Jump to content



Star Citizen


Shaman

Recommended Posts

Έχω την εντύπωση ότι χρεώνουν κι ένα μικρό premium επειδή είναι το νεότερο μοντέλο και αποκαλύφθηκε τώρα που τα λεφτά έρχονται ευκολότερα.

Εγώ νομίζω ότι απλά "χρεώνουν" και τα hardpoints, διότι όντως είναι κάτι premium και βασικό κομμάτι διαφοροποίησης μεταξύ των παραλλαγών. Fair enough, IMHO, αφού τα hardpoints ορίζουν σε κάποιο βαθμό το "πραγματικό" μέγεθος του hull. Και με το κιλό να τα αγοράζαμε, πάλι ακριβότερο θα έβγαινε το LN. :p

To βασικό συγκριτικό πλεονέκτημα του LX είναι η μεγαλύτερη ευελιξία στο loadout (γι'αυτό θα δείτε ότι του δίνουν και διπλό ρόλο).

Εντάξει, και τα leather seats, αλλά αυτά θα μπορούν να προστεθούν και στα υπόλοιπα. :hehe:

Βασικό συγκριτικό πλεονέκτημα του LN = έχεις LTI σε σκάφος που δε θα είναι sitting duck out of the box.

Κι αν ξεμείνεις από φράγκα, ανατινάζεις κανένα MR ή LX και του παίρνεις το cargo... :p

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

Απόψε περιμένουμε το νέο Hornet, μαζί με διαφημιστικό, μπροσούρα και Hangar Patch. Ο λόγος της καθυστέρησης ήταν ότι το σκάφος ξανασχεδιάστηκε από την αρχή για να ανταποκρίνεται στις νέες -πιο απαιτητικές- προδιαγραφές του παιχνιδιού.

Ως απόδειξη, μας παραθέτουν το παλιό δίπλα στο καινούριο. Εμένα ακόμη άσχημο μου φαίνεται. :D

NewHornet_screen26.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε πρέπει να δώσει σε εμάς με τα Aurora κάποιες ελπίδες :hehe:

Ναι, σας είδαμε κι εσάς με το Aurora:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=uN5qK78xY9Y]Star Citizen - Hornet Commercial ~Stream Edition~ - YouTube[/ame]

Αν και είναι προφανές, σημειώνω ότι είναι η έκδοση από το live stream, και όχι το νέο βίντεο που περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι απλά "χρεώνουν" και τα hardpoints, διότι όντως είναι κάτι premium και βασικό κομμάτι διαφοροποίησης μεταξύ των παραλλαγών. Fair enough, IMHO, αφού τα hardpoints ορίζουν σε κάποιο βαθμό το "πραγματικό" μέγεθος του hull. Και με το κιλό να τα αγοράζαμε, πάλι ακριβότερο θα έβγαινε το LN. :p

To βασικό συγκριτικό πλεονέκτημα του LX είναι η μεγαλύτερη ευελιξία στο loadout (γι'αυτό θα δείτε ότι του δίνουν και διπλό ρόλο).

Εντάξει, και τα leather seats, αλλά αυτά θα μπορούν να προστεθούν και στα υπόλοιπα. :hehe:

Βασικό συγκριτικό πλεονέκτημα του LN = έχεις LTI σε σκάφος που δε θα είναι sitting duck out of the box.

Κι αν ξεμείνεις από φράγκα, ανατινάζεις κανένα MR ή LX και του παίρνεις το cargo... :p

Τελικα δεν ειναι μονο χαρακτηριστικο στο WOW...

Ειναι γενικο με εσας τους MMORPG καιλες οτι δεν προκειται να καταλαβαινει κανεις τι σκ@$!%!τα γραφετε...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γενικο με εσας τους MMORPG καιλες οτι δεν προκειται να καταλαβαινει κανεις τι σκ@$!%!τα γραφετε...

Είναι για να ξεχωρίζουμε από τους υπόλοιπους generic/ανειδίκευτους καΐλες σαν και του λόγου σου. :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22279]acct[/MENTION] [MENTION=22342]minast[/MENTION]

To dogfight module πλησιάζει. Βρείτε μου pc να παίξω και θα μιλήσουν τα skillz. :hehe:

- What do you hear?

- Nothing but the rain.

- Grab your gun and bring the cat in.

Link to comment
Share on other sites

Hornets have left their nest:

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/13329-Introducing-The-Anvil-Hornet-Lineup

4k video, brochure και τα σχετικά πακέτα με τις διάφορες παραλλαγές του σκάφους (καλή δουλειά σε αυτό το κομμάτι, btw).

I vote Ghost.

Έγινε επεξεργασία από Shaman
Link to comment
Share on other sites

Hornets have left their nest:

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/13329-Introducing-The-Anvil-Hornet-Lineup

4k video, brochure και τα σχετικά πακέτα με τις διάφορες παραλλαγές του σκάφους (καλή δουλειά σε αυτό το κομμάτι, btw).

I vote Ghost.

Κάτι τέτοια βλέπω και φοβάμαι ότι ο Chris στο τέλος θα μας πει ότι έβαλε όλη του την τέχνη στα βίντεο και δεν έμεινε καθόλου για το παιχνίδι :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η HOL διάλεξε την ώρα για να με αφήσει χωρίς σύνδεση. :)

Τώρα μάλιστα, κάτι λέει το διαφημιστικό του Hornet. Τουλάχιστον το βάζει απέναντι σε έναν αντίπαλο που το αναγκάζει να αντιδράσει. Για να βγάλουμε το μεροκάματο, το βίντεο και η μπροσούρα ένθετα παρακάτω.

