Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Χρησιμοποιούσα τα Windows 8 περιστασιακά από την πρώτη τους evaluation release, και εδώ και περίπου 10 ημέρες δουλεύω μονίμως την έκδοση enterprise με την τρίμηνη διάρκεια σε δυό εγκαταστάσεις με διαφορετική γλώσσα. Όλα δουλεύουν ρολόι. Λίγες ρυθμίσεις χρειάζονται μόνο για messenger, χρηματιστήρια, αθλητικά, cloud κλπ., και όλα εντάξει. Το να συνηθίσω τη metro screen δεν μου πήρε πάνω από μια - δυό μέρες. Έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά εκεί στη Microsoft. Εξαιρετική.-

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κατάφερε κανείς να τρέξει το Hyper-V με windows xp?

Στο σύστημα της υπογραφής μετά από την ενεργοποίησή του και το απαραίτητο restart δεν...

Οι drivers στα windows 8 είναι οι embedded δεν έχω περάσει manual κάποιους.

Επίσης το σύστημα όπως τρέχει 24/7/365 στα 3.6Ghz @ 1.18V.

Το virtualization technology μέσω bios είναι ενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Client Hyper-V

Hardware και software requirements.

Φαίνεται ότι έχεις τα requirements.Τι έκδοση προσπαθείς να βάλεις από τα ΧP?Είναι SP3?Εμφανίζει κάποιο λάθος αν ναι σε ποιό σημείο όταν κάνεις το virtual machine ή όταν πάει να το ξεκινήσει?

Έγινε επεξεργασία από nucleus
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και συγνώμη αν έχει ξαναναφερθεί...έχετε παρατηρήσει πως όταν πας να βάλεις μια εικόνα για background στο desktop (με ανάλυση ίδια με αυτή που έχει και η οθόνη φυσικά) χαλάει εμφανώς η ποιότητα της;

Link to comment
Share on other sites

Το hyper-v μετά την ενεργοποίησή του, όπως σωστά αναφέρεται στο link που έβαλες, σε προτρέπει σε επανεκκίνηση.

Μετά την επανεκκίνηση δεν ξεκίνησαν τα windows 8 ποτέ, μόνο μέσω F8 και restore σε προηγούμενη κατάσταση.

Και λέω μήπως οι drivers των windows 8 πορκαλούν τέτοιου είδους πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ε ρε γελια (απο τις 26 του μηνα και μετα) οταν παει ο κοσμος που μολις εχει παρει pc - laptop με 8 και θελει να κανει τερματισμο...οι μισοι θα το αφηνουν ανοικτο συνεχεια και οι αλλοι μισοι θα το κλεινουν μονιμα απο το κουμπι!

τι καντηλια θα πεφτουν δε λεγεται !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ηθελα να ρωτησω μια ειναι η κορυφαια εκδοση για τα windows 8?

στο wikepedia ειδα πως δεν εχει ultimate εκδοση για αυτο ρωταω

Να υποθεσω πως ειναι η proffessional??

Link to comment
Share on other sites

Professional.

Ευχαριστω για την απαντηση

Επειδη θελω να τα περασω και εχω διαβασει ολες τις αποψεις του thread δεν ακουσα κατι περι ασυμβατοτητας

οποτε ερωτω οσουν τα εχω δοκιμασει

εαν υπαρχει προβλημα με προγραμματα

η μπορω να περασω κανονικα τα παιχνιδια και τα προγραμμα οπως autocad , Sap Tekla για την σχολη

και τα καθημερινα προγραμματα οπως nero etc

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από προγράμματα μέχρι τώρα ότι έχω δοκιμάσει δούλεψε κανονικά.

Δοκιμάσε να κατεβάσεις και να τρέξεις το παρακάτω. Είναι assistant και στο τέλος αφού ελέγξει hardware και software θα σου πει αν κάτι είναι ασύμβατο ή όχι.

Upgrade to Windows 8 - Microsoft Windows

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.