Jump to content



Grand Theft Auto V [GTA V]


wrong method

Recommended Posts

Θελω να ξεκλειδωσω τα upgrades του LS Customs στο online, αλλα απαιτουνται υπερβολικα πολλες νικες σε races με εστω εναν αντιπαλο.

Αναζητω οποιον γουσταρει να συνεννοηθουμε σε κανα μικρης διαρκειας race και να αφηνει ο ενας τον αλλο εν'αλλαξ να κερδιζει, ωστε να ξεκλειδωσουμε τα upgrades.

 

Befriend javaneze και στειλτε πμ. στο social club.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το story και παρακαλώ οι απαντήσεις σε spoiler για να μην το χαλάμε σε όσους είναι σαν εμένα και ακόμα παίζουν χαλλλαρά απολαμβάνοντας το game χωρίς cheats και breakthroughs.

 

Παίζω περίπου 10 ημέρες.
μόλις πέρασα την αποστολή με τη ληστεία της τράπεζας με τις αντιαρματικες στολες και τα minigun.
έχω κάνει όλα τα strangers and freaks που βγαίνουν στο κάθε χαρακτήρα.
ορισμένα stats είναι ακόμα χαμηλά. να τα ανεβάσω κι άλλο ή να συνεχίσω το story.
Σε χρήματα πάντως η αίσθηση με όσα διάβαζα είναι οτι δε θα είχα ποτέ πρόβλημα αλλά μέχρι και το bank assault ήμουνα με καμιά 100άρα χιλιάρικα στον καθένα που αν πήγαινα για ψώνια σε ρούχα ammunation και car-bike upgrades έπεφταν κατακόρυφα.
Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με stock market.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το story και παρακαλώ οι απαντήσεις σε spoiler για να μην το χαλάμε σε όσους είναι σαν εμένα και ακόμα παίζουν χαλλλαρά απολαμβάνοντας το game χωρίς cheats και breakthroughs.

 

Παίζω περίπου 10 ημέρες.

μόλις πέρασα την αποστολή με τη ληστεία της τράπεζας με τις αντιαρματικες στολες και τα minigun.

έχω κάνει όλα τα strangers and freaks που βγαίνουν στο κάθε χαρακτήρα.

ορισμένα stats είναι ακόμα χαμηλά. να τα ανεβάσω κι άλλο ή να συνεχίσω το story.

Σε χρήματα πάντως η αίσθηση με όσα διάβαζα είναι οτι δε θα είχα ποτέ πρόβλημα αλλά μέχρι και το bank assault ήμουνα με καμιά 100άρα χιλιάρικα στον καθένα που αν πήγαινα για ψώνια σε ρούχα ammunation και car-bike upgrades έπεφταν κατακόρυφα.

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με stock market.

Στα stats αν βαριεσαι να κουραζονται σε τρεξιμο/ποδηλασια, τερματισε το stamina.

Tα αλλα αδιαφορα.

Τα χρηματα δεν ειναι ποτε πολλα μεχρι να ειναι αργα.

Μολις κανεις την πρωτη καλη μπαζα τσεκαρε τους οδηγους για stock market. π.χ.

Εγω το εκανα μετα την τελευταια μπαζα και τωρα ο καθε χαρακτηρας εχει 1,5+ Δις $ αλλα τι να τα κανεις αφου εχει τελειωσει το story.

 

Mην κανεις upgrades σε ασχετα οχηματα πλην αυτα των χαρακτηρων σου. Ειναι πεταμενα λεφτα.

Αντιθετα δεν ειναι στο online που τα διατηρεις και δεν "χανονται" οπως στο στορυ.

