Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

οτι θα μου δουλευαν τα physx στα win 8!!! ουτε που το περιμενα και μαλιστα με καινουργιους drivers της nvidia πιστοποιημενους για win 8

Η 5970 μου μαζι με την 250 gts με ολα τα physx on και τεσταρισμενα με fluid mark bench!!

Drivers οι κανουργιοι nvidia 296.17!!! για win 8 μεσω του update

physx εκδοση 9.11.107!!!

ps επισης να σημειωσω οτι δεν ετρεχαν στα win 7 μου καινουργιοι drivers και καινουργια εκδοση physx για την καρτα μου ειχα καταφερει να τρεξω σωστα μονο 197.45 εκδοση και 9.11 22 physx αν και δεν εχει μεγαλη σημασια !!

ps παμε για βατμαν σειρα--μετρο 2033 και μαφια τωρα!!

screens απο win 8

capture1ks.png

capturezi.png

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιος διεστραμμένος νους κατασκεύασε αυτό το πατσαβούρι (Windows 8)! Ξαναπέρασα τα 7 και νιώθω πάλι άνθρωπος.

μαλλον καποιος που εχει ταμπλετ :p

εγω δεν τολμω να τα βαλω περα απο vm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτα μεχρι ποτε μπορουμε να τα εχουμε εγκατεστημενα? Ληγουν μετα απο καποιο καιρο, ή ζητανε καποιον commercial κωδικο?

ΥΓ. Παρεπιπτωντος εχει προβλημα με την επαναφορα. Οταν το βαζω σε sleep, ή πριν που μου σβησε απο μπαταρια (και λογικα μπηκε hibernate) στην επαναφορα ειχα μαυρη οθονη και μετα απο λιγο κανει restart και οταν ξαναμπαινει μου λεει να στειλω report επειδη υπρξε προβλημα και επρπε να επαννεκινησει. Στοινγκ.

Έγινε επεξεργασία από therock003
Link to comment
Share on other sites

Αυτα μεχρι ποτε μπορουμε να τα εχουμε εγκατεστημενα? Ληγουν μετα απο καποιο καιρο, ή ζητανε καποιον commercial κωδικο?

Ανοιξε ενα command prompt και δωσε winver.

Ληγουν στις 15/01/2013. Δεν θα μπορεις να τα χρησιμοποιησεις (νομιμα) μετα και λογικο ειναι, μια και δεν μιλαμε για τελικο προιον.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, σωστος, 16/1. Τετοια ημερομηνια ειναι που θα βγαλουν και το τελικο προιον?

Αυτο με το sleep mode, πως να το λυσω ρε γμτ. Ειναι λαπτοπ και δεν μπορω να κανω shutdown συνεχως.

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, σωστος, 16/1. Τετοια ημερομηνια ειναι που θα βγαλουν και το τελικο προιον?

Οχι,εχουμε αρκετο χρονο ακομα για το τελικο προιον. Τωρα το πως προεκυψε η συγκεκριμενη ημερομηνια, no idea.

Αυτο με το sleep mode, πως να το λυσω ρε γμτ. Ειναι λαπτοπ και δεν μπορω να κανω shutdown συνεχως.

Δεν το χω ψαξει να σου πω (και δεν ξερω εαν αξιζει τον κοπο να το ψαξεις στην παρουσα στιγμη), δοκιμασε να το γυρισεις σε hibernation. Ημιμετρο θα μου πεις, μια και δεν ειναι το ιδιο με το sleep, αλλα απτο τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ψαξει να σου πω (και δεν ξερω εαν αξιζει τον κοπο να το ψαξεις στην παρουσα στιγμη), δοκιμασε να το γυρισεις σε hibernation. Ημιμετρο θα μου πεις, μια και δεν ειναι το ιδιο με το sleep, αλλα απτο τιποτα..

Τελικα ισως να μην εχει να κανει με το sleep, απλως να αποτυγχανει να μπει στα Windows. Την προηγουμενη φορα επανληθε απο sleep, εκανα κανονικο shutdown και τωρα (εχοντας περασει 3-4 ωρες) το ανοιξα ενω βρισκοταν τελειως σβηστο και στην πρωτη προσπαθεια απετυχε και μπηκε κανονικα με την επανεκκινηση. Περιεργα πραγματα. Και στα 7 preview σε εναν επιτραπεζιο ειχε κατι αντιστοιχες περιεργες συμπεριφορες....

Link to comment
Share on other sites

μετά απο 8-10 ώρες συμβίωσης με τα 8άρια: Πραγματικά οικτρό λειτουργικό χωρίς βασικές και ουσιαστικές αλλαγές προβλέπεται μεγάλη αποτυχία. Εννοείται για Ελλάδα δεν πρόκειται να καθιερωθεί, εδώ ούτε 7άρια δεν έχουν καθιερωθεί στην πλειοψηφία των Η/Υ.

Link to comment
Share on other sites

Παρα τις οποιες παραξενιες τους, μαλλον θα τα προτιμησω οταν σταθεροποιηθουν. Τωρα βρηκα και ενα προβλημα που δεν συνεργαζεται με εναν παλιο εκτυπωτη που εχω στο γραφειο...:o

Τελικα ειναι γενικτοερο το προβλημα, ακομα και ο καινουριοσ μου εκτυπωτης με τελυταιους drivers δεν τυπωνει. Εχει καταερει κανεις να εκτπυωσει στα Win 8. Και στους 2 εκτπυωτους μου λεει printer is in an error state.

Έγινε επεξεργασία από therock003
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
οτι θα μου δουλευαν τα physx στα win 8!!! ουτε που το περιμενα και μαλιστα με καινουργιους drivers της nvidia πιστοποιημενους για win 8

Η 5970 μου μαζι με την 250 gts με ολα τα physx on και τεσταρισμενα με fluid mark bench!!

Drivers οι κανουργιοι nvidia 296.17!!! για win 8 μεσω του update

physx εκδοση 9.11.107!!!

ps επισης να σημειωσω οτι δεν ετρεχαν στα win 7 μου καινουργιοι drivers και καινουργια εκδοση physx για την καρτα μου ειχα καταφερει να τρεξω σωστα μονο 197.45 εκδοση και 9.11 22 physx αν και δεν εχει μεγαλη σημασια !!

ps παμε για βατμαν σειρα--μετρο 2033 και μαφια τωρα!!

screens απο win 8

capture1ks.png

capturezi.png

Αυτόματα όλα αυτά?

Χωρίς το Mod χωρίς τίποτα?

Και το Batman και τα σχετικά σου παίζουν αυτόματα?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.