Jump to content



Grand Theft Auto V [GTA V]


wrong method

Recommended Posts

θυμάμαι πως άρχιζε.... " σοθμαμλιαμλοθμπα μπλα μπλα GRAAAAAAAAAAAAAND THEEFT AUTO!"

και αν έτρεχες κατευθείαν μπροστά και πηδούσες το αμάξι σου προλάβενες μία viper

Link to comment
Share on other sites

Πολυ επαρχια ρε παιδι μου και θα μας φανε οι δρομοι. :D

Ευχομαι να εχουν κρατησει τουλαχιστον τη δυνατοτητα να παιρνεις ταξι για οποιοδηποτε προορισμο.

Κριμα που υπαρχει μονο μια κύρια πολη, περιμενα περισσοτερα μετα το χαρτη του SA.

Link to comment
Share on other sites

νο. διαφωνώ. δεν είναι σωστό να ξεκινάς κάτι πρώτη φορά modαρισμένο και όχι όπως προορίζεται .

Γλυκε βρωμικε νανε σε γενικες γραμμες συμφωνω με το σκεπτικο σου και το υποστηριζω κι εγω ο ιδιος

αλλα στην συγκεκριμενη περιπτωση θα πρεπει να κανω μια εξαιρεση.

το "οπως προοριζεται" αφορα το 2005 για εμας τους PCακηδες

και προσωπικα πιστευω οτι το επιπεδο των stock γραφικων του,

ισως δρασει αποτρεπτικα για το νεο χρηστη εν ετει 2013.

Μιλαμε για third person action/adventure/shooter τιτλο και οχι για κανα turn based strategy οπου τα γραφικα περνανε με το καλημερα στο παρασκηνιο.

Σε αυτα τα παιχνιδια τα πολυγωνα χωνευονται πιο δυσκολα

ειναι προτιμοτερο κατ εμε να το παιξει και με mod (εμφανισης και οχι αλλοιωσης του gameplay)

απο το να απογοητευτει απο το intro/first mission και να μην το παιξει καθολου.

Το ζουμι οπως και να χει παντως ειναι να το παιξει!

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το θέμα να μην σε αφήσουν τα γραφικά να σε επηρεάζουν. καλό πράγμα να υπάρχουν αλλά να μην εξαρτιόμαστε απο αυτό. :p και δεν είμαι γλυκός!!! :p

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το θέμα να μην σε αφήσουν τα γραφικά να σε επηρεάζουν. καλό πράγμα να υπάρχουν αλλά να μην εξαρτιόμαστε απο αυτό. :p και δεν είμαι γλυκός!!! :p

φυσικα και δεν πρεπει να εξαρταται η επιτυχια ενος τιτλου απο τα γραφικα και μονο

συμφωνω απολυτα

αλλα το "να μην σε επηρεάσουν"...easier said than done!

το χω παθει με πολλα games που εχω προτεινει σε πρωταρηδες φιλους

και το γλυκος αφορουσε την επαγγελματικη ιδιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω (όπως και σε όλα τα προηγούμενα που βγήκαν πρώτα σε κονσόλα) να μην κοιτάξω gameplay, τίποτα εκτός από τα επίσημα. :p

Θέλω να έχω full experience όταν έρθει στα χέρια μου...

Link to comment
Share on other sites

Πόσο θα ήθελα να έχω το GTA 2 στο κινητό! Έβγαλαν το Vice και το 3 βέβαια αλλά δε ξέρω μου φανήκαν δύσκολα στο χειρισμό.

Τωρα που λεγατε για GTA 1 μου ήρθε έτσι... :p

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα ενα mini review και σας το μεταφέρω αυτούσιο.

Σαγόνια πολλά στο πάτωμα. Το παιχνίδι έχει ό,τι έλειπε απ' το "μίζερο" και καταθληπτικής ατμόσφαιρας GTA IV.

Είναι επιστροφή σε next gen San Andreas. Επιτέλους. Μόνο που το στυλ υπερνικά τα πάντα. Αυθεντικότητα αυτή η σειρά. Εκεί βασίζεται.

Τεχνικά έτη φωτός μπροστά. Αναμενόμενο. Τόσα λεφτά σκάσανε. Δεν υπάρχουν σε open world αυτά τα γραφικά. Το IV είναι άδειο μπροστά σ' αυτό. Κατά τ' άλλα οι συνηθισμένοι σε παλιότερα GTA, δε θα εκπλαγούν απ' τα framerate ups n downs όταν τρέχει το αμάξι πολύ ας πούμε. Η προσοχή στη λεπτομέρεια όμως είναι ανεπανάληπτη. Κάθε σοκάκι έχει τα δικά του textures. Μπορεί να είναι βρεγμένο με μοναδικό τρόπο, να έχει μοναδικά τοποθετημένα φυτά και σπίτια που δεν υπάρχουν αλλού. Κάθε ίντσα λέμε.

