Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Πολυ καλη Nords οχι η κοπια

http://www.bsimracing.com/rfactor-2-nordschleife-v2-01-released/

απο ατομο DjC που τρεχουμε στο Sr4l με λιγα αμελητεα bugs.

Εχει δοκιμαστει και σε αγωνες 24 ωρες στο VEC σχεδον σε καθε σεζον με 40+ οδηγους και multiclass με αλλαγες οδηγων,πιτς σωστα και βροχη καμια φορα!

Ποιος δεν εχει και ποιος εχει?

Nords laserscanned κολλημενη και νεκρη για 1-2 ωρες αγωνα ειναι παραδεισος Δημητρη,ε?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι nords.
Όταν λέμε κάτι να λέμε όλη την αλήθεια, με όλα τα features του εκάστοτε τίτλου.
Προσωπικά πάντα, αν ήταν να διαλέξω μεταξύ των features και μου έλεγαν μόνο ένα, θα επέλεγα την πιστότητα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως την έχω αυτήν Pappas, θα τη δοκιμάσω αργότερα που θα είμαι στο σπίτι. Έχω σίγουρα το πορτ από AC που χάνει πολύ σε ποιότητα σε γραφικά.

 

Να σου πω και του στραβού το δίκιο, δε με νοιάζει ιδιαίτερα η υψηλή πιστότητα. Αρκεί να έχει γίνει σωστή δουλειά στο mesh και να γίνει με μεράκι, προσοχή και γνώση. Laserscan ή μη, αν με ικανοποιεί οδηγικά και δεν έχει οφθαλμοφανή λάθη, δεν υπάρχει πρόβλημα, εξάλλου όλοι στην ίδια πίστα θα τρέχουμε. Τώρα αν σε πειράζει που κάποια στροφή μπορεί να έχει 20cm μικρότερο elevation ή το camber της είναι 2 μοίρες λάθος, τί να πω.

 

Εγώ θέλω immersion, η πιστότητα είναι σημαντική, αλλά πιο κάτω για μένα.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, konnos said:

Δε νομίζω πως την έχω αυτήν Pappas, θα τη δοκιμάσω αργότερα που θα είμαι στο σπίτι. Έχω σίγουρα το πορτ από AC που χάνει πολύ σε ποιότητα σε γραφικά.

 

Να σου πω και του στραβού το δίκιο, δε με νοιάζει ιδιαίτερα η υψηλή πιστότητα. Αρκεί να έχει γίνει σωστή δουλειά στο mesh και να γίνει με μεράκι, προσοχή και γνώση. Laserscan ή μη, αν με ικανοποιεί οδηγικά και δεν έχει οφθαλμοφανή λάθη, δεν υπάρχει πρόβλημα, εξάλλου όλοι στην ίδια πίστα θα τρέχουμε. Τώρα αν σε πειράζει που κάποια στροφή μπορεί να έχει 20cm μικρότερο elevation ή το camber της είναι 2 μοίρες λάθος, τί να πω.

 

Εγώ θέλω immersion, η πιστότητα είναι σημαντική, αλλά πιο κάτω για μένα.

Εδω παιξε,ασε τα μνημεια...

http://steamcommunity.com/workshop/filedetails/?id=1173277667

ολες οι λιγκες εδω τωρα τρεχουν;)

Link to comment
Share on other sites




ολες οι λιγκες εδω τωρα τρεχουν


Άλλο ένα αστείο επιχείρημα μύθος ( μαζί με το "ΟΛΕΣ οι ομάδες f1 τρέχουν εξομοίωση με την μηχανή physics του rf2 )

Δεν ξέρω τα νούμερα εκατέρωθεν. Μήπως εσύ?

Πάντως μια αναζήτηση στο Google του τύπου https://www.google.gr/search?q=assetto+corsa+league&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=K33vWcmhIfLf8geCpoR4
δίνει αντίστοιχα αποτελέσματα.
Έχεις άλλο στοιχείο?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites






Άλλο ένα αστείο επιχείρημα μύθος ( μαζί με το "ΟΛΕΣ οι ομάδες f1 τρέχουν εξομοίωση με την μηχανή physics του rf2 )

Δεν ξέρω τα νούμερα εκατέρωθεν. Μήπως εσύ?

Πάντως μια αναζήτηση στο Google του τύπου https://www.google.gr/search?q=assetto+corsa+league&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&dcr=0&ei=K33vWcmhIfLf8geCpoR4
δίνει αντίστοιχα αποτελέσματα.
Έχεις άλλο στοιχείο?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για το ρουφου λεω...

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://simrace.pl/index.html/_/simracing/game-vs-reality-drivers-eyes-comparison-in-mazda-mx-5-r284

 

GAME vs REALITY: driver's eyes comparison in Mazda MX-5

 

Mazda MX-5 is a car, which is very easy to handle – in the real life and in the simulator. The vehicle dynamics is very similar, despite the differences between my real car, which is equipped with sport springs, low-profile semi-slicks and less powerful engine.

I am aware that for most people this element which I did not mention is important, but for me it is only an extra. But no one can deny that it is quit relevant, especially when we compare the prsicion the workmanship of the virtual car, the track and physics with the real ones. Of course I have in mind the lap time. Long time before my arrival at the Track Day, I had assumed that if everything would be OK, I will get the lap time around 2:07 – with my knowledge about this track in real life, my car and its performance, my skills and that, what is modeled in the simulator.

Below I present my lap times, which I achieved in the real and virtual car.

 

Reality: 2:06,866

Assetto Corsa: 2:05,313

 

 

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι σε αυτούς που τα λένε τυχαία λίγο πριν το launch του εκάστοτε τίτλου και έχουν επίσης τυχαία αυτοκόλλητα με το παιχνίδι ως σπονσορα στο αυτοκίνητο τους έτσι;



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Αναφέρεσαι σε αυτούς που τα λένε τυχαία λίγο πριν το launch του εκάστοτε τίτλου και έχουν επίσης τυχαία αυτοκόλλητα με το παιχνίδι ως σπονσορα στο αυτοκίνητο τους έτσι;

 

Οχι.

 

Link to comment
Share on other sites

Πως παει η εξελιξη του AC?

Δεν βλεπω κινηση στα γραφεια της Vallelunga....παιζουμε με Fb και τετοια τωρα?

Αυτον τον καημενο που τον ξεθαψαν?

Το F1 2017 ειναι καλο?

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι για κάποιον λόγο, θεωρείς ότι με το να βρεις όλα τα πράγματα που θα μπορούσαν να αρέσουν σε έναν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΌ οδηγό αγώνων, τότε μάλλον θα μείωναν την άποψή του...
Άντε βρες τώρα ότι πχ του αρέσει να οδηγάει με στρινγκ κάτω από τη φόρμα...
Ότι να ναι...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.