Jump to content




mchls

Recommended Posts

  • Replies 216
  • Created
  • Last Reply

με το συστημα της υπογραφης

αρχικες ρυθμισεις

attachment.php?attachmentid=55117&stc=1&d=1362893351

attachment.php?attachmentid=55118&stc=1&d=1362893375

Με Ultrex και FXAA αντι για 2Χ SSAA

attachment.php?attachmentid=55119&stc=1&d=1362893393

Με απλυτα και λιγδιασμενα μαλλια αλλα με 2Χ SSAA

attachment.php?attachmentid=55120&stc=1&d=1362893458

Με απλυτα και λιγδιασμενα μαλλια και FXAA

attachment.php?attachmentid=55121&stc=1&d=1362893458

εχω την αισθηση οτι εχω λιγο χαμηλα γενικως νουμερα ;

ερωτηση, τι σκ@τ@ διαφορα εχει το SSAA απο το FXAA γιατι στην οθονη μου δε μπορω να τη βρω με τιποτα.

in game παντως με ultrex και fxaa vsync on δε πεφτει κατω απο 58-60 πουθενα...

post-190-1416077130,5167_thumb.jpg

post-190-1416077130,6369_thumb.jpg

post-190-1416077130,6823_thumb.jpg

post-190-1416077130,7408_thumb.jpg

post-190-1416077130,8191_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

με το συστημα της υπογραφης

αρχικες ρυθμισεις

attachment.php?attachmentid=55117&stc=1&d=1362893351

attachment.php?attachmentid=55118&stc=1&d=1362893375

Με Ultrex και FXAA αντι για 2Χ SSAA

attachment.php?attachmentid=55119&stc=1&d=1362893393

Με απλυτα και λιγδιασμενα μαλλια αλλα με 2Χ SSAA

attachment.php?attachmentid=55120&stc=1&d=1362893458

Με απλυτα και λιγδιασμενα μαλλια και FXAA

attachment.php?attachmentid=55121&stc=1&d=1362893458

εχω την αισθηση οτι εχω λιγο χαμηλα γενικως νουμερα ;

ερωτηση, τι σκ@τ@ διαφορα εχει το SSAA απο το FXAA γιατι στην οθονη μου δε μπορω να τη βρω με τιποτα.

in game παντως με ultrex και fxaa vsync on δε πεφτει κατω απο 58-60 πουθενα...

Με fxaa δεν πέφτει αλλα με msaa ναι.διαφορες στο οπτικο αποτελεσμα δεν εχει τουλαχιστον δεν διακρινεται στο ανθρωπινο ματι.Σε φορουμ καπου εξω φιαβασα οτι το αποτελεσμα του fxaa ειναι ιδιο με msaa 8x χωρις να πεφτουν τα καρε.οποτε αστο ετσι ειναι η καλυτερη επιλογη.εγω ετσι το εχω σε ολα τα παιχνιδια.οσο και να προσπαθησα να δω διαφορα με msaa δεν ειδα πουθενα σε κανενα παιχνίδι το ιδιο ισχυει και για ssaa.

Link to comment
Share on other sites

29.90 ευρώ για τέτοια παραγωγή είναι λουκούμι. Μακάρι να παίζανε ίδιες τιμές και σε άλλα games.

που το ειδες ρε συ 29,90 να το κατεβασω αν ειναι γιατι το περιμενω αυριο απο τον 8ειο:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Στο γνωστό κατάστημα απο π το πήρα εγω. Ετοιμος για την 50αρα αλλα μόλις πήγα εκεί έχει και πιο απλή έκδοση με 29.90. Και στο steam τόσο πρέπει να έχει αν πας στο μικροσιτε του game λογικά θα μπορείς να διαλέξεις την έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

εχω φρικαρει, ειμαι στο τελευταιο boss αυτον που πρεπει να τον σκοτωσεις στο κεφαλι, παταω το μαμημενο το F αλλα τριχες, παντα με πιανει αυτος και δε μπορω να τον σκοτωσω. τι διαολο γινεται ;

edit

μετα απο 1,5+ ωρα προσπαθειας και αφου εγραψα εδω... το περασα με τη πρωτη..... ελεος...

