Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Έχω την xtreme gtx 1080..το ετρεχα σε ολα ultra με PP ανοιχτα σε high,και ειχα 90 fps σταθερά..απλα τελευταία μου το κανει αυτο..απενεργοποιώ κιολας το ASW απο debug tool και βάζω 1,3 PPD


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια επαιζες με ολα ultra και pp και 1.3 ss??

Και κρατουσε 90 fps εισαι σιγουρος;

:o

 

Παντως το steam αλλαξε τροπο που υπολογιζει το ss,δεν ξερω αν μετραει και στο oculus η μονο στο vive,στην ουσια ειναι διπλο τωρα,δηλαδή το καιβουργιο 1.3 ειναι το παλιο 2.6 κατι τετοιο,δεν εχω δοκιμάσει ακομα ss.

 

ΥΓ. Σκεφτομουν για 1080ti,αλλα αφου την παλεύει τοσο καλα και η 1080 να κοιταξω προς τα εκει η στην vega64,οτι βρω φθηνοτερα μεχρι τον οκτωβρη.

Σε αλλα παιχνιδια πως παει;

Ερχεται και το fallout vr τελος του χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις τα πράσα, 1080ti να είσαι σίγουρος, τα αξίζει τα λεφτά της σχετικά με την απλή 1080.

 

Και για cpu για το επόμενο διάστημα, σχεδόν οπωσδήποτε τουλάχιστον i5, αν παίζουν λεφτά i7 για hyperthreading, αν επιμείνεις σε intel.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειχα θεμα..το παράξενο ειναι πως οτι και να βαλω σε ρυθμησεις παντα εχω κλειδωμένα τα 45 fps!
Θα το ψαξω παλι..γιαυτο θελω κάποιον που να εχει oculus..
Υ.Γ.cpu:6700k


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις τα πράσα, 1080ti να είσαι σίγουρος, τα αξίζει τα λεφτά της σχετικά με την απλή 1080.
 
Και για cpu για το επόμενο διάστημα, σχεδόν οπωσδήποτε τουλάχιστον i5, αν παίζουν λεφτά i7 για hyperthreading, αν επιμείνεις σε intel.
Εννοείται ryzen 1600

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

πριν 9 ώρες, το μέλος konnos έγραψε:

Προτείνω 1700 και overclocking.

Εντελώς overkill για το assetto. Ο 1600 είναι υπεραρκετος. 

@Staxtis δεν είμαι σίγουρος ότι θα σου χωράει αυτή με την παθητική ψύξη γιατί είναι τεράστια. Υπάρχει και αυτή

http://www.anandtech.com/show/11366/inno3d-single-slot-geforce-gtx-1050-ti

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, konnos said:

Βγάλε μια φωτογραφία το pc σου από πίσω για να δω τί ακριβώς περιγράφεις. Νομίζω οτι κατάλαβα, απλώς για σιγουριά.

 

Πάντως, απ ότι φαίνεται στις φωτό στο link που έδωσες, μπορείς να κόψεις την πίσω γρίλια χωρίς επιπτώσεις.

To project πάει βόλτα...:((
Ενω αυτο με την γριλια για το κόψιμο γίνεται και μπαίνει η κάρτα...δεν χωράει στην μία διάσταση...απο το slot προς τα έξω(φάρδος) εχω 90mm και αυτή είναι 142mm.
Η μόνη άλλη επιλογή που βλέπω είναι αν πάλι με μια πιο μεγάλη πατέντα ΘΥΣΙΑΣΩ το fanless στην gpu(δεν ξέρω αν έχει νόημα να το κάνω στο setup μου) και πάρω την msi που βλέπω οτι έχει περιθώρια ενω η GB δεν έχει...
14-137-081-V01.jpg
βγάλω το dvi απο την κάρτα και μετά κόψω την γρίλια...

Δεν βρίσκω κάτι άλλο!

21032481_10210219600992022_7762661861344239862_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GoMaR said:

αλλαξε κουτι..βρες ενα μεταχειρισμενο.

