Jump to content



Grand Theft Auto V [GTA V]


wrong method

Recommended Posts

Aλλα 350 mb μια μερα μετα ...

Ξερεις κανεις αν αναφερουν καπου τις βελτιωσεις που φερνει το καθε update;

 

Με το προχθεσινο παντως δεν εφυγε το error που πεταει που και που και κλεινει το παιχνιδι αποτομα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aλλα 350 mb μια μερα μετα ...

Ξερεις κανεις αν αναφερουν καπου τις βελτιωσεις που φερνει το καθε update;

 

Με το προχθεσινο παντως δεν εφυγε το error που πεταει που και που και κλεινει το παιχνιδι αποτομα.

 

 

If you have been playing Grand Theft Auto V with any mods installed on the PC, then you may find that they stop working after the latest patch. New reports are saying that patch 350.1 fixes up some bugs and stability issues but is also breaking a number of mods.

Now this isn’t too surprising as mods are not officially supported in Grand Theft Auto V. However, soon after release, file tinkerers found a way around Rockstar’s limitations and began making a variety of simple mods, like trainers. The mod creators should be able to update their mods for compatibility with the latest patch but until they do, you might want to hold off on updating your game.

 

πηγή

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι οπτικά είναι πάρα πολύ καλό,για gameplay δεν θα μιλήσω γιατί το παιχνίδι έχει 2 χρόνια που έχει κυκλοφορήσει και όλοι πάνω κάτω ξέρουμε πόσο τρομερή δουλειά έχει κάνει η rockstar games.Απλά ήθελα να πώ ότι η 970 τα βρίσκει λίγο σκούρα και δεν το περίμενα..αν βάλεις msaa και γενικά κάνεις διάφορα ώστε μην έχεις αυτό το χαζό blur,τα fps δεν μένουν σταθερά 60.

 

Με βοήθησε ένα παιδί και κάναμε τις ρυθμίσεις απο το panel της nvidia ώστε να έχω καλύτερο αποτέλεσμα.Δηλαδή ενεργοποιήσαμε το mfaa,το anisotropic filtering x16(παρόλο που το έχω και μέσα στο GTAV)+διάφορα ακόμα.

 

Είχα τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού απο το nvidia experience αλλά ανέβασα το post fx σε ultra,κατέβασα το softest shadows σε softest,έβαλα msaa x2 και θα βάλω και το fxaa on,τα υπόλοιπα είναι σε very high κτλπ για να μην γράφω πολλά.

 

Αυτό που μου την έσπασε είναι με το blur σε φάση να προχωράω και το πρώτο αμάξι που συναντώ να είναι θολό για λίγο μέχρι να φτιάξει καθαρά η εικόνα,ενώ υπήρχαν και  άλλες στιγμές που το συναντούσα.Τώρα πηγαίνει καλύτερα που έκανα αλλαγές στις ρυθμίσεις αλλά τα fps είναι μεταξύ 40-60.

 

Τα δικά σας settings πώς τα έχετε?

Έγινε επεξεργασία από AperfectCircle
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ολα καλά με το παιχνιδι αλλά τραγικά μικρό το story. Εν το μεταξυ δεν μπορείς να έχεις πολλά γκαράζ και μετα το τέλος του story δεν μένουν και πολλά να κάνεις πέρα απο το online.

Έγινε επεξεργασία από gaaragr
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εχω ολα ανοιχτα και τερμα εκτος του fxaa vsync και κατω απο 87 fps δεν εχω δει και αυτα το πρωι στην εθνικη. Οπουδοιποτε αλλου ειναι στα 120-130 και το οταν νυχτωνει 185+

Link to comment
Share on other sites

Εγω τα εχω ολα ανοιχτα και τερμα εκτος του fxaa vsync και κατω απο 87 fps δεν εχω δει και αυτα το πρωι στην εθνικη. Οπουδοιποτε αλλου ειναι στα 120-130 και το οταν νυχτωνει 185+

Τι περιμενεις, να μην παιζει καλα με τατιανες sli;;;; [emoji12]
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν με βλεπω να αλλαζω καρτες για αρκετο καιρο, αυτα τα fps τα εχω σε ολα τα παιχνιδια που παιζω BF4 140 fps,Assetto corsa με μια καρτα 150 Και διαφορα αλλα. Με το occulus δεν ξερω τι θα παιξει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλιώς θα έβγαζαν κανένα φράγκο? 2 χρόνια ξεζούμισαν ότι μπόρεσαν και μετά το έβγαλαν στο PC όπου πιστεύω πάνω από το 50% το κατέβασαν. Οπότε όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.