Link to comment
Share on other sites

τελικα ηταν το πρωτελευταιο Boss εκεινο το τελευταιο ειναι πιο ευκολο :p

δεν ειναι spoiler ρε συ, αφου μολις αρχισει η μαχη σου λεει τι να κανεις, απλα εμενα ειχε κολησει ο εγκεφαλος μου.

α το τελειωσα με 69%, ξαναπω τωρα να βρω και τα κρυμενα tombs.

οποιος δε το εχει παιξει να το παιξει αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

To πήρα χθες απο φίλο για να δω αν το σηκώνει η κάρτα και αν εχω frame drops αλλα και γενικότερα να νιωσω την συνολική εμπειρία. Μετα απο 2 ώρες έχω να πω τα εξής.

Ας ξεκινήσω απο τα καλά:

1. Φοβερά γραφικά ακόμα αντέχει η καρτάρα μου (GTX275) τα πάντα τάπα με λίγο πεσμένα τα antializing και έχω avg 55+ frames.

2. H Lara ειναι κουκλάρα και τα πλάνα του σκηνοθέτη προς τις χαράδρες ειναι σκανδαλωδώς πολλά. icon_razz.gif

Πάμε στα υπόλοιπα.

1. Aν δεν είχα ακουστικά, σίγουρα θα χτυπούσε το κουδούνι απο τις γειτόνισσες ωστε να με ρωτήσουν πιο ειναι το μυστικό μου και αντέχω 2 ώρες αλλα και πως τις φτάνω ως τον θεό…. icon_biggrin.gif

2. Γραμμικό του Κ3ρ@τ@, κινηματογραφικό oscaρικής ερμηνείας. Είναι 2 πράγματα που δεν μου αρέσουν πάντα και σίγουρα οχι στον συγκεκριμένο τίτλο

3. Click, click, click, πατα Α να μην σε φαει το λυκάκι, πάτα αριστερά να μην σε φάει το βραχάκι. Εμετική πρόοδος αν την αποκαλεί έτσι η νέα γενιά παιχνιδιών.

4. Γρίφοι για πλάκα, SURVIVAL VIEW? WTF?? Μέχρι και το δύσμοιρο παραδοσιακό διαμαντάκι κράτησαν για να σου δείχνουν την σωστή πορεία.

5. Upgrade τα οπλα μαζευοντας πόντους; Μάλιστα. Ωστε λοιπον ετσι γίνεται το τσεκουράκι απο ξύλινο, μεταλλικό – μαζεύοντας πόντους και αφου κάτσεις στην φωτιά.

6. Δεν γνωρίζω πως θα μπορέσουν να δικαιολογήσουν την τόση σαβούρα πάνω στο νησί αλλα θα δούμε. Τόσα αεροπλάνα απλα πεταμένα απο εδω και απο εκεί δεν νομίζω να υπάρχουν σε καμια στατιστική. Ουτε στο τρίγωνο των βερμούδων τόσο junkie.

Αυτα πρόφτασα να δω στον χρόνο που το έπαιξα. Έφτασα στον πρώτο και καλά τάφο με το αεροπλάνο πάνω στα δέντρα και εκανα upgrade το τσεκούρι για να ανοίξω την επόμενη πόρτα.

-Toνίζω ειναι η προσωπική μου γνωμη σαν λάτρης των παλιών καλών TR.

- Ο σκηνοθέτης ειναι μάλλον S&M με όλο βάζει το Λαράκι να χτυπάει. :mamba:

Ουσιαστικά με βρίσκετε λίγο αντίθετο, το παιχνίδι δεν εχει πρόκληση καμία. Σε πολλά σημεία απλά πατάς το μπροστά και η Λάρα προχωρά κάνωντας οτι πρέπει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.