[ame=http://vimeo.com/77480949]Anvil Aerospace Hornet F7C: Domestic Emergency on Vimeo[/ame]

Hornetbrochurebtn2.png

Εγώ παρατηρώ πάντως ότι οι τιμές για τις αναβαθμίσεις (ειδικά το Super Hornet upgrade) είναι αρκετά τσιμπημένες. Θα προτιμούσα να πάρω ένα Aurora LN package για τον επιπλέον χαρακτήρα και να μου μείνουν και ρέστα. Κι αυτό μάλιστα ακόμη κι αν είχα ήδη αγορασμένο το βασικό σκάφος.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την απεικόνιση, υποψιάζομαι ότι με 2 Titan και φορτωμένα μόνο τα κομμάτια που απαιτεί το βίντεο, μπορείς ακόμη και τώρα να έχεις μια πολύ κοντινή εμπειρία.

Σε πραγματικές συνθήκες, και με τον υπολογιστή να επεξεργάζεται όλα όσα θα απαιτεί το παιχνίδι και να τα συγχρονίζει ανάμεσα σε διαφορετικούς παίχτες με διαφορετικά high-poly σκάφη φορτωμένα στην οθόνη, φαντάζομια θα θες να ρίξεις λίγο την ποιότητα για να κερδίσεις σε ταχύτητα. Άσε που, αν πάρεις καινούρια GPU το 2015, δε θα έχει καμία σχέση με ό,τι είναι διαθέσιμο σήμερα.

Όπως και να 'χει, το παιχνίδι δεν το περιμένω εναγωνίως για τα γραφικά του μόνο. Ακόμη και σε lowest detail ελπίζω ότι η εμπειρία θα δικαιολογεί την αναμονή.

Αν όχι, έχουμε πάντα το Elite: Dangerous, το Valkyrie και το καινούριο X. :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αναφερόμουν στους ελιγμούς μέσα στην μάχη.

Στο θέμα των γραφικών προσωπικά δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις αφού έτσι κι αλλιώς μια ζωή είχα μια απλή κάρτα γραφικών και δεν παίζω και πολύ συχνά graphic intensive games (μεγάλωσα adventur-ας :hehe:)

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον με κάποια χειριστήρια δε θα πρέπει να είναι υπερβολικά δύσκολος ο ελιγμός. Δεν ξέρω όμως αν το σκάφος θα ανταποκρίνεται τόσο άμεσα και γρήγορα μετά το balancing.

Πάντως έχουν μια τάση να δείχνουν πραγματικούς πτητικούς ελιγμούς, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να θυμίζει WW 2.5 - in space! Δε με χαλάει. :)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς οι πωλήσεις του Hornet ήδη εκτίναξαν το συγκεντρωθέν ποσό στα $24.1 εκ, οπότε επετεύχθη στόχος των ΜΜΜ.

Instead of having a simple ‘fast travel’ option like an MMORPG, Star Citizen will feature a living, breathing system to support that gameplay requirement…

Προσωπικά, θα προτιμούσα το "fast travel". Δεν μπορώ να φανταστώ πιο βαρετό τρόπο να περνάς την ώρα σου από ό,τι στο βαγόνι Stormwind-Ironforge και αυτοί προσπαθούν να το αντιγράψουν. Τι να πεις; :confused:

Τέλος πάντων, αποκαλύπτεται ο στόχος των $26 εκ., που δε με ενθουσιάζει:

Enhanced Capital Ship Systems – In addition to the command and control systems we’ve already outlined, we’re going to expand capital ship functions! Lead a damage control team to fight fires and repair key systems during battle, control internal bulkheads to slow boarders and man a number of consoles, like navigation and engineering, that will make commanding a capital ship feel even more immersive.

Κατά τ' άλλα, με τις πωλήσεις του Hornet να είναι εντυπωσιακές, αποφάσισαν να παρατείνουν τη διαθεσιμότητα του Super Hornet μέχρι τις 4/11, οπότε μη βιαστείτε.

Edit: Κι ένα σχόλιο. Το Hornet είναι πολύ μεγαλύτερο από ό,τι μοιάζει αρχικά. Συνυπολογίζοντας και τις δυνατότητες αναβάθμισης, δε νομίζω ότι είναι σκάφος που το αλλάζεις εύκολα έτσι και το αγοράσεις. Αργότερα ίσως ανεβάσω 1-2 φωτογραφίες από τις διαφορετικές εκδόσεις.

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καινούρια features. :unsure:

Δεν παίζει να βγει το 2015 και να τα έχει όλα αυτά εξ' αρχής. Ή θα το καθυστερήσουν ή θα το βγάλουν με λιγότερα στην αρχή και θα τα προσθέσουν μετά. Δεδομένου ότι η δεύτερη περίπτωση είναι πιο πιθανή δεν καταλαβαίνω γιατί δεν αφήνουν τα καινούρια features για μετά την κυκλοφορία. Ή μάλλον καταλαβαίνω. Money talks...

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα μερικές αναμνηστικές τα καινούρια. Αν κάποια στιγμή κόψουν λίγο και τα lens flares, ακόμη καλύτερα. Μέχρι και το διαφημιστικό έμοιαζε σα σκηνή από το Star Trek ώρες-ώρες. :p

Το ξέρω ότι το φτηνό υπόστεγο δεν τα κολακεύει, αλλά μου μοιάζει περισσότερο αληθοφανές από το (πολύ όμορφο πάντως) business.

F7C-M Super Hornet

f7c-m-super-hornet-10193.jpg

F7C-R Tracker

f7c-r-tracker-10194.jpg

F7C-S Ghost

f7c-s-ghost-10195.jpg

Avenger

avenger-10192.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.