Jump to content




DJD

Recommended Posts

Πολύ γκάου οι τεχνικοί της Samsung. Μόλις παρατήρησα το εξής. Η TV έχει κλασικά επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειας. Έχει λοιπόν "Χαμηλό", "Μέτριο", "Υψηλό" και "Απενεργοποίηση οθόνης". Στην επιλογή λοιπόν "Απενεργοποίηση οθόνης" η κατανάλωση είναι 10W παραπάνω από όσο στο "Υψηλό" και ποιο συγκεκριμένα στα ίδια επίπεδα με το "Μέτριο". :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρατε ότι: Η δάδα που διέτρεξε το Σίδνεϋ το 1956 πριν από τους Ολυμπιακούς Αγώνες και παραδόθηκε στο δήμαρχο της πόλης, ήταν στην πραγματικότητα ένα βαμμένο ασημί καρεκλοπόδαρο, πάνω στο οποίο έκαιγε ένα ανδρικό εσώρουχο ποτισμένο με κηροζίνη.

Ανήκε σ' έναν φοιτητή, ο οποίος είχε ντυθεί ολυμπιονίκης και ξεγέλασε την αστυνομία πως επρόκειτο για τον κανονικό λαμπαδηδρόμο.

Link to comment
Share on other sites

πληρωνω hol, πριν κατι μηνες χαλασε το μοντεμ τους και εβαλα πανω το παλιο του connx, πριν περασω κωδικους της hol ειδα οτι εχει internet, οποτε το αφησα ετσι

τωρα χαλασε κι αυτο, αγορασα ενα καινουριο, το εβαλα πανω κι αυτο και πριν περασω κωδικους, μαντεψτε! ειχα internet! προφανως ηταν απο επιστροφη στο πλαισιο, ειχε περασμενους κατι ******[MENTION=14459]ath[/MENTION].forthnet.gr :blink:

την hol γιατι συνεχιζω να την πληρωνω? (ρητορικη ερωτηση)

καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γκάου οι τεχνικοί της Samsung. Μόλις παρατήρησα το εξής. Η TV έχει κλασικά επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειας. Έχει λοιπόν "Χαμηλό", "Μέτριο", "Υψηλό" και "Απενεργοποίηση οθόνης". Στην επιλογή λοιπόν "Απενεργοποίηση οθόνης" η κατανάλωση είναι 10W παραπάνω από όσο στο "Υψηλό" και ποιο συγκεκριμένα στα ίδια επίπεδα με το "Μέτριο". :tomato:

μήπως θα μπορούσες σε ένα νέο θέμα να γίνεις πιο αναλυτικός; (μοντέλο τηλεόρασης, μετρήσεις ανά ρύθμιση κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γκάου οι τεχνικοί της Samsung. Μόλις παρατήρησα το εξής. Η TV έχει κλασικά επιλογή για εξοικονόμηση ενέργειας. Έχει λοιπόν "Χαμηλό", "Μέτριο", "Υψηλό" και "Απενεργοποίηση οθόνης". Στην επιλογή λοιπόν "Απενεργοποίηση οθόνης" η κατανάλωση είναι 10W παραπάνω από όσο στο "Υψηλό" και ποιο συγκεκριμένα στα ίδια επίπεδα με το "Μέτριο". :tomato:

Μήπως "απενεργοποίηση" εννοεί χωρίς εξοικονόμηση, εξού και η υψηλότερη κατανάλωση;

Link to comment
Share on other sites

την hol γιατι συνεχιζω να την πληρωνω? (ρητορικη ερωτηση)

Είσαι σίγουρος ότι παίζει σωστά; Νομίζω χωρίς σωστούς κωδικούς, παίρνεις demo account και σε περιορίζει στα 2mbit.

Αν δεν ισχύει αυτό, τότε δε χρειάζεται authentication του χρήστη, αφού ο provider έχει τον έλεγχο της γραμμής και γνωρίζει σε ποιό σπίτι πάει και αν είναι πληρωμένη. Πλέον, αυτή η μέθοδος χρησιμοποιείται από τους περισσότερους. Νομίζω μόνο η πΟΤΕΝΕΤ παίζει ακόμα με accounts.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι παίζει σωστά; Νομίζω χωρίς σωστούς κωδικούς, παίρνεις demo account και σε περιορίζει στα 2mbit.

Αν δεν ισχύει αυτό, τότε δε χρειάζεται authentication του χρήστη, αφού ο provider έχει τον έλεγχο της γραμμής και γνωρίζει σε ποιό σπίτι πάει και αν είναι πληρωμένη. Πλέον, αυτή η μέθοδος χρησιμοποιείται από τους περισσότερους. Νομίζω μόνο η πΟΤΕΝΕΤ παίζει ακόμα με accounts.

ετσι ειναι, οταν πηρα να ρωτησω τους κωδικους μου μου εδωσαν guest@hol.gr, αλλα το speedtest δειχνει κανονικες ταχυτητες, οποτε δεν βρισκω λογο να το πειραζω, ας ειναι forthnet, who cares!

Link to comment
Share on other sites

πληρωνω hol, πριν κατι μηνες χαλασε το μοντεμ τους και εβαλα πανω το παλιο του connx, πριν περασω κωδικους της hol ειδα οτι εχει internet, οποτε το αφησα ετσι

τωρα χαλασε κι αυτο, αγορασα ενα καινουριο, το εβαλα πανω κι αυτο και πριν περασω κωδικους, μαντεψτε! ειχα internet! προφανως ηταν απο επιστροφη στο πλαισιο, ειχε περασμενους κατι ******@ath.forthnet.gr :blink:

την hol γιατι συνεχιζω να την πληρωνω? (ρητορικη ερωτηση)

καλημερα!

και αφού σου χάλασε το μόντεμ γιατί δεν πήρες τηλέφωνο στην βλαβοληψία να σου στείλουν ένα καινούργιο? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως "απενεργοποίηση" εννοεί χωρίς εξοικονόμηση, εξού και η υψηλότερη κατανάλωση;

Απενεργοποίηση οθόνης έγραψα όχι απενεργοποίηση σκέτο. Ακόμα και σε αυτή την περίπτωση θα είχες το απενεργοποίηση να δίνει μικρότερη κατανάλωση από το "Χαμηλό" οπότε πάλι γκάου θα ήταν οι τεχνικοί της Samsung.

μήπως θα μπορούσες σε ένα νέο θέμα να γίνεις πιο αναλυτικός; (μοντέλο τηλεόρασης, μετρήσεις ανά ρύθμιση κλπ)

Πολύ φασαρία για το τίποτα ένα thread. Η TV είναι μια LE32D550, δεν είναι LED, δεν είναι τελευταίο μοντέλο, οπότε δεν έχει και ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Όποιος έχει Samsung μπορεί να πειραματιστεί λίγο με την δικιά του.

Link to comment
Share on other sites

Ρεεε μου έσκασε στα χερια το φραπεδοχτυπητηρι του ΙΚΕΑ. Αυτό που κάνει 0,99.

Δε διαλύθηκε βέβαια, απλά έπιασε φωτιά το μοτόρι. Καλά που είχα πάρει 3-4.:hehe:

"Τα βγαλε τα λεφτα του"

Ουαου ουαουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

αυτο θα πει Τζαμποφθηνα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.