Jump to content



Grand Theft Auto V [GTA V]


wrong method

Recommended Posts

Ιδανικά πρέπει να έχεις πάντα τον πιο πρόσφατο driver. Εφόσον δεν άλλαξες καμία άλλη σύνθεση στο PC σου, τότε μόνο ο driver μπορεί να έχει επηρρεάσει την απόδοση (δεδομένου ότι έχεις ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις και ανάλυση στο παιχνίδι). Επίσης αν έχεις καιρό που έχεις να παίξεις το GTA V μπορεί να βγήκε κάποιο update στο μεσοδιάστημα που να επηρρέασε επίσης την απόδοση του παιχνιδιού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι θέλει λίγο διαδικασία αλλά δεν είναι πολύ δύσκολο. Κάποια είναι ρωσικά που μπορεί να σε δυσκολέψουν αλλά τα μοντέλα των αληθινών αυτοκινήτων είναι πολύ όμορφα, αλλά θα βαρύνει το παιχνίδι σου αρκετά αν βάλεις πολλά μοντς, να το ξέρεις. Δε ξέρω σάιτ και τέτοια, έχω πολύ καιρό που έπαιξα.

Link to comment
Share on other sites

On 29/12/2016 at 3:38 ΜΜ, το μέλος Darap21 έγραψε:

Έγινε ευχαριστώ...:) Απο mod ξέρει κάνεις???θέλει διαδικάσια για μπουν όπως είδα η υπάρχει κ αλλος τρόπος?

https://www.gta5-mods.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία..

Έχω βάλει στο game mods και επειδή δεν είχα κάνει buckup έσβησα το παιχνίδι και το ξανα έβαλα...

Μόλις τελείωσε το Install πατάω να παίξω και μου βγάζει αυτο..τι φάση???

2017.01.01-19.28.png

Link to comment
Share on other sites

Υποθεση.

 

Οταν εβγαλες το παιχνιδι δεν εβγαλε τα αρχεια του scripthook ,οποτε εμεινε στον φακελο και οταν εκανες νεα εγκατασταση το scripthook ειχε μεινει μεσα.

Επισης το μυνημα ειναι οτι το scripthook δεν κανει για αυτη την εκδοση του παιχνιδιου. Η αναβαθμιζεις το scripthook σε νεοτερη η σβηνεις τα 4 (νομιζω) αρχεια του που ειναι στον φακελο του παιχνιδιου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά μία βοήθεια σας παρακαλώ, έχω τον i7 6700k & R9 390 nitro 8gb και σήμερα ενώ έπαιζα στο story mode μου πετάει ένα μήνυμα να χαμηλώσω τις ρυθμίσεις γιατί ξεπέρασα τη video memory και έχω διαθέσιμα 5.5 gb ακόμα με ρυθμίσεις very high προς ultra και το msaa 4x (2.5 στα 8 gb vram) επίσης το παιχνίδι τρέχει άνετα στο pc μου με κολλημένα 72 fps και σε εκρήξεις κτλπ άντε να πέσω στα 60, τι παίζει?  Το έχει κάνει σε κανέναν άλλον?

Έγινε επεξεργασία από giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, giorgosmc said:

Ρε παιδιά μία βοήθεια σας παρακαλώ, έχω τον i7 6700k & R9 390 nitro 8gb και σήμερα ενώ έπαιζα στο story mode μου πετάει ένα μήνυμα να χαμηλώσω τις ρυθμίσεις γιατί ξεπέρασα τη video memory και έχω διαθέσιμα 5.5 gb ακόμα με ρυθμίσεις very high προς ultra και το msaa 4x (2.5 στα 8 gb vram) επίσης το παιχνίδι τρέχει άνετα στο pc μου με κολλημένα 72 fps και σε εκρήξεις κτλπ άντε να πέσω στα 60, τι παίζει?  Το έχει κάνει σε κανέναν άλλον?

έχεις καταργήσει το virtual memory (ή είναι πάρα πολύ μικρό) επειδή λογικά έχεις ssd στο σύστημά (και έχεις ενεργοποίσηση το stability ή οπως αλλιώς το λένε από το προγραμματάκι του ssd σου) κάτι τέτοια κουλά μου το έκανε και εμένα στο COD δεν έχω μνήμη και κουραφέξαλα

 

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id-2864547/manage-virtual-memory-pagefile-windows.html

 

ψάχτο λίγο και βάλε να κάνουν διαχείριση τα windows !

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Ναι ssd εχω αλλα δεν εχω τη παραμικρη ιδεα απο αυτες τις ρυθμησεις που ανεφερες, αν το αφησω απλα ετσι και κλικαρω απο τα settings του game το ''ignore suggested limits'' που ουσιαστικα απενεργοποιει τις ειδοποιησεις αυτες θα ειμαι οκ?

 

 Κατι αλλο, σημερα εκανα απο περιεργεια επειδη γενικα πειραματιζομε με αυτα ενα τεστ να δω αν τρωει bottleneck η gpu και απο οτι παρατηρησα με το afterburner σηνηθως κατα το gameplay εχω 100% gpu usage που σταδιακα για καποια δευτερα μπορει να πεσει πιο χαμηλα αλλα στη πλειοψηφια ειναι στο 100% και ο cpu κυμαινετε γυρω στα 25%-35%

 

 Κατα τα αλλα μια χαρα smooth τρεχει το game σχετικα και σε γενικες γραμμες αλλα στα παραπανω στατιστικα παιζει να τρωει ''μπουκαλι'' η gpu?

Έγινε επεξεργασία από giorgosmc
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.