Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

@aliakas, απο το pending balance πρεπει να τα τραβηξεις ετσι;

δηλ, αν καποιος σου στειλει λεφτα (στη συγκεκριμενη περιπτωση εισαι εσυ ο ιδιος) μπαινουν σαν pending μεχρι να τα τραβηξεις.

Link to comment
Share on other sites

όχι μόλις κάνεις accept την πληρωμή μπαίνουν στο pending balance

γιατί το pp νομίζει ότι πρόκειται για goods και δίνει προθεσμία για refund 

αν συμβεί κάτι να σου τα τραβήξει 


επιπλέον αν περάσουν οι 7 μέρες

δεν ξέρω αν δουλέψει γιατί το account αυτό δεν είναι verified 

Link to comment
Share on other sites

ωραια πιστα η μπαρτσα παντως. εκανα αναγνωριστικη με το gtr μιας και ειναι απο τα ευκολα. απολαυση.

να χαμε και τιποτα αντιστοιχο εδω ελλαδα :/

οντως δε βλεπω πουθενα κανενα ριβιου για το νεο dlc και τα μοντελα. τα περισσοτερα λεγονται εδω :D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, παρ' όλο το αρχικό shock από τη διαφορετικότητα στην αίσθηση οδήγησης - πλέον μπορώ να πω ότι λατρεύω τις νέες αλλαγές, το τιμόνι μου "ζωντάνεψε"! :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το πιο ωραίο αυτοκίνητο του DLC RUF RT 12 R AWD & RUF RT 12 R RWD

Πολύ ωραία αίσθηση στην οδήγηση και πολύ ευχάριστο!!!  :woot: 

 

 

https://www.flickr.com/photos/136163242@N06/shares/10otBE  (RUF RT 12 R AWD)

 

ΥΓ: πως στο @@@@@ ανεβάζουμε φωτογραφίες ?!?!!!?!?!  :wall:  :wall:  :tomato: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα δοκίμασα το DLC με την Μ4 Αkrapovich, Ruf RT 12 R AWD και RWD και Huracan.

 

H Μ4 αρκετά παιχνιδιάρα μιας και ο κώλος ξεκολλάει εύκολα. Συνολικά δε διαφέρει και πολύ από την Μ3, ίσως είναι λίγο πιο σφιχτή.

 

post-64655-0-22485500-1444505934_thumb.j

 

Η RUF παίζει να ναι το ωραιότερο αυτοκίνητο του DLC μιας και είναι πολύ ευχάριστο στην οδήγηση. Η πισωκίνητη ναι μεν μπαίνει πιο γρήγορα στις στροφές αλλά θέλει πολύ υπομονή με το γκάζι γιατί διπλώνει για πλάκα, 700 άλογα είναι αυτά. Η 4κίνητη είναι πιο φιλική, και αυτή βέβαια θέλει υπομονή αλλά δεν έχεις τόσο το φόβο να σβουρίσει, απλά πας ευθεία. :p Τα φρένα της επίσης είναι φοβερά.

 

post-64655-0-62315700-1444506004_thumb.j

 

Η Ηuracan μάλλον έχει το καλύτερο ffb του DLC. Οδηγικά είναι τρένο αλλά για να πας στο όριο θέλει πολύ προσπάθεια.

 

post-64655-0-50588300-1444506232_thumb.j

 

 

Η Barcelona πολύ καλή, δε βρήκα κάτι μου να μη μου αρέσει και γενικά όλο το update είναι πολύ καλό, έχω την εντύπωση επίσης ότι τρέχει και πιο ομαλά. Κάποια στιγμή θα δοκιμάσω τόσο countach και gt40 που μάλλον δε θα με εντυπωσιάσουν όσο και R8 το οποίο πιστεύω πάνω κάτω θα είναι σα την Huracan. Το έκτρωμα του Γκλικενχαους μόνο σε κανά combo Κυριακής αν μπει θα το δω. :p

Έγινε επεξεργασία από panos2171
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τέρμα τα ψέμματα.

 

Για πείτε οι έχοντες G25/G27 , γιατί εχω χάσει επεισόδι...εεε updates εννοώ.

