Jump to content



Grand Theft Auto V [GTA V]


wrong method

Recommended Posts

μπορούμε να κάνουμε τον @tragikos να εμφανιστεί;

Είναι μεγάλος μαφιόζος!

Θα ήθελα να τελειώσω πρώτα το main story. Προς το παρόν αν και έχω παίξει λίγο online, νιώθω ότι με αποσπάει από το "ζήσω" το παιχνίδι. :p

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να τελειώσω πρώτα το main story. Προς το παρόν αν και έχω παίξει λίγο online, νιώθω ότι με αποσπάει από το "ζήσω" το παιχνίδι. :p

ναι,στο online και γω κάθομαι,αν και είχα πει να μην παίξω μέχρι να το τελειώσω,με ζάλισαν και πήγα Mp.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου την έσπασε είναι με το blur σε φάση να προχωράω και το πρώτο αμάξι που συναντώ να είναι θολό για λίγο μέχρι να φτιάξει καθαρά η εικόνα,ενώ υπήρχαν και  άλλες στιγμές που το συναντούσα.Τώρα πηγαίνει καλύτερα που έκανα αλλαγές στις ρυθμίσεις αλλά τα fps είναι μεταξύ 40-60.

 

Τα δικά σας settings πώς τα έχετε?

Η θολουρα feauture ειναι ρε μαν, oχι bug. Δεν θελει ρυθμισεις.

Αν δεν σου αρεσει βαλε το setting "In-Game depth of field effects" σε OFF .

 

Tα παρακατω settings ειναι με 4790k@ 4.4GHz, 16 gb ram & gtx780.

Δεν εχω βαλει frame-ομετρητη αλλα το παιχνιδι ειναι περα για περα smooth,

διχως κολληματα ανεξαρτητως ωρας, καιρου, τοποθεσιας ή σκηνικου.

 

Το παιζω full screen 1920*1200, το παρακατω λεει windowed επειδη τραβαγα τα screenshots.

post-42806-0-52709600-1430841763_thumb.j

Έγινε επεξεργασία από javaneze:
Link to comment
Share on other sites

Η θολουρα feauture ειναι ρε μαν, oχι bug. Δεν θελει ρυθμισεις.

Αν δεν σου αρεσει βαλε το setting "In-Game depth of field effects" σε OFF .

 

Tα παρακατω settings ειναι με 4790k@ 4.4GHz, 16 gb ram & gtx780.

Δεν εχω βαλει frame-ομετρητη αλλα το παιχνιδι ειναι περα για περα smooth,

διχως κολληματα ανεξαρτητως ωρας, καιρου, τοποθεσιας ή σκηνικου.

 

Το παιζω full screen 1920*1200, το παρακατω λεει windowed επειδη τραβαγα τα screenshots.

attachicon.gifgtavsettings.jpg

Δέν έχει να κάνει με το in game depth of field effects αλλά με το AA η συγκεκριμένη θολούρα.Με ένα search στο ίντερνετ θα δείς πώς γίνονται διάφορες συζητήσεις απο όσους θέλουν να απαλαγούνε απο αυτό,που λέμε το fxaa ήταν η αιτία.

Έγινε επεξεργασία από AperfectCircle
Link to comment
Share on other sites

performance BATCH file

 

ανέβασα στο dropbox μου,τα .bat αρχεία,μόνο που κλείδωσα το .rar για ευνόητους λόγους.

 

Είναι δυο αρχεία,ένα για steam εκδόσεις,και ένα για rockstar client/retail,ότι έχει ο καθένας το κάνει paste στην επιφάνεια εργασία του.(Για τις μαϊμουδιάρικες εκδόσεις δεν γνωρίζω εαν τρέχει).

Το bat είναι και για online και για single player mode.

 

Από κει και πέρα,θα τρέχετε πάντα το .bat αρχείο μόνο!! για να μπαίνετε στο παιχνίδι,και όχι το .exe του,εαν θέλετε να λειτουργεί αυτό που κατεβάσατε.

Θα δείτε μια cmd οθόνη που θα σας λέει να πατήσετε κάποιο πλήκτρο ή να περιμένετε κάποιον χρόνο,μην πατήσετε τίποτα,απλώς περιμένετε,και μόλις τρέξει το παιχνίδι,μετά από λίγο τίθεται σε λειτουργία η εντολή του bat.

Το bat τρέχει αυτόματα το single player του παιχνιδιού,αλλά από κει μπορείτε να διαλέξετε να μπείτε online εννοείται.

 

GTApower

 

rar pass:

xtrm2k15

 

Με το bat,πείτε τέλος σε downgrade των γραφικών σας,και το σπάσιμο του κεφαλιού σας γιατί νερώνουν τα γραφικά ή δεν εμφανίζονται οι δρόμοι και τα κτήρια γρήγορα και πείτε τέρμα στα pop ups τους.Και γιατί έχετε low performance ενώ θα έπρεπε να είναι αλλιώς τα πράγματα.

Το batch αρχείο,ουσιαστικά κάνει το παιχνίδι να τρέχει σε highest priority,κάτι που αποτυγχάνει να κάνει το παιχνίδι από μόνο του,με αποτέλεσμα να μην παίρνει όλη την ισχύ από το pc μας.

 

thank us later

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω χαλασει το bat, αλλαξα τη διαδρομη οπως εδειξα και βγάζει το λάθος. Εγω δεν το εχω στον C αλλα σε εξωτερικο. Εκτός απο αυτο δεν εχω αλλάξει κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.