Jump to content



SteamGifts.com Thread.


tragikos

Recommended Posts

  • Replies 2,9k
  • Created
  • Last Reply

οι πόντοι μαζεύονται είσαι δεν είσαι Online απο μόνοι τους.

What's with these points?

The point system is designed to prevent users from entering for every single giveaway. This lowers the overall number of entries, and provides everyone with better odds of winning games they're interested in playing. New users start out with 25P. Every time anyone submits a game, every member of the site, excluding the giveaway creator, receives 5 percent of that gifts value (in USD) in points. For example, if a $50 gift is created, every user on the site receives 2.5 points. And, if a $20 gift is created, everyone would receive 1 points. These points can then be spent on entering giveaways, or creating invites for your friends.

?P - Generate an invite for a friend. This can only be activated once. Click here to visit the invites page. Please note, selling invites, or trading them for games is against the rules, and may result in your account being suspended. The number of points required to generate an invite dynamically changes based on site activity.

1P = $1 - When entering a giveaway, 1P is equal to $1. If you're entering for a chance to win a game valued at $20, you'll spend 20 points. If at anytime you decide to remove your entry while the giveaway is open, those points will be returned.

The maximum number of points that can be banked is 300. This is to prevent users from stocking up on points while being away for long periods of time.

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν. Είτε δεν γράφτηκε με το που του στάλθηκε η πρόσκληση, είτε έχει μπει σε κάποια giveaways προτού μαζέψει πόντους για το invite. Όπως και να έχει, αρκεί να δώσει ένα invite, δεν θα τον φάμε κιόλας. :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αν πάμε με το σκεπτικό ότι δεν ενεργοποίησε το Invite, πάω πάσο.

Βέβαια στις 16/8...

Ο Jumex μόλις ενεργοποίησε το invite.

Οπότε μάλλον το δεύτερο είναι.

Και όχι δεν θα τον "φάμε" όπως λέει ο φίλος [MENTION=4676]tragikos[/MENTION], αλλά πήραμε το invite με κάποιες προϋποθέσεις, οι τις οποίες δεν ακολούθησε, και σαν αποτέλεσμα ο [MENTION=3623]EraserheadX[/MENTION] έκανε 2ο invite για να καλύψει το κενό.

Το καλό πάντως είναι ότι οι απαιτήσεις για invite πέφτουν. 95 πόντους ζητάει πλέον, οπότε θα μπορέσει να δώσει invite άμεσα.

Παρεμπίπτοντος....

[MENTION=14830]tazerom[/MENTION], σου έχω στείλει pm με invite.

Από ότι είδα δεν το έχεις ενεργοποιήσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό πάντως είναι ότι οι απαιτήσεις για invite πέφτουν. 95 πόντους ζητάει πλέον, οπότε θα μπορέσει να δώσει invite άμεσα.
εξάλλου δεν είμαι Αθήνα. Μπαίνω αραιά και που από netcafe για πολύ λίγο...

Από Πέμπτη θα ''έχω'' δραστηριότητα...

Χαλαρώνετε λίγο όλοι μαζί; Είπε ότι είναι διακοπές. Αν από Πέμπτη δε δώσει invites, τότε κράξτε ελεύθερα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION] μια χαρά χαλαροί είμαστε. Το θέμα είναι ότι παρέβη έναν άτυπο αλλά πολύ απλό κανόνα που είχαμε θέσει.

Για να είμαστε ξεκάθαροι, στο site αυτό δεν χρειάζεται να είσαι online για να μαζεύεις πόντους, το πολύ σε 2 ημέρες από τη στιγμή που θα γραφτείς, έχεις μαζέψει πόντους για invite, εκτός αν φυσικά τους ξοδεύεις για να μπεις σε κληρώσεις. Άρα για να μην έχει πόντους για invite μετά από 5 μέρες που γράφτηκε, σημαίνει ότι τους ξόδευε. Άρα διακοπές μεν, είχε όμως χρόνο να ξοδέψει τους πόντους, αλλά όχι να στείλει ένα pm με το invite;

Με γεια του με χαρά του φυσικά, όπως είπα δεν θα τον φάμε, απλά δεν είναι αυτό που (άτυπα μεν) συμφωνήσαμε. ;)

Εσύ astro δεν θες invite; :p

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα από την αρχή, αλλά επειδή γύρναγα και δεν είχα καταλάβει ακόμα πως πάει, δεν είχα ζητήσει. Τώρα πλέον θέλω. Όποιος έχει μια πρόσκληση ας στείλει. Steam Community :: ID :: astrolabos

Link to comment
Share on other sites

παίδες sorry είμαι σε vacation mode ....thx για το invite θα το ενεργοποίησω τώρα...και λογικα ανά 2-3 μέρες θα συνδεόμαι και εγώ με τη σειρά μου θα στείλω invite....και πάλι ευχαριστώ mpapad

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION], πρώτα είναι ο [MENTION=17242]apostolis159[/MENTION] και μετά ο [MENTION=15441]Periklis_pap[/MENTION]. Οπότε στείλε στον apostolis159 ;)

Να πω επίσης, ότι έχω φτιάξει ένα private giveaway, στο οποίο μπορεί να μπει κάποιος αν λύσει τον γρίφο εδώ. Για εσάς θα είναι πιο εύκολο από κάποιον που δεν μιλάει Ελληνικά :D

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=400]astrolabos[/MENTION], το πήρα και είμαι μεσα. Όλα οκ!:)

Θέλω 85 για invite, ελπίζω να μαζευτούν σύντομα.

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION], ποιος είναι μετά? κάνε ένα ποστ τη λίστα παλι αν γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.