Αυτό που κάνει τρελή διαφορά είναι ο φωτισμός, τα πολύ βελτιωμένα/πιο καλορυθμισμένα physics σε σχέση με τη νεογέννητη τότε RAGE μηχανή και η λεπτομέρεια, που μάλλον βρήκαν νέο τρόπο να τη streamάρουν, ώστε και να είναι γεμάτα τα πάντα γύρω σας από πράγματα και να είναι μες στη ζωή και να έχουν καλύτερη λεπτομέρεια. Όσοι δε βλέπετε τόση διαφορά, βάλτε τώρα το IV και παρατηρήστε έναν δρόμο πχ. Ή τα textures γύρω σας. Τα animations είναι πανέμορφα και μοναδικά για κάθε χαρακτήρα. Tα facial animations επίσης είναι top.

Γ@μηστερές στιγμές:

+ Ψαρωμα με τις εναλλαγές χαρακτήρων και πώς διασταυρώνονται. ****** αυτό το στοιχείο.

+ Los Santos: σαγόνια κάτω απ' τη λεπτομέρεια, οι δρόμοι έχουν πολλές ανηφόρες κατηφόρες, δεν είναι τετράγωνοι και τα πάντα φαίνονται μες στη ζωντάνια έτη φωτός μπροστά απ' τον ανταγωνισμό.

+ Shooting. Τόση πόρωση που σκέφτομαι να ξαναβάλω την παιχνιδάρα το Max Payne 3. Είναι εκεί που νιώθεις ότι έκανε κλικ το ότι η Rockstar πήρε το license του Max Payne 3 για να φτιάξει ένα γαμηστερό shooter και ενσωματώσει τα mechanics στο επόμενο GTA. Και όλα πήγαν τέλεια...

+ Στυλ. Στα πάντα. Στο πώς στέκεται ο Franklin και πώς περπατάει, μέχρι την κάμερα που ακολουθεί το στόχο και το εφεδάκι της, μέχρι τα ανανεωμένα μενού. Απαράμιλλο στυλ.

- Σε κλειστούς χώρους, όπως η εισαγωγή, δεν πέφτουν τα σαγόνια κάτω απ' τα textures και την ανάλυσή τους.

- Framedrops εννίοτε

? Χειρισμός οχημάτων: δεν έχω καταλήξει ακόμα. Πολλή υπερστροφή, ίσως θέλει συνήθεια... Λιγότερο βαριά τα οχήματα απ' ότι θυμάμαι απ' το IV... και φέρνει περισσότερο στην αμεσότητα των προηγούμενων GTA... Νοt sure yet...

υγ. Έπαιξα 2,5 ώρες και έσκασα νταφού και με τους 2 πρωταγωνιστές που έχει ως τώρα.

υγ2. Η καλύτερη χρονιά αυτής της γενιάς κονσολών. ΠΑΝΤΑ στα τελευταία της κάθε γενιάς. Θα γίνει χαμός για GOTY.

Link to comment
Share on other sites

Τα physics φαινονται καλύτερα και μαλλον γυρίσαν σε αμεσότητα χειρισμου εποχων vice city san a.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nB7_3KBnDSE]First look on GTA V - Leaked Gameplay Jet ski HD Gameplay 10 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Αν και κακός σαν leak, αλλα από περιέργεια δεν μπορούσα να περιμένω.. πρόλαβα πριν λίγες ώρες κάτι gameplay video που ανεβήκανε στο youtube, μπορώ να πω ότι τρελάθηκα.. όπως και το review παραπάνω, στη λεπτομέρεια στους δρόμους και τα γραφικά, shooting, οπτικά εφέ, είναι μακράν τα καλύτερα που έχω δει μέχρι στιγμής.. έχουνε πέσει αρκετά φράγκα στο παιχνίδι και αυτό φαίνεται..

Για οποιον αναρωτιέται, θα βρείτε άνετα live stream links παντού από παίχτες που λιώνουνε.. Ο τρόπος εναλλαγής χαρακτήρων σε αποστολές είναι επίσης κάτι φανταστικό, μια αποστολή από 3 όψεις, πολύ καλο σκεπτικό.. Φυσικά περιμένω να δω το Multiplayer που λέγανε ότι θα είναι καλύτερο του IV.. και πέρα από αυτό περιμένω να δω Multiplayer Mods, ΠΧ: V:MP.. όπως εξακολουθώ να λιώνω ακόμα σε SA-MP(San Andreas Multiplayer)/MTA(Multi Theft Auto) :)

Δυστυχώς έχω ξεμείνει από υπολογιστή αυτή τη στιγμή.. Με βλέπω να έχω ένα full rig πάλι σε 2 μήνες που θα βγει και το Watch Dogs.. αυτοί οι 2 τίτλοι θα με κλείσουν μέσα το χειμώνα από ότι βλέπω χαλαρα.. :happy2::happy2:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.