Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εδώ κρίνεται το μέλλον της χώρας και ο άλλος έχει αγωνία για το ποια συγκέντρωση ήταν μεγαλύτερη και για το αν το κόμμα του δεν πιάσει ποσοστά σαρώματος.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κρίνεται κρίθηκε το μέλλον της χώρας και ο άλλος έχει αγωνία για το ποια συγκέντρωση ήταν μεγαλύτερη και για το αν το κόμμα του δεν πιάσει ποσοστά σαρώματος.

fixed 

 

Εκτος αν ακόμα υπάρχει κάποιος που νομίζει ότι θα έχει διαφορά ένα ναι απο ενα οχι :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Στο τέλος λέει: "Τη Κυριακή θα αποφασίσει ο Ελληνικός Λαός για την οικονομική πολιτική του. Μια εναλλακτική οικονομική πρόταση σε μια χώρα του ευρώ όμως, σίγουρα δε θα υπάρξει. Αυτή η απόφαση έχει ήδη παρθεί άλλου."

Καταλαβαίνετε τι σημαίνει αυτό;

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το κάνουμε πολύπλοκο κανείς δεν θα θέλει κάτι τέτοιο από καμιά χώρα/ένωση/κατηγορία πολιτών. Η συντομότερη λύση είναι τις πιο πολλές φορές η σωστή: Βάζουμε έναν τραπεζίτη (δουλεμένη λύση) να αναλάβει, με backup αριθμοφόνους, και πάμε σε εκλογές από Νοέμβρη που τελειώνουν και οι διακοπές. Φταίω σε κανέναν να μην πάω Disneyland και Μαλβίδες ή να μην μπορώ να κάνω service στο Cayenne μου ?

 

Πως ακριβώς τον βάζουμε αν δεν θέλει ο Τσιπρας; Δεν μιλάμε για το τζέφρη που το κόμμα του τον είχε γτπκ.

 

Η δήλωση Καμμένου είναι καλό ερώτημα. Μπορεί να συνδέεται και με την σταθερότητα επόμενης μέρας μετά από κούρεμα σε ενδεχόμενο bail in. (είναι αίνιγμα γιατί τον επισκέφτηκε ο Πρωθυπουργός κατά προταιρεότητα, εν μέσω εξελίξεων)

 

Σε κάθε περίπτωση είναι και ψεκασμένος μην ξεχνάμε, μπορεί και να του ξέφυγε.

 

Έλα ... .ο Βορίδης είχε κάνει την ερώτηση για τους ψεκασμούς

 

erotisi_voridi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κρίνεται το μέλλον της χώρας και ο άλλος έχει αγωνία για το ποια συγκέντρωση ήταν μεγαλύτερη και για το αν το κόμμα του δεν πιάσει ποσοστά σαρώματος.

Εδώ κρίνεται το μέλλον της χώρας και ο άλλος ψηφίζει Ναι για να σώσει τον πωπό του.

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς τον βάζουμε αν δεν θέλει ο Τσιπρας; Δεν μιλάμε για το τζέφρη που το κόμμα του τον είχε γτπκ.

 

 

Έλα ... .ο Βορίδης είχε κάνει την ερώτηση για τους ψεκασμούς

 

erotisi_voridi.jpg

Ακριβώς γιατί ο Τσίπρας (πιστεύω) δεν είναι Jophrey ή Σαμαρομένος. Εμπιστεύομαι ακόμα την λογική του και την πρόθεση του να βοηθήσει τον τόπο άσχετα αν δεν τον ψηφίζω. Δεν έχω καθίσει στην καρέκλα όμως να δώ πόσο γλυκιά είναι.

 

 

 

fixed Εκτος αν ακόμα υπάρχει κάποιος που νομίζει ότι θα έχει διαφορά ένα ναι απο ενα οχι :)

Συμφωνώ εν μέρη. Έχει μεγάλη διαφορά όμως και μέσα στην χώρα μας και απέξω αν εμείς ώς λαός θα δώσουμε άφεση αμαρτιών στις κυβερνήσεις που μας έφεραν εδώ (όχι μόνο τις μνημονιακές) και θα φωνάξουμε "σφάξε με αγά μου να αγιάσω" ή αν θα φωνάξουμε "φτάνει, βρείτε άλλη λύση".

 

 

Βάστα γερά Christine/Νταισεμπλουμ !

 

 

edit: typos

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που έχουν βάλει και την απάντηση του γραφείου τύπου της Wind. Σε άλλα μέσα και σε διάφορες ειδήσεις παρόμοιου "προεκλογικού" περιεχομένου, δυστυχώς δεν υπάρχει καν αυτός ο αντίλογος. 

 

Αλήτες ρουφιάνοι....... κλπ κλπ κλπ

 

edit:

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η Cosmote που έδωσε κι αυτή 400 λεπτά δωρεάν ζητούσε να στείλεις "400" στο 1330 όχι "400 ΝΑΙ" στο 1330.

