Jump to content



Windows 8 Thread


Recommended Posts

Δυο μέρες τα εγκατέστησα στο netbook, μονοπύρηνος atom 1.6ghz με 1gb και πάει σφαίρα δεν το περίμενα .Σαν λειτουργικό μου άρεσε αρκετά αν και νομίζω οτι στα tablet θα είναι πολύ καλύτερα .Από την πρώτη έκδοση που έβγαλαν έχουν διορθώσει πολλά προβλήματα περιμένουμε και την τελική έκδοση .:)

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε vmware τρέχουν μια χαρά.Μόλις φορτώσουν "καλά" σφαίρα πάει ακόμα και χωρίς του aero εξαιτίας του vmware.Ντάξη,στην αρχή σκαλώνεις λίγο με το menu αλλά μετά απο κανά 10λεπτο είσαι κομπλέ.Αυτό που μου την σπάει είναι πως άμα ανοίξεις ie από το metro menu και βάλεις ένα τραγούδι στο youtube και μετά πας να κάνεις κάτι άλλο,μόλις φύγει απο fullscreen σταματάει το τραγούδι.To multitask πήγε περίπατο.

ΕDIT: Μου φένεται πως έχουν ρίξει άπειρη δουλειά στη διαχείρηση μνήμης.Ο firefox με 5-6 tabs μόνο 57mb :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να φορτώσω στα apps : photos, videos και pictures τα αρχεία μου. Ενώ προσθέτω ότι μουσική, εικόνες και βίντεο έχω μέσα στα libraries (στο desktop ui), στα apps του metro ui δεν βλέπει τπτ.

Το έχει καταφέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κανεις στον καιρό του μετρο υι πως αλλαζουμε από F σε C.

solution:

On the metrol weather, press Win+c to open charm. And press "Settings". In the settings option on weather, you can select Fahrenheit or Celsius. You can try to use Weather gadget which can show both Fahrenheit and Celsius.

επίσης με αυτον τον οδηγό

How To Remove Watermark in Windows 8 Consumer Preview Build 8250 | www.yethz.com

αφαιρούμε το watermark.

Έγινε επεξεργασία από lefteriz
Link to comment
Share on other sites

σωστος!!! κομπλε δεν το ειχα ξαναδει αυτο το site! και αλλη μια ερωτηση ρε παιδια θελω επειδη εχω 2 λειτουργικα σε ssd τα 7 και σε κανονικο hdd τα 8 πως μπορω οταν bootarei πριν μπει να μ λεει να διαλεξω απο πιο απο τα 2 μπορω να κανω log in χωρις να μπαινω καθε φορα στα bios και να διαλεγω σκληρο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες αυτούς ?

brainbit

Οι drivers δουλεύουν αλλά δεν παίζει το control panel της xonar και δεν μπορείς να παίξεις με τις ρυθμίσεις. Όποιος ξέρει κάτι γι'αυτό ας πει.

Link to comment
Share on other sites

στα windows update βρήκαν τα "κανονικά" windows 8 version

296,17

τώρα στο gpu-z βγάζει/δουλεύουν κανονικά σε λειτουργία τα OpenCL, CUDA, PhysX

σειρά 400 εδώ

info

Έγινε επεξεργασία από Borg
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ποστάρεις ανά σελίδα το ίδιο ποστ. Μέσα στην ίδια σελίδα δύο φορές νομίζω είναι υπερβολή. Βέβαια μπορεί εγώ να είμαι περίεργος.

Έγινε επεξεργασία από victor
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ποστάρεις ανά σελίδα το ίδιο ποστ. Μέσα στην ίδια σελίδα δύο φορές νομίζω είναι υπερβολή. Βέβαια μπορεί εγώ να είμαι περίεργος.

κατα λαθος εγινε ουτε και εγω καταλαβα πως εγινε πηγα να κανω κατι διορθωσεις και δεν μπορω να το σβησω τωρα δεν μου δινει το διορθωση

εδιτ οκ !!! σβηστηκε το διπλο ποστ

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

κατα λαθος εγινε ουτε και εγω καταλαβα πως εγινε πηγα να κανω κατι διορθωσεις και δεν μπορω να το σβησω τωρα δεν μου δινει το διορθωση

Επικοινώνησε με κάποιον από τη Δ.Ο. (administrators ή moderators) για να στο φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.