 

Hobbies ειναι τα darts, να πηγαινεις για ποτο κτλ. Τα μονα random που μενουν ειναι αυτα απο τις επιχειρησεις που αγοραζεις, που ειναι μικρα και αδιαφορα.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόλις ανεβάσω τους χρονισμούς της 290 έχω artifacts; Ακόμα και 50Mhz πάνω τα εμφανίζει. Oι default χρονισμοί είναι 1000 core clock και 1300 memory clock ενώ η θερμοκρασία δεν ξεπερνά τους 78 βαθμούς και drivers έχω τους 15.4, τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόλις ανεβάσω τους χρονισμούς της 290 έχω artifacts; Ακόμα και 50Mhz πάνω τα εμφανίζει. Oι default χρονισμοί είναι 1000 core clock και 1300 memory clock ενώ η θερμοκρασία δεν ξεπερνά τους 78 βαθμούς και drivers έχω τους 15.4, τι παίζει;

Οταν λες artifacts εννοεις κατι ασπρακια εκει που τελειωνει η ασφαλτος? Γιατι εμενα αυτα μου τα κανει καποιες φορες χωρις oc στην vga...

Link to comment
Share on other sites

κάτι που έχει να κάνει με το crew: Noob greek players,γιατί δεν ξέρω πόσοι είναι στο steam group του.
http://steamcommunity.com/groups/NoobGreekPlayers#announcements/detail/191747041690205066 
 

Τις τελευταιες εβδομαδες το online του gta v εχει κατακλυστει από hackers που χαλανε την εμπειρια του παιχνιδιου για οσους παιζουν κανονικα,οι οποιοι κινδυνευουν ακομα και με ban. 

Σαν crew καταδικαζουμε αυτές τις πραξεις επειδη ειμαστε εδώ για να παιζουμε και να ευχαριστιομαστε το παιχνιδι χωρις να το καταστρεφουμε για αλλους παικτες. 
Επειδη ακριβως τα hack εχουν γινει ευρεως γνωστα και ευκολα προσβασιμα πρεπει να παρουμε θεση και να αντιμετωπισουμε την κατασταση αρχιζοντας εκ των εσω και απαγορευοντας στα μελη να χρησιμοποιουν hack στο Online κομματι του παιχνιδιου. Ειμαστε εδώ για να περναμε καλα, keep gaming. 

ΥΓ¨ 
Όποιο μέλος πιαστεί με hack,θα απομακρίνεται από το crew+group+ teamspeak.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόλις ανεβάσω τους χρονισμούς της 290 έχω artifacts; Ακόμα και 50Mhz πάνω τα εμφανίζει. Oι default χρονισμοί είναι 1000 core clock και 1300 memory clock ενώ η θερμοκρασία δεν ξεπερνά τους 78 βαθμούς και drivers έχω τους 15.4, τι παίζει;

Προφανως ο πυρηνας δεν σηκωνει τα 50ΜHz στο ρευμα που παιρνει αλλα και στο συγκεκριμενο παιχνιδι.

Δεν πουσαρουν ολα τα παιχνιδια το ιδιο μια gpu.

Μπορει και με +100MHz να βγαζει ανετα max payne 3 π.χ. και στο gtaV και με +10 να κρασαρει, στο ιδιο δεδομενο ρευμα.

Παντως αν παιζεις σε 1080p ειναι σχεδον περιττο το OC με την καρτα που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ ότι είναι περιττό απλά μέσο όρο είναι στα 40fps, πέφτει και στα 30 σε πολλά σημεία. Ολα full είναι βέβαια εκτος από το MSAA που είναι κλειστό. Παίζει λογικά ρόλο το ότι δεν είναι και αγορασμένο αλλά από τη στιγμή που η κάρτα τραβάει γιατί να μην την ανεβάσω; Απ ότι είδα όμως και σε γειτονικό φόρουμ λένε πως γενικά το GTA έχει θέμα με το o/c.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα quest να φτασω το 100%. Θα μου βγει η παναγια το ξερω (το καταλαβα σημερα που εφαγα 3 ωρες να βρισκω τα 50 σκισμενα κομματια των γραμματων για να βρω τον δολοφονο μιας τυπισσας)...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.