Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Τέλος το The Banner Saga. Ωραία γραφικά, καταπληκτική μουσική, ενδιαφέρον σενάριο, απλοικό σύστημα μάχης αλλά απαιτητικό. Πολύ καλό game, μου άρεσε πολύ με 2 μόνο αρνητικά. Μικρή διάρκεια και replayability.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το The Banner Saga. Ωραία γραφικά, καταπληκτική μουσική, ενδιαφέρον σενάριο, απλοικό σύστημα μάχης αλλά απαιτητικό. Πολύ καλό game, μου άρεσε πολύ με 2 μόνο αρνητικά θετικά. Μικρή διάρκεια και replayability.

Χάρη σου κάνουν για να προλαβαίνεις να παίξεις :).

Εγώ μόλις "τέλειωσα" το Watchdogs, και με πιάνει το OCD μου για όλους τους παράπλευρους στόχους που δεν πρόκειται να ολοκληρώσω. Ετυμηγορία: δεν ήταν τόσο κακό όσο περίμενα. Το σύστημα χειρισμού που κληρονόμησε από τις κονσόλες είναι ενοχλητικό, και δεν το συνήθισα εντελώς. Για το είδος του, έχει αρκετά ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά που το κάνουν να ξεχωρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω έτσι. Με πνίγει, με τρέχει από την αρχή μέχρι το τέλος, δεν με αφήνει να το ευχαριστηθώ. Παλιά, με το που τελείωνα ένα playthrough στο UFO Enemy Unknown, ξεκινούσα νέο. Τώρα πια δεν με τραβάει.

Το ίδιο ένοιωσα και με Blackguards και Expedition Conquistadors. Μου άρεσαν πολύ αλλά δεν με τραβούσαν να τα ξαναξεκινήσω.

Link to comment
Share on other sites

Euro Truck Simulator 2

Εχω παιξει 15 ωρες σε 4 περιπου μερες.

Μακαρι να ειχε βγει οταν ημουν φοιτητης.

Είχα λιώσει το 1 αλλά και τα 18 wheels of steel haulin όταν σπούδαζα. Μαζί με call of duty και act of war!! Μετά κάναμε lan με τους από πάνω και λιώναμε στο unreal turnament!!!

Τι ωραίες εποχές ήταν!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Sherlock Holmes Crimes and Punishment.

Ποιό φιλικό και εύκολο σε σχέση με τα προηγούμενα (κανένα δεν είχα καταφέρει να τερματίσω!), σου κρατάει το χέρι πολλές φορές ενώ άλλες σε αφήνει να κάνεις λάθος, με ωραίες ιστορίες-τοποθεσίες-χαρακτήρες, πολύ καλό voice-acting.

Στα αρνητικά τα ηλίθια σημεία όπου χειρίζεσαι τον σκύλο(!!!), η μικρή διάρκεια αλλά μάλλον φταίει ότι το απόλαυσα και ήθελα παραπάνω, ενώ δεν υπήρχε interogation όπως ακριβώς το φανταζόμουν στο στιλ του LA Noire.

Πολλή καλή προσπάθεια, αξίζει να το δοκιμάσετε για χαλαρό gaming.

Link to comment
Share on other sites

Είχα τερματίσει φέτος το Testament of Sherlock Holmes.

Τίγκα στα IQ test ήταν. Αν και παλεύονταν με λίγο πειραματισμό τα δυσκολότερα, ήταν άσχετα με την όλη εμπειρία και αφαιρούσαν πόντους. Είναι και αυτό έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2-3 μέρες έβαλα το heroes & Generals.

Δεν θα το χαρακτήριζα άσχημο, αν και έχει αρκετά θεματάκια...

(balancing, equipment, πολύ ακριβώς εξοπλισμός αν δεν είσαι member, και άλλα)

Μία πολύ καλή ιδέα αλλά έχει πολύ δουλειά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

The Binding of Isaac (+dlc) :clap:

Το έχω εδω και παρα πολυ καιρο απο καποιο bundle, αλλα ποτέ δεν μπηκα στον κόπο να ασχοληθω.

ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ! Έχω παιξει πανω απο 25 ωρες τις τελευταιες 4 μέρες.

Παιχνιδάρα, τερμα εθιστικό, καθόλου βαρετο λογω του ότι ειναι randomly generated σε καθε run, ευκολο στο χειρισμο αλλα μπορει να γίνει υπερβολικα δυσκολο να νικήσεις.

Όσοι δεν το εχετε παιξει, βουρ.

Link to comment
Share on other sites

Kunio Kun no Nekketsu Soccer League και δεν είμαι καλά δεκαπέντε χρόνια μετά.

[ame]www.youtube.com/watch?v=pPiAEg-eqoY[/ame]

[ame=www.youtube.com/watch?v=gOi5uet1QMs]Kunio Kun no Nekketsu Soccer League - Technos Cup - YouTube[/ame]

Έγινε επεξεργασία από soulclaimer
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη βλακεία και ξεκίνησα XCOM απρογραμμάτιστα. Εϊναι χειρότερο (καλύτερο?) ακόμα κι από το Civilization στο να σου τρώει χρόνο. Δεν το θυμόμουν έτσι από τα παλιά τα χρόνια (ΤΜ).

Άμα έχεις και το expansion, σταμάτα.

Βάλε το Τhe Long War (mod). Βάλτο στο ευκολότερο επίπεδο δυσκολίας.

Ξανα-άρχισε.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη βλακεία και ξεκίνησα XCOM απρογραμμάτιστα. Εϊναι χειρότερο (καλύτερο?) ακόμα κι από το Civilization στο να σου τρώει χρόνο. Δεν το θυμόμουν έτσι από τα παλιά τα χρόνια (ΤΜ).

Γιατι το original Xcom μπορούσες να το συνεχίζεις μήνες ολόκληρους και να μην έχει τελειώσει. Ειδικά στο normal και αν είχες και λίγη εμπειρία από το tech tree.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.