Jump to content



Star Citizen


Shaman

Recommended Posts

νέο star map https://robertsspaceindustries.com/starmap

 

full cast http://www.pcgamer.com/star-citizen-features-gary-oldman-gillian-anderson-mark-hamill/

 

pu demo

 

in game cinematic scene (gary oldman)

 

το τελευταιο video απο το idris δεν εχει ανεβει ακομη

 

 

και ενα προσωπικο σχολιο

 

δεν μου άρεσε που δεν έγινε αναφορά σε ημερομηνίες για κάτι νέο
μόνο soon tm

Έγινε επεξεργασία από shattered
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή των ηθοποιών για το Squadron 42 είναι αρκετά καλή. Βέβαια, θα μπορούσαν να το λένε Wing Commander <insert number here> - και μάλλον θα το έλεγαν, εάν είχε τα δικαιώματα ο Roberts. Δεν θα εκπλαγώ εάν δούμε σε cameo και τον Malcolm McDowell :).

Κατά τα άλλα, ακόμα δε μπορώ να συμπαθήσω τα πιο πολλά που έχω δει από το gameplay, ελπίζω ότι θα δούμε βελτιώσεις σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σιγα μην βγει ποτε.

Θα παρουν τα φραγκα που εχουν βγαλει και θα εξαφανιστουν σε καμια βραζιλια :p

 

Μπα, αν κάνεις τους υπολογισμούς θα δεις ότι ένα μεγάλο μέρος το έχουν φάει ήδη. Με 1-2 ψωροεκατομμύρια δεν εξαφανίζεσαι πουθενά. Το χρονοδιάγραμμα του @shattered μου μοιάζει ρεαλιστικό, αλλά προφανώς με συγκρατημένες προσδοκίες για την ερχόμενη χρονιά.

 

Ο τριπλός επανασχεδιασμός στα σκάφη, η μερική αποτυχία της συνεργασίας με την Illfonic, οι σποραδικές αποχωρήσεις και η αναδιοργάνωση της εταιρείας έχουν σπρώξει αρκετά πίσω το πρόγραμμα, οπότε θα περάσει λίγος χρόνος μέχρι να έχουμε στα χέρια μας κάτι αξιοπρεπές.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σήμερα δοκίμασα να το βάλω πάλι να δω σε τι κατάσταση είναι και όπως μπήκε βγήκε. Loading για κανένα 10λεπτο και όταν μπήκε στο hangar ο χαρακτήρας κλειδωμένος να κοιτάει το ταβάνι. Ότι κι αν δοκίμασα δεν ξεκόλησε. Τραγικό ακόμα και για alpha.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σήμερα δοκίμασα να το βάλω πάλι να δω σε τι κατάσταση είναι και όπως μπήκε βγήκε. Loading για κανένα 10λεπτο και όταν μπήκε στο hangar ο χαρακτήρας κλειδωμένος να κοιτάει το ταβάνι. Ότι κι αν δοκίμασα δεν ξεκόλησε. Τραγικό ακόμα και για alpha.

 

Χωρίς να έχω καμιά διάθεση να τους υπερασπιστώ, ευτυχώς πάει αρκετός καιρός που δεν έχω τέτοια ζητήματα. Το τελευταίο μείζον πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει ήταν πριν κάνα δίμηνο: τερματίζοντας το Flight Training ή όπως το λένε, αντί να τελειώσει με τα αναμενόμενα συγχαρίκια, απλά με πέταξε έξω. Συμφωνώ ότι δεν αξίζει ακόμη να ασχολείσαι ενεργά με το παιχνίδι.

 

Τουλάχιστον το concept art, τα βίντεο και μερικές εκδηλώσεις εδώ κι εκεί είναι αρκετά διασκεδαστικά για να μου κρατούν το ενδιαφέρον. Αλλά είπαμε, χαμηλές προσδοκίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαζεύω τις τελευταίες μέρες το Anniversary Sale για οτιδήποτε ενδιαφέρον, αλλά δε βλέπω κάτι συνταρακτικό. Το μεταλλικό θερμός που ήταν σε καλή τιμή δεν το πρόλαβα πάντως. ;)

 

Για την ιστορία, φαίνεται ότι οι προσφορές αποφέρουν ~300k την ημέρα, οπότε φαντάζομαι ότι θα δούμε και χριστουγεννιάτικές και πασχαλινές και ποιος ξέρει τι άλλο.

 

Στο μεταξύ, μερικές εικόνες για να έχουμε να ασχολούμαστε.

