Jump to content



Κατάστημα MrSmith.gr. Τι λέει με αυτό;


suboy

Recommended Posts

Παρέλαβα σήμερα, όλα καλά !

Τώρα πηγαίνω για αγορά τριών CRUCIAL M4 256GB και ενός SANDISK 120GB.

Καλημερα,

Dude ανεβασε και καμια photo οποτε ευκαιρεις ;)

Με γεια κιολας φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 577
  • Created
  • Last Reply

MrSmith info@mrsmith.gr

10:16 μ.μ. (Πριν από 11 ώρες)

προς Εμένα

Χαίρετε Παναγιώτης ----------,

η κατάσταση της παραγγελίας No. 00002540 έχει αλλάξει

η νέα κατάσταση είναι: Έχει αποσταλεί

Σχόλια στην παραγγελία σας: Η παραγγελία σας αποστέλλεται αύριο με Γενική Ταχυδρομική και αρ αποστολής ------------------------. Ευχαριστούμε για την προτίμησή σας.

Άρα αύριο θα είναι σπίτι?

Link to comment
Share on other sites

MrSmith info@mrsmith.gr

10:16 μ.μ. (Πριν από 11 ώρες)

προς Εμένα

Χαίρετε Παναγιώτης ----------,

η κατάσταση της παραγγελίας No. *****έχει αλλάξει

η νέα κατάσταση είναι: Έχει αποσταλεί

Σχόλια στην παραγγελία σας: Η παραγγελία σας αποστέλλεται αύριο με Γενική Ταχυδρομική και αρ αποστολής ************. Ευχαριστούμε για την προτίμησή σας.

Άρα αύριο θα είναι σπίτι?

Βάλε τον αριθμό στο σάιτ της Γενικής Ταχυδρομικής για να δεις την κατάσταση. Απλά μην βάλεις την - γιατί θα σου βγάλει ότι δεν υφίσταται αυτός ο αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Dude ανεβασε και καμια photo οποτε ευκαιρεις ;)

Με γεια κιολας φιλε μου

Sandisk SSD εσωτερικός Extreme - 120 GΒ ---> 99,98€ X (1 τεμάχιο) = 99,98€

CRUCIAL M4 256GB SATA 3 ------> 187,80€ Χ (3 Τεμάχια) = 563,1€

GEIL 2X 4GB CORSA EVO 2133Mhz PC3-17000 - CL10 ----> 48,70€ Χ (2 τεμάχια) = 97,4€

-------------------------------------------------------------------------------------------------

έκπτωση 12%

------------------------------

669,44€

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον αριθμό στο σάιτ της Γενικής Ταχυδρομικής για να δεις την κατάσταση. Απλά μην βάλεις την - γιατί θα σου βγάλει ότι δεν υφίσταται αυτός ο αριθμός.

Δεν υπάρχει τέτοιο αποδεικτικό :help:

Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσε το μήνυμα και σβήσε τον αριθμό γιατί θα εμφανίσει αργότερα προσωπικά στοιχεία.

Ο δικός μου χρειάστηκε 6 ώρες για να εμφανιστεί στο site τους.

Κάνε υπομονή :)

καλα αυτοι δουλευουν μεσονυχτιας ;

10+ το βραδυ το στειλαν ;

για παρε ενα τηλεφωνο το mrsmith και ρωτα τους για το tracking number

Εμένα μου έδωσαν τον αριθμό ΠΡΙΝ στείλουν το δέμα.

Προφανώς έχουν απο πριν τα χαρτάκια με τους κωδικούς της μεταφορικής.

