Jump to content



Τι παίζετε αυτόν τον καιρό;


fantacid

Recommended Posts

Transistor_art.jpg

ειναι υπεροχο οταν platform παιχνιδακια καταφερουν να κανουν τα "συμβατικα¨" sex slaves τους :D

transistor λοιπον , φοβερη μουσικη , φοβερο artwork , ενδιαφερον gameplay .

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Banished. Αξιοθαύμαστη δουλεία από ένα και μόνο άτομο, πραγματικά έβαλε πολύ μεράκι, αν και δεν παραβλέπω βασικά προβλήματα με freezes, προβληματικό pathfinding και υπερβολικό micromanagement. Απαιτούσε πολύ προσεκτικές κινήσεις, τα αποτελέσματα των οποίων δεν φαίνονταν αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά πολύ Arma 3 Battle Royale(βοηθαει να έχεις 2ο άτομο το ίδιο εξαρτημένο με σένα :p ), Sniper Elite V2 Co-op campaign, να το τιμήσουμε τώρα που έγινε free, CS: GO(DMG), Dota 2(25h έχω στην ζωή μου σε mobas, αλλά μου μαθαίνει άτομο με 1000h σε dota :p )

Link to comment
Share on other sites

Murdered : soul suspect

Αν και δε θα ελεγα πως ειμαι και ο πιο τρελα φανατικος των adventure, καποια με κερδισαν με τη μια και τα εχω στα top games μου, και απ οτι δειχνει μεχρι τωρα μαλλον και αυτο το παιχνιδι εκει θα καταχωρηθει...

Καταπληκτικο σεναριο (αν και ενταξει, δε θα το ελεγα 100% πρωτοτυπο αφου εχει καποια στοιχεια sixth sense)

Ειχα ξεκινησει mafia 2 αλλα μολις επαιξα λιγο ανακαλυψα οτι ειχα παιξει την παρωδια του οποτε το παρατησα γιατι δε μπορουσα να παιξω σοβαρα

.

Έγινε επεξεργασία από Nick74
Link to comment
Share on other sites

Wolfenstein the new order απο τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει τα τελευταία χρόνια.

Θα συμφωνήσω, παρά τα 40 του giga ! :) είναι ότι πιο σταθερό και smooth έχω παίξει τελευταία με το αρχαίο μου pc ! Ούτε ένα crash ! άψογο !

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα Need for speed Rivals (λάτρης του Need for speed) αλλά βλέπω να το παρατάω, ως ένα ακόμα άχρηστο need for speed. Κάτι ήξερα που δεν το ξεκίναγα, αλλά διάβασα κάποιες καλές κριτικές και είπα να το παίξω. Αλλά με κουράζουν πολύ τα μεγάλα loading που έχει, και είναι και δύσχρηστο δυστυχώς. Για μένα το τελευταίο καλό need for speed ήταν το hot pursuit (2010) το οποίο ήταν πάρα πολύ καλό από πολλές πλευρές και τα shift μόνο για τις κάμερες μέσα στο αμάξι, που δυστυχώς όμως ήταν racing παιχνίδι (το έχουμε χιλιοδεί το έργο σε άλλα πολύ καλύτερα παιχνίδια), ενώ θα μπορούσε να ήταν πολύ καλό λόγω των καλών upgrades που είχε. Επίσης οι κάμερες πολύ λίγες στο rivals (μόνο 2). Να το συνεχίσω? είμαι ακόμα στις αρχές, αλλά προκοπή δεν βλέπω. Τι λέτε και σεις?

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Wolfenstein The New Order. Παιχνιδάρα, διασκεδαστικό μέχρι τέλους, οπλάρες, φοβερή μουσική (που μπορώ να βρω το soundtrack?) και πάνω απ'όλα μεγάλο σε διάρκεια και με αρκετή εξερεύνηση (για fps).

Δάκρυα συγκίνησης για την πίστα wolfenstein 3d.

Πάω για το Call of Duty Ghosts, αφού μετά από 6 μήνες που το έχω, τώρα έβγαλαν patch που δεν μου κρασάρει στο ξεκίνημα!!!

Link to comment
Share on other sites

MD φακινγκ K

Δεν έπαιξε κατευθείαν με dosbox, οπότε έφαγα ένα 3ωρο να προσπαθώ να βάλω drivers γραφικών σε vm με win95, 98 χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά ξαναδοκίμασα dosbox, σε 5 min έπαιζα

θυμόμουν τα ΠΑΝΤΑ μέσα στις πίστες :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Call of Duty Ghosts. Θα έκανε ωραία ταινία, αλλά σαν παιχνίδι ήταν πολύ βαρετό. Κακώς το ονόμασαν Ghosts, πιο πολύ για χασάπηδες μου έμοιαζαν, σφάζοντας ορδές από Λατινοαμερικάνους. Έχω την εντύπωση πως σε 5 ώρες Ghosts ξέκανα περισσότερους απ'ότι στο Wolfenstein. Αλλά τί να λέμε τώρα, το Wolfenstein είχε stealth system ενώ το Ghosts όχι.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το Call of Duty Ghosts. Θα έκανε ωραία ταινία, αλλά σαν παιχνίδι ήταν πολύ βαρετό. Κακώς το ονόμασαν Ghosts, πιο πολύ για χασάπηδες μου έμοιαζαν, σφάζοντας ορδές από Λατινοαμερικάνους. Έχω την εντύπωση πως σε 5 ώρες Ghosts ξέκανα περισσότερους απ'ότι στο Wolfenstein. Αλλά τί να λέμε τώρα, το Wolfenstein είχε stealth system ενώ το Ghosts όχι.

και μονο αυτό να έγραφες ....

δεν ήταν απλά χασάπηδες το ξεφτίλισαν, είπαμε είναι shooter , μου έχεις βάλει οτι τα πάνα έχουν καταστραφεί και ποιο πολύ ψάχνεις να βρεις που θα πεταχτούν εξωγήινοι παρά φαντάροι (πόσο μαλλον ο αριθμός αυτών που ήταν και αμπαλοι )

επισης κάτι βασικό , κάποτε μας τα έπρηζαν με τις υποβρύχιες αποστολες (οκ αλλαγή) μα στο διάστημα ? Ασε μας κουκλίτσα μου

το κακό είναι οτι τα όπλα που βλέπεις ( odin κλπ ) εχουν πάρει την ιδέα απο πραγματικά γεγονότα

αντι λοιπόν να δώσουν πόνο μας ζαλίζουν

το μονο διαφορετικό ήταν ο σκύλος που δεν είχε αρκετό ρόλο τελικά

τελείωσα το sniper elite V2 , ωραίο ήταν αλλα οταν δεν έχεις σενάριο βοήθα λίγο παραπάνω το καλό gameplay

θα ήθελα δυνατότητα tag των εχθρών , θα ήθελα λίγο ποιο πολλή νόημα στις αποστολές οχι "πήγαινε απο το Α στο Β και πρόσεχε γιατί στη μέση θα γίνετε τις πόπης " , επίσης ωραία τα physics αλλα κάποια στιγμή ήταν το μονο νόημα για να παίξεις

ελπίζω το 3το που θ αλλάξει και σκηνικό να έχει ποιο ενδιαφέρον

'

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.