/1063322928-post301.html

Τώρα για brown + backlit + μεγάλο enter

Shop Qpad MK-85 MX-Brown Switch - QPAD Pro Gaming Gear (αρκετά overpriced)

Στα - πολύ πλαστικούρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Είπα και εγώ να αγοράσω ένα Ducky Shine orange led red switches από τον Qtan και το site του.

Επικοινώνησα μαζί του και μου είπε θα το στείλει με EMS και του ζήτησα να βάλει αξία λιγότερη των 100 ευρώ και μου είπε το εξής : But it is in Taiwan then I have to declare full value to it : .Άρα θα βάλει κανονικά τα 159 dollars .Σωστά ;

Τώρα...με EMS και τελωνείο τι παίζει ρε παιδιά..δεν θέλω να δώσω 160 ευρά για το board και να μου πουν άλλα 100 ξέρω γω νταβατζιλίκι.Παίζει θέμα ή να μην ανησυχώ ?

Link to comment
Share on other sites

Και πια είναι τα καλύτερα Ο-rings? γιατί ψύνω να πάρω μια παρτήδα!

3 ευρώ μεταφορικά είναι.

Άουτς τα μάτια μου :nada:

Δεν υπάρχουν καλύτερα - χειρότερα.

Ανάλογα το τι θες.

40A-L - 40A (Softer)/0.2mm - Sound reduction with minimal change in feel.

40A-R - 40A (Softer)/0.4mm - Softer landing for better shock absorption.

50A-R - 50A (Harder)/0.4mm - Firmer landing for faster repeated key strokes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω ότι πιο από τα 3 γιατί το 1 σου κοβει τον ηχο το αλλο λεει ειναι πιο μαλακα και τα Black δεν το πολυ κατάλαβα αλλά λεω πιο πολύ για τον ήχο και το 40A-R δεν έχω πρόβλημα το Typing εγώ βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό λέω ότι πιο από τα 3 γιατί το 1 σου κοβει τον ηχο το αλλο λεει ειναι πιο μαλακα και τα Black δεν το πολυ κατάλαβα αλλά λεω πιο πολύ για τον ήχο και το 40A-R δεν έχω πρόβλημα το Typing εγώ βασικά.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=ASDTDxcw4Kg]Proedros Edessaikou + subs - YouTube[/ame]

Και σου ξαναλέω οτι το καθένα είναι διαφορετικό

40A-L μειώνει τον ήχο και έχει ελάχιστη διαφορά στην αίσθηση (σαν να μην έχεις o-rings)

40A-R ποιό μαλακή προσγείωση του keycap και απορρόφηση των κραδασμών (bottoming clock)

50A-R σταθερή προσγείωση του Keycap για να μπορείς να σπαμάρεις τα πλήκτρα γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!Είπα και εγώ να αγοράσω ένα Ducky Shine orange led red switches από τον Qtan και το site του.

Επικοινώνησα μαζί του και μου είπε θα το στείλει με EMS και του ζήτησα να βάλει αξία λιγότερη των 100 ευρώ και μου είπε το εξής : But it is in Taiwan then I have to declare full value to it : .Άρα θα βάλει κανονικά τα 159 dollars .Σωστά ;

Τώρα...με EMS και τελωνείο τι παίζει ρε παιδιά..δεν θέλω να δώσω 160 ευρά για το board και να μου πουν άλλα 100 ξέρω γω νταβατζιλίκι.Παίζει θέμα ή να μην ανησυχώ ?

ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ ? :drool:

Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο κανονικά θα περάσει. Θα σε καλέσουν πριν την παράδοση να σε ενημερώσουν για το κόστος και εφόσον είσαι σύμφωνος να περάσουν για την παράδοση. Γύρω στο 40άρι είναι το κόστος τελωνείου.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε από τον qtan το "HPE Keyboard-HPE 87 keys (TKL) Mechanical Keyboard with MX Red Cherry switches W/ White body".

Πήρε 2 εβδομάδες, βγάζω ένα πλήκτρο και βλέπω brown switches αντί για κόκκινα που ζήτησα. FBg3W.jpg

Γαμώ την τύχη μου. Τώρα δεν πρόκεται να μου το αλλάξει τζαπέ. Τι να πεις............

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.