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτοι δουλευουν μεσονυχτιας ;

10+ το βραδυ το στειλαν ;

για παρε ενα τηλεφωνο το mrsmith και ρωτα τους για το tracking number

απο πλαισιο μου ειχε ερθει μαιλ 4-5 το πρωι οτι εχι φυγει η παραγγελια μου

Link to comment
Share on other sites

Sandisk SSD εσωτερικός Extreme - 120 GΒ ---> 99,98€ X (1 τεμάχιο) = 99,98€

CRUCIAL M4 256GB SATA 3 ------> 187,80€ Χ (3 Τεμάχια) = 563,1€

GEIL 2X 4GB CORSA EVO 2133Mhz PC3-17000 - CL10 ----> 48,70€ Χ (2 τεμάχια) = 97,4€

-------------------------------------------------------------------------------------------------

έκπτωση 12%

------------------------------

669,44€

Ισχυει ακομα το 12% ????

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει ακομα το 12% ????

Εγώ ζήτησα από το insomnia προχτές έναν κωδικό έκπτωσης και μου έδωσαν ένα !

Τον ζήτησα γιατί είδη ήξερα πως τα πράγματα που είχα κάνει παραγγελία αρχικά είχαν έρθει την παρασκευή στην πόρτα μου (έλειπα και δεν μπορούσα να τα παραλάβω) , οπότε και είχα μια άποψη για το αν τελικά τα πράγματα θα έρθουν ή όχι κανονικά !

Σήμερα πήγα να κάνω την νέα παραγγελία , εχθές παρέλαβα τελικά τα πρώτα, και έβαλα τον κωδικό στο κελί που πρέπει και μου τον έβγαλε ΑΚΥΡΟ .

Τους κάλεσα στο τηλέφωνο πριν 1,5ώρα και τους είπα πως έχω κωδικό από το insomnia και μου τον ενεργοποίησαν οπότε και τα πήρα με έκπτωση.

Τώρα αν δίνουν νέους κωδικούς ΔΕΝ ξέρω. Πάντως αυτόν που είχε εκδοθεί προχτές τον πήραν κανονικά ! :upside:

Η τιμή πάντως είναι τρέλα για τους 256άριδες CRUCIAL αλλά και για τις GEIL τις μνήμες !!!

165€ μου έρχεται ο κάθε CRUCIAL 256GB

40€ οι GEIL 8GB 2133Mhz CL10 / 1,5V

Εκεί δηλαδή που κοιτούσα στο VISIONSTUDIO για SAMSUNG 830 128GB desktop kit , βγήκα με το ίδιο κόστος με 256άρη SSD και όχι ότι κι ότι .

Αν αναλογιστείς πως τους crucial τους βρίσκεις σε ιντερνετικά μαγαζιά Ελληνικά στα 235€

Παρόμοιες μνήμες με 70€

Τον FX 8120 από 156€

Και τον samung 830 που αγόρασα προχτές 140€

Έχω γλυτώσει μέχρι στιγμής 350€ από το να έπαιρνα τα πράγματα από τα φτηνότερα ιντερνετικά καταστήματα του skroutz !

Αν πάλι συγκρίνω με τιμές Πλαισίου , αφήστε το καλύτερα .........

Link to comment
Share on other sites

ε, άμα είναι να μην τα βάλεις με τον μεροκαματιάρη, ή έστω μικρομεσαίο, που πάει να κάνει μια αρπαχτή, κάνε τα στραβά μάτια ρε αδερφέ και για τον Άκη, και για το Ρουσόπουλο, και για το Βουλγαράκη, και για το Λαλιώτη, και για το Σκανδαλίδη κ.ο.κ. Άλλωστε, απέναντι στο νόμο είμαστε όλοι ίσοι. Αν τώρα, θεωρούμε σωστές τις εξαιρέσεις για κάποιους, τότε να γίνουν εξαιρέσεις για όλους

για κάτι τέτοιους μεροκαματιάρηδες και για κάτι τέτοιες μικρές αγορές (υποβρύχια κλπ) πληρώνουν και οι μη έχοντες.

αν το μαγαζί πάει για κανόνι τύπου ΦΠΑ...... πάλι εμείς θα τα πληρώσουμε με παραπάνω φόρο.........και δεν είναι μόνο αυτό το μαγαζί...... θυμίζω Aegian Power κλπ.