Μπα θα κάνω υπομονη ΜΗΠΩΣ και βγάλουν κάτι..Με το κουτι είμαι ερωτευμένος:D
Στην χειρότερη θα βάλω την msi Που γράφω πιο πάνω
Παιζει μεσω δικτύου να κάνω stream το game η ουτε κάν?

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος Staxtis έγραψε:

To project πάει βόλτα...:((
Ενω αυτο με την γριλια για το κόψιμο γίνεται και μπαίνει η κάρτα...δεν χωράει στην μία διάσταση...απο το slot προς τα έξω(φάρδος) εχω 90mm και αυτή είναι 142mm.
Η μόνη άλλη επιλογή που βλέπω είναι αν πάλι με μια πιο μεγάλη πατέντα ΘΥΣΙΑΣΩ το fanless στην gpu(δεν ξέρω αν έχει νόημα να το κάνω στο setup μου) και πάρω την msi που βλέπω οτι έχει περιθώρια ενω η GB δεν έχει...
14-137-081-V01.jpg
βγάλω το dvi απο την κάρτα και μετά κόψω την γρίλια...

Δεν βρίσκω κάτι άλλο!

21032481_10210219600992022_7762661861344239862_n.jpg

Φίλε,

έχεις μπερδευτεί και έχεις μπερδέψει κόσμο.

Η κάρτα μπαίνει κανονικά..

τα φουρφούρια της κάρτας κοιτάνε πάντα κάτω.. Χρειάζεσαι χώρο προς τα κάτω και τον έχεις..

Δεν έχεις να κόψεις τίποτα απολύτως. Το κουτί σου έχει το διπλό άνοιγμα που χρειάζεται όπως δείχνει και η εικόνα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rapid_fast said:

Φίλε,

έχεις μπερδευτεί και έχεις μπερδέψει κόσμο.

Η κάρτα μπαίνει κανονικά..

τα φουρφούρια της κάρτας κοιτάνε πάντα κάτω.. Χρειάζεσαι χώρο προς τα κάτω και τον έχεις..

Δεν έχεις να κόψεις τίποτα απολύτως. Το κουτί σου έχει το διπλό άνοιγμα που χρειάζεται όπως δείχνει και η εικόνα.

 

η γρίλια που ακριβώς θα μπεί ενω δεν έχει slot για 2η?
Εκτος το οτι βλέπω οτι είναι 35mmthick

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, rapid_fast said:

Φίλε,

έχεις μπερδευτεί και έχεις μπερδέψει κόσμο.

Η κάρτα μπαίνει κανονικά..

τα φουρφούρια της κάρτας κοιτάνε πάντα κάτω.. Χρειάζεσαι χώρο προς τα κάτω και τον έχεις..

Δεν έχεις να κόψεις τίποτα απολύτως. Το κουτί σου έχει το διπλό άνοιγμα που χρειάζεται όπως δείχνει και η εικόνα.

 

Παναγιωτη εσυ εχεις μπερδεφτει απο τα πολλα jet lags μαλλον :hehe:  :p

Τα φουρφουρια κοιταζουν ΠΑΝΩ.
Πρωτον αυτο.
Δευτερον, μπορει να εχει χωρο απο κατω αλλα δεν εχει χωρο το case (στις γριλιες) να μπει το 2ο slot της καρτας.
Εκτος αν κοψει το 2ο grill της καρτας :p

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

Παναγιωτη εσυ εχεις μπερδεφτει απο τα πολλα jet lags μαλλον :hehe:  :p

Τα φουρφουρια κοιταζουν ΠΑΝΩ.
Πρωτον αυτο.
Δευτερον, μπορει να εχει χωρο απο κατω αλλα δεν εχει χωρο το case (στις γριλιες) να μπει το 2ο slot της καρτας.
Εκτος αν κοψει το 2ο grill της καρτας :p

 

Ελα που τα φουρφούρια κοιτάνε πάνω... πάντα κάτω...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.