Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

ΜΕ ps4 assetto παίζει κανείς απο εσάς?

24 minutes ago, GoMaR said:

Παναγιωτη εσυ εχεις μπερδεφτει απο τα πολλα jet lags μαλλον :hehe:  :p

Δευτερον, μπορει να εχει χωρο απο κατω αλλα δεν εχει χωρο το case (στις γριλιες) να μπει το 2ο slot της καρτας.
Εκτος αν κοψει το 2ο grill της καρτας
:p

 

8 minutes ago, fatalara said:


Εγω βλεπωντας το κουτι δεν θα επαιζα παιχνιδια σε αυτο.

Pasive cooling και gaming? δυσκολο.

Απο θερμοκρασίες είναι το μοναδικό που δεν πιστευω να είχα πρόβλημα.Μάλιστα είδα οτι η kalmX είναι πολυ πολυ "δροσερη" αλλα ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ γαμωτο μου!!! Ευκολό δεν είναι σίγουρα αλλα και σε full load κλπ κλπ το pc δεν εχω δεί πάνω απο 55c στο cpu...
Και η αλλη με τα φουρφούρια επίσης δεν μπαίνει...Η καλυτερη κάρτα που μπαίνει στο μηχάνημα στην παρούσα φάση είναι η 730gt αλλα είπαμε οτι δεν έχω ελπίδα να παίξω το game ανθρωπινά με αυτήν...:/


 

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To project πάει βόλτα...:((
Ενω αυτο με την γριλια για το κόψιμο γίνεται και μπαίνει η κάρτα...δεν χωράει στην μία διάσταση...απο το slot προς τα έξω(φάρδος) εχω 90mm και αυτή είναι 142mm.
Η μόνη άλλη επιλογή που βλέπω είναι αν πάλι με μια πιο μεγάλη πατέντα ΘΥΣΙΑΣΩ το fanless στην gpu(δεν ξέρω αν έχει νόημα να το κάνω στο setup μου) και πάρω την msi που βλέπω οτι έχει περιθώρια ενω η GB δεν έχει...
14-137-081-V01.jpg&key=29739e175b0ec3e4a4a08a6602aa792792b63562c43716b48e188c6f2ccd50ed
βγάλω το dvi απο την κάρτα και μετά κόψω την γρίλια...

Δεν βρίσκω κάτι άλλο!
21032481_10210219600992022_7762661861344239862_n.thumb.jpg.54952a0e967f1da99865c94318ffac87.jpg
Σου έβαλα μια single slot πιο πάνω.
Ο ραπιντ έχει δίκιο πάντως. Οι ανεμιστήρες επεκτείνονται πάντα προς τα κάτω. Οπότε απλά θέλει μέτρηση.

Το κουτί δεν θα έχει κανένα πρόβλημα σε gaming μην είστε περίεργοι.
Τα watts είναι πλέον ελάχιστα. Όλο το σύστημα θα είναι στα 150-200 watt. Κλάιν

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ανεμιστηρες προς τα κατω..Καλα σας λεω αναποδους ανθρωπους :p

Και ρωταω εγω τωρα πως ΟΛΑ ΑΥΤΑ τι σχεση εχουν με το assetto?
@Staxtis Μιας και ξερεις τωρα τι καρτα χρειαζεσαι, θα σε παρακαλουσα το επομενο ποστ να ειναι στο αντιστοιχο θεμα του φορουμ αν ειναι τεχνικου θεματος και δεν αφορα το παιχνιδι.1+ σελιδες ασχολουμαστε με το κουτι σου και αν μπαινει η καρτα
Το επομενο μηνυμα που θα αφορα τα παραπανω θα σβηστει.Σας ευχαριστω :)

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, liakjim said:

Σου έβαλα μια single slot πιο πάνω.
Ο ραπιντ έχει δίκιο πάντως. Οι ανεμιστήρες επεκτείνονται πάντα προς τα κάτω. Οπότε απλά θέλει μέτρηση.

Το κουτί δεν θα έχει κανένα πρόβλημα σε gaming μην είστε περίεργοι.
Τα watts είναι πλέον ελάχιστα. Όλο το σύστημα θα είναι στα 150-200 watt. Κλάιν

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Που έβαλεσ singleslot?
Το ιδιο λενε για τους ανεμηστήρες αλλα ο καθένας με τον τρόπο του..:D Απλα επειδη είπε ΚΟΙΤΑΝΕ και εννοει την ροή αέρα.Δεν πιστευω οτι υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που πιστευει οτι τα φουρφούρια είναι απο "πάνω"..

Μέτρηση?Για το αν χωράει?πρέπει να είναι μέχρι 230mmX80mmX30(στο site λεει 20mm εγω που το μέτρησα πάει και 30 τσιμα τσιμα!)

Καναμε μαζι το Post...
Τελοσ θέματος.Συγνώμη!
Ευχαριστώ πολύ!!

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ps4 assetto παίζει κανείς απο εσάς?

Απο θερμοκρασίες είναι το μοναδικό που δεν πιστευω να είχα πρόβλημα.Μάλιστα είδα οτι η kalmX είναι πολυ πολυ "δροσερη" αλλα ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ γαμωτο μου!!! Ευκολό δεν είναι σίγουρα αλλα και σε full load κλπ κλπ το pc δεν εχω δεί πάνω απο 55c στο cpu...

