Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Εγκατάσταση από την αρχή δεν έχει σημασία.Κάτι πήγε στραβά από την αρχη για να μην παίζει ο bootloader των 8.Μπορείς να δοκιμάσεις πάντως πρώτα ένα repair των windows 8 και μετά νέα εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα refresh, και φτιαχτικε το boot loader. τωρα μου εμφανιζει κανονικα την οθονη για να διαλεξω λειτουργικο χωρις το προγραμμα, απλα πρεπει να εχω μεσα το cd. αυτο συμβαινει και σε αλλους ή πρεπει να τα ξαναβαλω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Εγώ τα δοκίμασα σε Virtual Box και πραγματικά δεν καταλαβαίνω πόσο πολύ έχει σαλέψει εκεί στην MS το μυαλό τους. Το metro είναι εμετικό, δεν προσφέρει απολύτως τίποτα στον desktop user. Όμως οι της MS αποφάσισαν ότι πρέπει να το φάμε στη μάπα και ταυτόχρονα να μην έχουμε Start menu. Έλα να μου πεις εμένα που έχω στο PC μου πάνω από 100 προγράμματα, πως θα τα βρίσκω χωρίς Start menu. Και από που και ως που τα παλαιομοδίτικα μονόχρωμα τετράγωνα κουτιά του metro είναι καλύτερα από τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας, για όποιον θέλει να τα έχει εκεί.

Πραγματική αηδία και απέχθεια μου προκαλεί το μετρό, και η μόνη περίπτωση να βάλω 8άρια κανονικά είναι πρώτον να απενεργοποιείται εντελώς αυτό το έκτρωμα και δεύτερον να υπάρχει start menu.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα δοκίμασα σε Virtual Box και πραγματικά δεν καταλαβαίνω πόσο πολύ έχει σαλέψει εκεί στην MS το μυαλό τους. Το metro είναι εμετικό, δεν προσφέρει απολύτως τίποτα στον desktop user. Όμως οι της MS αποφάσισαν ότι πρέπει να το φάμε στη μάπα και ταυτόχρονα να μην έχουμε Start menu. Έλα να μου πεις εμένα που έχω στο PC μου πάνω από 100 προγράμματα, πως θα τα βρίσκω χωρίς Start menu. Και από που και ως που τα παλαιομοδίτικα μονόχρωμα τετράγωνα κουτιά του metro είναι καλύτερα από τα εικονίδια στην επιφάνεια εργασίας, για όποιον θέλει να τα έχει εκεί.

Πραγματική αηδία και απέχθεια μου προκαλεί το μετρό, και η μόνη περίπτωση να βάλω 8άρια κανονικά είναι πρώτον να απενεργοποιείται εντελώς αυτό το έκτρωμα και δεύτερον να υπάρχει start menu.

Δε λέω ότι έχεις δίκιο ή άδικο...αλλά θυμάμαι την ίδια κουβέντα και όταν εμφανίστηκαν τα Vista με το νέο look. Μπορεί το UI να είναι το πρώτο πράγμα που φαίνεται, αλλά δεν θα καθορίσει αυτό τελικά εάν είναι καλό ή κακό το σύστημα. Ακόμη και εάν η ίδια η MS αποφασίσει να το κάνει υποχρεωτικό, τον 1ο μήνα θα έχουν κυκλοφορήσει λύσεις που θα τα κάνουν φτυστά Windows 7...

Επίσης μην ξεχνάς ότι η γρήγορη αναζήτηση του Start Menu υπάρχει και στο Metro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.