 

Έχω να βάλω τιμονιέρα από το 1.1!!!!

 

Κοινώς έχασα ρυθμίσεις / γυροσκόπια κ δεν συμμαζεύεται.

 

Βάζω gyro?

Βάζω soft lock?

 

Τπτ άλλο?

Link to comment
Share on other sites

εγω φορτωνω τα default για g27 με 100% gain απο windows, και βαζω 40% περιπου gain (εχω 4 μοτερ στην 27) 10% μινιμουμ φορσ και 40% σλιπ εφφεκτσ

 

με τα fps τι γινεται ρε παιδια στο 1.3? τα εξωτερικα προγραμματα μου λενε οσο βαζω στο limit του παιχνιδιου καρφωμενα... μονο με το render stats βλεπω πλεον live?? ασε που αυτο λεει cpu 47% και το hwinfo 97.

 

επισης σα να μου βαρυνε ολιγον? με τα ιδια hud και gfx settings εχω λιγοτερα fps.

Link to comment
Share on other sites

@liakjim, για μένα το gyro είναι must, από τις καλύτερες προσθήκες στα physics μέχρι στιγμής. Γλίτωσα από τα χαζά oscillations.

Tο soft lock όμως το έχω off λόγω τραγικής υλοποίησης. Όταν το τιμόνι φτάσει στα stops είναι σα να σε χτυπάει το ρεύμα από το απότομο τράνταγμα. Το λέω συγκριτικά με το soft lock του driver που έχω στο τιμόνι που είναι πολύ καλό.

Damper min level οι Logitech δε χρειάζονται, οπότε το αφήνεις στο 0.

 

Οι ρυθμίσεις αυτές για όσους τις ψάχνουν είναι κρυμμένες μέσα στο assetto_corsa.ini που βρίσκεται στο φάκελο εγκατάστασης του παιχνιδιού στο \system\cfg\ (όχι στα my documents!). Δεν υπάρχουν στο GUI του AC και επίσης είναι πιθανό να γίνουν reset σε update του παιχνιδιού. Οπότε @GoMaR, ακόμα και να μην άλλαξες κάτι, και μόνο λόγω του update αυτά έγιναν reset.

 

 

BTW έριξα ένα χέρι στο νέο υλικό του DLC. Τα GT40 και το Glickenhaus είναι απόλαυση! Η Catalunya αρκετά ανώτερη σε γραφικά από τις original πίστες του AC.. Ελπίζω κάποια στιγμή να ρετουσάρουν και τις παλιές για να έρθουν στο γραφικό επίπεδο της νέας..

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

ω καλα εκανα αναβαθμιση στον τελευταιο driver amd και τωρα δε ξεκιναει καν το acs.exe. ελεος.

 

edit. δουλευει μονο αν ξετσεκαρω το fullscreen rendering. oh well

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

ο beta λες ε. θα τον βαλω γιατι σε windowed δε δουλευει το crossfire  :angry:  :angry:

 

edit.........noobas. ειχε μπει αλλη ανανεωση στην αναλυση στο παιχνιδι και δεν την επαιρνε :p

Έγινε επεξεργασία από fuz10n
Link to comment
Share on other sites

Το Paypal δεν με άφηνε να κάνω την αγορά του DLC και έβαλα επιλογή Visa (Πειραιώς, ίδια που έχω στο paypal) και τα ρούφηξε τα 7.99€ :)

Τσεκάρισα και την επιλογή μή απομνημόνευσης στοιχείων και νιώθω λίγο ασφάλεια. :D

Τώρα κατεβαίνουν τα 500MB, την άλλη βδομάδα θα το δοκιμάσω γιατί έχω πείξει στη δουλειά, να τρέξω και κανα αγώνα κάποια Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

@liakjim,

Δεν αλλαξα τιποτα απο ρυθμισεις.Μονο μειωσα λιγο το gain απο 75 στο 70

Δες τις φωτογραφιες που ποσταρα παραπανω στον @Lazy_dog

Γιατί 70 - 75% και όχι 100% και in-game???

Το έχω αρκετό καιρό το gain 100% τι χάνω???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.