Και η αλλη με τα φουρφούρια επίσης δεν μπαίνει...Η καλυτερη κάρτα που μπαίνει στο μηχάνημα στην παρούσα φάση είναι η 730gt αλλα είπαμε οτι δεν έχω ελπίδα να παίξω το game ανθρωπινά με αυτήν...:/

 

 

 

Σου απαντώ εδώ:

 

Όπως είπαν τα παιδιά, κάνε το ερώτημά σου στην ενότητα με τις κάρτες γραφικών για να πάρεις σωστή απάντηση ως προς το θέμα του χώρου. Θα μου έκανε εντύπωση αν δεν έβρισκες λύση. Μη το ρωτήσεις πάντως σε εμάς.

Για το assetto μην πέσεις πάντως κάτω από την 1050ti ή την amd 460 από θέμα απόδοσης.

 

Για PlayStation ξέχασέ το. Καταρχάς δεν θα μπορείς να τρέξεις μαζί μας αλλά και θα υποστείς όλες τις ελλείψεις που έχει η κονσόλα δλδ mods, apps κτλ χώρια τα χειρότερα γραφικά και απόδοση.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2017 at 8:30 PM, Xristos asim said:

Ναι δεν ειχα θεμα..το παράξενο ειναι πως οτι και να βαλω σε ρυθμησεις παντα εχω κλειδωμένα τα 45 fps!
Θα το ψαξω παλι..γιαυτο θελω κάποιον που να εχει oculus..
Υ.Γ.cpu:6700k


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως κλείδωσες τα 45fps κατά λάθος πατώντας ctrl+2 ή 3 από το numpad; Συμβαίνει σε replays όταν πας να αλλάξεις αυτοκίνητο..

 

CTRL+Numpad1: Disable ASW

CTRL+Numpad2: Force 45Hz, ASW disabled

CTRL+Numpad3: Force 45Hz, ASW enabled

CTRL+Numpad4: Enable auto-ASW (default)

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2017 at 4:08 ΜΜ, το μέλος PolomanGR έγραψε:

 

Well:

20170824_160524.thumb.jpg.eab3c9824ebded135748e49f3a52e20a.jpg

Τραγικό.. έχει ανάποδα την μητρική, και ο επεξεργαστής είναι κάτω απο κάρτα γραφικών..

Η οποία βγάζει τον ζεστό αέρα προς τα κάτω και αυτός μετά ανεβαίνει επάνω και ζεσταίνει όλο το χώρο..

Η τραγικότερη υλοποίηση ψύξης όλων των εποχών...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος rapid_fast έγραψε:

Τραγικό.. έχει ανάποδα την μητρική, και ο επεξεργαστής είναι κάτω απο κάρτα γραφικών..

Η οποία βγάζει τον ζεστό αέρα προς τα κάτω και αυτός μετά ανεβαίνει επάνω και ζεσταίνει όλο το χώρο..

Η τραγικότερη υλοποίηση ψύξης όλων των εποχών...

 

Ευχαριστω για τα σχολια σου ?,αλλα αν διαβασεις για το κουτι γενικα λενε οτι εχει πολυ καλη ψυξη.

Ασε που λογο υδροψυξης στο επεξεργαστη πρακτικά το μονο που πρέπει να "κρυωσει" μεσα στο κουτι είναι η καρτα γραφικων.

Γενικα δεν εχω δει διαφορα σε θερμοκραδιες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2017 at 11:54 ΠΜ, το μέλος konnos έγραψε:

Αν δεν υπάρχει κάποιο περίεργο σύστημα στην κάρτα γραφικών, ο αέρας φεύγει προς το πάνω. Ή τον διώχνει κάπως προς το εξωτερικό του slot?

Α ανεμιστήρας απο το τροφοδοτικό..

τέρμα πάνω.. τον διώχνει έξω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επιτέλους νέα.
19 Σεπτέμβρη!



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Kunos Simulazioni is glad to announce that after more than eight months of development, the Ferrari 70th Anniversary Celebration Pack finally is coming to Assetto Corsa: it will be available on Steam on September 19th, to be followed soon on PS4 and XBox One. The package as a whole will include a selection of seven of the most iconic cars ever produced by the Italian car manufacturer!

Introducing the Ferrari 250 GTO... The 250 GTO model was the pinnacle of the development of the 250 GT series in competition form, whilst still remaining a road car. It made its public debut at the annual pre-season Ferrari press conference in January 1962, and was the only front-engined model on display, with its monoposto and sports racing counterparts all having a mid-engine configuration. The 250 GTO was the ultimate expression of the Ferrari 250 GT car. It was equally at home on the road or track – perhaps the last dual purpose road/race car produced – and has achieved legendary status amongst aficionados of the marque. With only a relatively small production run of thirty-six cars, and with many of the examples produced having a great racing pedigree, it has become one of the icons of Ferrari's production history, with a revered position in collectors' circles.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς να 'ρθούνε. Ένα μου κάνει εντύπωση όμως. Θα δώσουν στις 19 και την F1 του 2017 που ζήτησε ο κόσμος? Έχουνε δηλαδή πρόσβαση τόσο "νωρίς" στα data της? Μιας και δεν έχει τελειώσει η σεζόν... Το λέω μην τυχών πάρουμε κάτι στο "ποδάρι", που δεν θα αντικατοπτρίζει το ίδιο "level ποιότητας".

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω ξαναπεί και αυτή είναι η γνώμη μου, αλίμονο αν περιμένανε οι ανταγωνιστές το assetto ή το οποιοδήποτε sim , για τα data της Ferrari.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2017 at 11:54 ΠΜ, το μέλος konnos έγραψε:

Αν δεν υπάρχει κάποιο περίεργο σύστημα στην κάρτα γραφικών, ο αέρας φεύγει προς το πάνω. Ή τον διώχνει κάπως προς το εξωτερικό του slot?

Σε ολες τις aftermarket καρτες ο αερας φευγει στο πλαι και μετα παει πανω.

Απο το σλοτ φευγει μονο στις reference.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.