κάποιοι που αγόρασαν-αγοράσουν από αυτό το μαγαζί ίσως γλύτωσαν-γλυτώσουν μερικά ευρώ.

Αργότερα αυτά τα ευρώ θα τα πληρώσουμε όλοι μας και πολλαπλάσια.

αλλά δεν γα....... ένα μπου....... μας έχουν κάνει...... μακάρι πάντως να είναι το μαγαζί οκ και να μπορούμε να ψωνίζουμε λίγο φθηνότερα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε σίγουροι ότι το μαγαζί παρανομεί?

Να περάσω απο την εφορία να τους δώσω το λινκ να επικοινωνήσει το ΣΔΟΕ μαζί σας? :)

Κανείς δεν μπορεί να αποδείξει από τον καναπέ του σπιτιού του ότι ένα μαγαζί παρανομεί. Αυτό δεν σημαίνει ότι θα απαγορεύσεις στον άλλο να είναι καχύποπτος/διστακτικός.

Εξάλλου τα παιδιά περισσότερο μίλησαν για την λανθασμένη λογική του [MENTION=21146]UpcomingDesigner[/MENTION] ότι δλδ "νταξ, ας είναι και απατεώνας εμείς να αγοράζουμε φθηνά, ό,τι φάμε ό,τι πιούμε κι ό,τι αρπάξει ο κώλος μας-και-ας-γκρινιάζουμε-πάλι-αύριο-για-τη-φοροδιαφυγή" παρά για το μαγαζί.

ΥΓ. Το οποίο μαγαζί όντως φαίνεται να είναι καθαρό προς το παρόν και μακάρι να συνεχίσει έτσι στο μέλλον (το λέω γιατί στην Ελλάδα ζούμε πολλά έχουν δει τα μάτια μας - μη μου στείλετε το ΣΔΟΕ :p ).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ μόλις παρέλαβα τον barracunda τον 3αρη στα 122€ τελική, αφού μετά από μέιλ μου, μου υπολογίσανε και έκπτωση. Το 50% του άγχους έφυγε, τώρα μένει το άλλο 50% για τον ssd...

Πάντως ήρθε καλά συσκευασμένος και με τιμολόγιο όπως είχα ζητήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι και να μας/σας τα δινανε τσαμπα παλι θα γκρινιαζατε μερικοι,αν ο ssd ειναι απο κινα η μπαγκλαντες αν ειναι κλειστος η οχι κτλ,anyway προτιμω να παρω απο εκει πραγματα αν χρειαστω παρα απο το Π που ειναι πανακριβο στις ημερες αυτες.Αναρωτιεμαι οταν τα σκατε/με χοντρα στο πλαισιο ψαχνετε αν η αποδειξη ειναι νομιμη η αν θα πρεπει να στειλετε το ΣΔΟΕ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω οτι και να μας/σας τα δινανε τσαμπα παλι θα γκρινιαζατε μερικοι,αν ο ssd ειναι απο κινα η μπαγκλαντες αν ειναι κλειστος η οχι κτλ,anyway προτιμω να παρω απο εκει πραγματα αν χρειαστω παρα απο το Π που ειναι πανακριβο στις ημερες αυτες.Αναρωτιεμαι οταν τα σκατε/με χοντρα στο πλαισιο ψαχνετε αν η αποδειξη ειναι νομιμη η αν θα πρεπει να στειλετε το ΣΔΟΕ?

Δεν κατάλαβες σωστά. Δεν είπα ούτε πήγαινε στο Π. Αντιθέτως θα πάω όπου το πάρω πιο φτηνά και δεν θα με θεωρούν χαζό ή κορόϊδο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες σωστά. Δεν είπα ούτε πήγαινε στο Π. Αντιθέτως θα πάω όπου το πάρω πιο φτηνά και δεν θα με θεωρούν χαζό ή κορόϊδο.

Δεν αναφερομαι σε εσενα προσωπικα γενικα γραφω με αυτα που διαβαζω και τις αποψεις μερικων παιδιων για το συγκεκριμενο μαγαζι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.