 

Anvil Crucible

Νέο σκάφος, για γενικές επισκευές και περισυλλογή. Εντάσσεται στο ευρύτερο πλαίσιο των μηχανισμών που ανακοινώθηκαν πριν λίγες μέρες. Έχει την πλάκα του, με περιστρεφόμενη γέφυρα, χώρο για να υποδέχεται τουλάχιστον ένα μαχητικό για επισκευή και μπόλικα προσχέδια στη σελίδα της παρουσίασης. Αν η λογική του "Flying Toolbox" σας ακούγεται ενδιαφέρουσα, ρίξτε μια ματιά.

AnvilcrucibleLANDED.jpg

 

Το υπόλοιπο πρόγραμμα είναι παρακάτω. Εκτός τις καθημερινές προσφορές, όλα τα σκάφη θα είναι ξανά διαθέσιμα το ΠΣΚ 27-29 Νοεμβρίου

 

Friday, November 20th: Exploration

  • Endeavor and Modules
  • Carrack

CO_Beauty_Supercollider.jpg

 

Saturday, November 21st: Piracy

  • Caterpillar
  • Herald
  • Redeemer
  • Cutlass Blue

Caterpillar_windowframe_final.jpg

 

Sunday, November 22nd: Military

  • Retaliator and Modules
  • Starfarer Gemini
  • Sabre
  • Super Hornet

Concept_citcon2015_5.jpg

 

Monday, November 23rd: Racing

  • M50
  • Mustang Delta
  • 350R

M50_DS_shot2_blast-Crop.jpg

 

Tuesday, November 24th: Aliens

  • Khartu-al
  • Banu Merchantman
  • Reliant

Banu_MiningColor6brighter_141127_GHULL.j

 

Wednesday, November 25th: Working Starships

  • Reclaimer
  • Genesis Starliner
  • Orion
  • Aurora LX
  • Starfarer

Image002-1.jpg

 

Thursday, November 26th: Mercantile

  • Freelancer MIS
  • Hull Series
  • Constellation Phoenix

Hull_E_4_compflat.jpg

 

Friday, November 27th – Sunday, November 29th: All Previously Offered Ships!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά πάντως εδώ και καιρό έχω κάνει uninstall

παρακολουθώ χαλαρά τις εξελίξεις

ήδη απο μερικά livestream το 2.0 (στο ptu περιβάλλον) δείχνει να έχει ενδιαφέρον ,

κοινώς όταν έχω access στο 2.0 alpha ίσως κάνω download

 

 

ps. κάπου είδα αναφορά ότι το 2.0 build είναι ~88gb (δεν ξέρω αν σε αυτά τα 88 είναι και η stable 1.3 έκδοση)

όπως και να έχει μας βλέπω να βάζουμε ένα ssd μόνο για το game στο τέλος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω έκανα το uninstall γιατί απλά ήθελα τον χώρο στον ssd

εξάλλου κάθε patch είναι σχεδόν 12 ώρες download (θεωρητικά έχω 12 mbps στην πράξη 8 max , αγαπάμε hol)

 

τσέκαρα μόλις τώρα , ptu δεν πήρα ακόμη , περιμένουμε report απο το feel της 2.0

Link to comment
Share on other sites

Όταν (αν) ολοκληρωθεί το game, θα μιλάμε για το παιχνίδι της δεκαετίας.

Μέχρι τότε υπομονή.

Και εγώ το έχω αφήσει στην άκρη εδώ και καιρό και απλά παρακολουθώ τις εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

τρέξτε όσοι θέλετε να το πάρετε φθηνά!

με 29.5€

περιορισμένα κομμάτια,1400 αυτή την στιγμή μένουν

το αρχικό πακέτο με τον κουβά του διαστήματος

https://robertsspaceindustries.com/pledge/Packages/Star-Citizen-Starter

και μετά το κάνετε upgrade με5€ στον σίφουνα https://robertsspaceindustries.com/pledge/Upgrades/Aurora-MR-To-Mustang-Alpha-Upgrade

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρα μόλις τώρα , ptu δεν πήρα ακόμη , περιμένουμε report απο το feel της 2.0

 

Εχμμ... Στο ένα instance (Crusader) τρώω crashes συνέχεια. Φαίνεται να είναι server-side, ενώ κι άλλοι χρήστες γκρινιάζουν.

Στο άλλο, που είναι πιο stable, μου βγάζει συνεχώς ότι είναι full...

Καμία ελπίδα.

 

Στο 5-λεπτο που έπαιξα, πάντως, φαίνεται τρελά immersive ο κόσμος (μέχρι να σε επαναφέρει στην πραγματικότητα το desktop).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.