 

Προφανώς είναι γελοίο να νομίζεις ότι κάποιος θα επηρεαστεί από αυτό, αλλά λόγω των γεγονότων των ημερών και μόνο θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικοί στον τρόπο που ζητάνε την ενεργοποίηση. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος με Wind ότι παλιότερες προσφορές είχαν τον ίδιο τρόπο ενεργοποίησης;

Link to comment
Share on other sites

 

 

συνοπτικα :

 

1)το "οχι" αποδυναμωθηκε τις τελευταιες μερες με αυτα που γινονται και ακουγονται  - imho αμα καναμε δημοψηφισμα  πριν 4 μερες, το "oxi" θα ητανε  ανετα >= 70% 

2) εκλογες απο σεπτεμβρη 

3) σοβαρη πιθανοτητα για οικουμενικη κυβερνηση ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα της κυριακης 

4) το "οχι" αποτελει μια μορφη εκτονωσης για πολυ κοσμο   που κουβαλαει διαφορα μεσα του τα τελευταια χρονια 

5) προφανως δεν ειμαστε ανεξαρτητοι,αν δεν γινει μια συμφωνια θα καταρρεουσουν ολα - οι δημοσιογραφοι βοηθησαν στο να ασχολουνται ολοι με τους ξενους ενω θα επρεπε να τους νοιαζει το τι εκανε  το κρατος για να φτασουμε εδω που φτασαμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4) το "οχι" αποτελει μια μορφη εκτονωσης για πολυ κοσμο   που κουβαλαει διαφορα μεσα του τα τελευταια χρονια

 

 

Μόλις διαβάζεις αυτό δεν χρειάζεται να πας παρακάτω. Βλέπει ψυχολογικά προβλήματα ο Λεβέντης στο λαό που "κουβαλάει διάφορα". Πήγε και να κλάψει στο διάγγελμά του στο youtube αλλά δεν του βγήκε τόσο καλό όσο του Χριστόφια, ας πούμε.

 

Και γιατί οικουμενική κυβέρνηση ρε Λεβέντη και όχι κατευθείαν γερμανική κυβέρνηση; Αφού μας έχουν στήσει στα 5 μέτρα όπως λέει ο Galioni.

 

-Όλα σε αυτούς. Δεν ξέρω καν αν θα έπρεπε να έχουμε και δικό μας στρατό.  Μας ελέγχουν απόλυτα, μας έχουν σβήσει από το χάρτη.

-Το μέλλον μας είναι στην Ευρώπη. Δεν μπορούμε να απομονωθούμε από την Ευρώπη των λαών και των δημοκρατικών αξιών.

-Μας έχουν λιώσει. Μας έχουν συντρίψει. Είναι σώφρον να το βουλώσουμε και να τα δώσουμε όλα.

 

Βλέπετε καμία αντίφαση;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πολλοί ελαφρόμυαλοι παρουσιάζουν το ΟΧΙ σαν μια κίνηση ανεγκέφαλης ηρωικής αντίστασης. Καλύτερα να μην μιλούσαν.

Και αυτοί του όχι μιλάνε για γερμανοτσολιάδες, δούλους, πουλημένους, προδότες, "θέλουν να σώσουν τον ποπό τους". Έχεις δύο πλευρές που νιώθουν αδικημένες από την μία, βγάζουν μίσος για την άλλη πλευρά από την άλλη. Βέβαια μόλις κάτσουν μπροστά σε κάμερα Ευρωπαϊκού καναλιού θυμούνται τον πολιτισμό τους μιας και στο Euronews και σε σχετικό ρεπορτάζ εκπρόσωπος του ΟΧΙ έλεγε ότι κατανοεί τους ψηφοφόρους του ναι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κρίνεται το μέλλον της χώρας και ο άλλος ψηφίζει Ναι για να σώσει τον πωπό του.

 

 

Κάτσε γιατί έχω αρχίζει και κουράζομαι. Πως ακριβώς ο yannis σώζει τον κώλο του; Τι ωραίοι που είστε ρε; Συμφεροντολόγοι τώρα οι του ναι;

Και για να καταλάβω δλδ σε τελική ανάλυση αυτοί που ψηφίζουν όχι σε τι ακριβώς αποσκοπούν εκτός της καλυτέρευσης της ζωής τους. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί έχω αρχίζει και κουράζομαι. Πως ακριβώς ο yannis σώζει τον κώλο του; Τι ωραίοι που είστε ρε; Συμφεροντολόγοι τώρα οι του ναι;

Και για να καταλάβω δλδ σε τελική ανάλυση αυτοί που ψηφίζουν όχι σε τι ακριβώς αποσκοπούν εκτός της καλυτέρευσης της ζωής τους. 

 

Όταν απαντήσει πώς ξέρει οτι εγώ εχω αγωνία για το αν το κόμμα μου δεν πιάσει ποσοστά σαρώματος θα σου απαντήσω στο πρωτο.

hint: Δεν πρόκειται να απαντήσει, δεν μπορει να απαντήσει , ειδικά οταν δεν ψηφιζουμε κόμματα...

Αποσκοπούμε στο να μην υπογραφει συμφωνία με τέτοιους όρους γιατί δινει το μήνυμα της υποταγής (ξερεις, αυτό που έκανε ο πιτσαδωρος 3 χρόνια) γιατι αυτό θα σημαίνει πλέον και με την βούλα ότι η Ελλάδα θα ειναι ο καρπαζοεισπρακτορας της ΕΕ για τα επόμενα πολλά χρόνια

. Ότι θέλουν, θα μας το επιβάλλουν όπως έκαναν παλιότερα. Bigger picture, καμία δυνατότητα ανάπτυξης της Ελλάδας τα επόμενα χρόνια. Καλυτερευση της ζωής μου? Αυτό ξέρω οτι θα αργησει πολύ ακομα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.