Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Τα Gothic έχω παίξει (το 2 είναι μακράν το καλύτερο). Είχα δοκιμάσει το Arcania, αλλά δε μου άρεσε διότι το gameplay δεν τους έμοιαζε . Λογικό εφόσον δεν ήταν φτιαγμένα από Piranha Bytes. Από εκεί και πέρα έπαιξα αλλά δεν τελείωσα το πρώτο Risen, του οποίο το gameplay είναι ίδιο με τα Gothic. Το 2 το αγνόησα λόγω ιστορίας και περιμένω το 3ο.

Link to comment
Share on other sites

Τα Gothic έχω παίξει (το 2 είναι μακράν το καλύτερο). Είχα δοκιμάσει το Arcania, αλλά δε μου άρεσε διότι το gameplay δεν τους έμοιαζε . Λογικό εφόσον δεν ήταν φτιαγμένα από Piranha Bytes. Από εκεί και πέρα έπαιξα αλλά δεν τελείωσα το πρώτο Risen, του οποίο το gameplay είναι ίδιο με τα Gothic. Το 2 το αγνόησα λόγω ιστορίας και περιμένω το 3ο.

Μια απο τα ίδια για το risen 2 μου είναι αδιάφορο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΨΥΧΩΣΗ !

καθε φορα που τελειωνω ενα παιχνιδι πριν παω στο επομενο παιζω ενα Brutal legends (ειμαι στην 5η φορα νομιζω:hehe: και το βγαζω πια σε χρονο dt)

τετοιο κολλημα εχω να φαω απο την εποχη που ειχαμε τα arcade machines (τοτε τα λεγαμε ουφακια) και τα φλιπερακια με τα δεκαρικα και τα εικοσαρικα :rofl:

ΑΥΤΟ ΤΟ GAME ΕΙΝΑΙ Ε Π Ο Σ και ο οργασμος του καθε μεταλλα (οποιος πει πως δε θα ηθελε να ζουσε μεσα στον κοσμο του να πα να κανει headbanging με τσιφτετελια σε ελληναδικο και να βαλει ενα κλαρινο... εχμμμ.... τι λεγαμε?... ναι, φοβερο game:rofl:)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν το τερματισα αλλα ναι πολυ χαβαλετζιδικο παιχνιδακι και με το καλυτερο menu everrrrrr!

γιατι καλε? που κολλησες?

απλο action-rts ειναι δεν ειναι δα και κανα στριφνο adventure για να πεις πως στην εσπασε η το βαρεθηκες...

Αν κολλησες στο τελικο boss θελει απλα τεχνικη

(ειναι και το μονο σημειο του game που μπορει να σε δυσκολεψει την πρωτη φορα)... βαρας μονο το boss με range skills (με την clementine ντε αφου εχεις περασει απο τον guardian of metal -ozzy- κι εχεις max-αρει ) και δε σε ενδιαφερει ποσο ξυλο τρως απο τα υπολοιπα mobs

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΨΥΧΩΣΗ !

καθε φορα που τελειωνω ενα παιχνιδι πριν παω στο επομενο παιζω ενα Brutal legends (ειμαι στην 5η φορα νομιζω:hehe: και το βγαζω πια σε χρονο dt)

τετοιο κολλημα εχω να φαω απο την εποχη που ειχαμε τα arcade machines (τοτε τα λεγαμε ουφακια) και τα φλιπερακια με τα δεκαρικα και τα εικοσαρικα :rofl:

ΑΥΤΟ ΤΟ GAME ΕΙΝΑΙ Ε Π Ο Σ και ο οργασμος του καθε μεταλλα (οποιος πει πως δε θα ηθελε να ζουσε μεσα στον κοσμο του να πα να κανει headbanging με τσιφτετελια σε ελληναδικο και να βαλει ενα κλαρινο... εχμμμ.... τι λεγαμε?... ναι, φοβερο game:rofl:)

μόλις το τελειώσα για 2η φορά.Οντως παρα πολυ καλο και οχι μονο για μετταλλαδες αλλα και γενικα για τους gamers.Story,combat,voice covers & songs ειναι top.

Τα rts στοιχεια του ειναι κάπως αλλά παλέυεται.Προσπαθώ να το 100% και μου εχουν μεινει κάτι bound serpents εκει στη ζουγκλα στη black tear περιοχη που ειναι παλουκια να τα παρεις.

Γενικά βολτάρω και ακούω μέταλ.Και στην pc version εχουν κανει καλη δουλεια απο αποψη optimization/quality.

thumbs up στην double fine!

Link to comment
Share on other sites

Τελος το AC4.

Ψαχνω κατι καλό σε αυτό το στυλ, action η hack & slash (σαν darksiders πχ), να παιζει με gamepad.

Εχω παιξει watch dogs, να σας προλαβω.

Κατα προτιμηση με μπολικο ξυλο.

Ακουω προτασεις. :T:

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε alpha invite για το Heroes of the Storm, δεν είμαι fan τον MOBA αλλά φαίνεται πολύ πιο ενδιαφέρον από τα υπάρχοντα, μιας και δίνει μια άλλη διάσταση με τα objectives τις κάθε πίστας για να κερδίσεις.

(και κλασικα D3:drool:)

Link to comment
Share on other sites

@Nick74

Το ξερω αλλα εψαχνα ενα ωραιο mmorpg (θα δοκιμασω και το archeage)

-Ναι εχει ακομα κοσμο οχι βεβαια οπως πριν λιγα χρονακια.

πριν λιγα χρονια θα προτεινα ως το καλυτερο mmorpg και το πιο υπερπληρη το King Of Kings3, αλλα πλεον δε λεει, κι οχι μονο γιατι δεν εχει πια καθολου κοσμο (επεσε μαζικη εγκαταλειψη) αλλα γιατι οι στοκοι που το καναν free 2 play πηγαν το lvl cap απο αρχικα 90 στα 120 βαζοντας 27 νεες subclass (γαμάτο) και μετα στα 180 με το μονο που να δικαιολογει το lvling απλα μια ηλιθια πανοπλια με κοστος σε itemshop 640 ευρω!!!

Επισεις βγαλαν το πιο ενδιαφερον pvp event και τοπ αλλαξαν με μια βλακεια (ποδοσφαιρο με pvp !!!), βγαλαν καμποσα items που ειχες με μισθο που εβγαζες ingame καθε μηνα και τα βαλαν μονο με item shop coins (διαχωρισαν τα coins τα οποια επαιρνες σε δυο κατηγοριες ) και και και, ετσι ενα απο τα πιο ενδιαφεροντα mmo το καναν σαν τα μουτρα τους...

Ετσι αντι να κανουν την αρπαχτη που φανταζοντουσαν αδειασαν οι σερβερς τοσο πολυ που αν μπεις και πας στο σημειο που γινονται οι αγοροπωλησιες μεταξυ βασιλειων (που καποτε πηγαινες και απο τον κοσμο εμπαινες με 10-15 fps) απλα δε βλεπεις ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ να στηνει μαγαζι!

πλεον δυστυχως δεν το προτεινω οπυτε στον εχθρο μου, και κριμα γιατι ηταν απιστευτο game, και δυστυχως δεν υπαρχουν ουτε p servers για το συγκεκριμενο

Και το rift χαλασε οταν εγινε free 2 play, αλλα οχι τοσο πολυ, αλλα φυσικα εχασε πολυ κοσμο

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.